Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa ugye nem hozathat haza...

Apa ugye nem hozathat haza külföldről?

Figyelt kérdés

Anya újra férjhez ment és a nevelőapám brit. Én is Londonba költöztem és magántanuló lettem. Szeretek itt, hamar megszoktam és sok új barátom lett. De apával előtte sem volt jó kapcsolatom, most még rosszabb. 5 hónap után találkoztunk megint és elkezdett velem veszekedni, hogy mégis hogy nézek ki, mennyi pénzt szórok el folyamatosan 'hülyeségekre', meg mi az, hogy anya elengedett hetekre nyaralni és én semmilyen normális helyet nem néztem meg, csak vásároltam, buliztam és napoztam, meg hasonló hülyeségekkel jött. Mondta, hogy látta a képeimet a neten és hogy tudja, anya mennyire nem foglalkozik azzal, mit csinálok, csak a pénzt adja, meg fizeti a dolgaimat, de ennek vége lesz hamarosan, mert majd megmutatja, hogy ez így nem mehet tovább és normális életem lesz. Mondtam anyának, de ő megnyugtatott, hogy apa csak idegesít, semmit nem tud csinálni és semmi köze nincs hozzá, hogy én miket teszek.

De félek, hogy csak nyugtatni próbált ezzel...


Ugye apa nem tud semmit tenni?


16/L (novemberben leszek 17 éves)



2014. aug. 13. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ, hogy közös felügyelet van-e.


Azt meg azért, ne haragudj, de egyikőtök sem gondolhatja komolyan, hogy semmi köze nincs hozzá, mi van veled!


Az apukád, és ha úgy látja, hogy gond van, akkor nemcsak, hogy joga, de még kötelessége is tenni valamit!

2014. aug. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
hát, ha anyádnak ítélt oda a bíróság, akkor bekaphatja
2014. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Nos, ennyi idosen mar szamit a te velemenyed is.
2014. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
ha meg jogi úton akar lépni, akkor meg simán lehet húzni a dolgokat egy évig, akkor meg betöltöd a 18at, aztán ott maradsz, ahol akarsz.
2014. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nincs köze hozzám.

Sosem volt igazán jelen az életemben, gyt-t sem fizetett rendesen, ma meg már egyáltalán nem teszi. Nem tud rólam semmit, nem ismeri a szokásaimat, a szükségleteimet. Lehet, hogy anya engedékeny és hagyja, hogy azt csináljak, amit szeretnék, de tud rólam mindent és megbízik bennem.

Apa azt sem tudná megmondani, hogy mikor van a születésnapom.

2014. aug. 13. 12:53
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Biztos, hogy nem tehet semmit, már a te véleményedet is kérik, ha nem vagy veszélyeztetve és amit leírtál nem számít annak, akkor miért is változtatnának rajta. Tényleg ne izgulj, gondolom savanyú a szőlő neki, hogy jól éltek kint.
2014. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ez igazából nem rólad szól, csak apu próbál ott betenni anyunak ahol tud. Ne foglalkozz vele.

Ha te 17 évesen nem akarsz apuval élni, senki nem kenyszeríthet rá. Maximum ha anyud veszélyeztet, de nem hiszem hogy ez a helyzet. Gyt-ért őt kéne beperelni.

2014. aug. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Az anyád hibája, hogy hagyta, hogy ne fizessen gyt-t!
2014. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Miért, mit tud tenni Anya?

Beperelte volna, aztán járhatott volna folyamatosan a bíróságra. Neki elég volt a válás is, köszöni szépen.

Nincs akkora szüksége arra a havi 35 ezerre, hogy ezért folyamatosan tárgyalásokra járjon.

2014. aug. 13. 13:47
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
Anyukád kért engedélyt arra, hogy külföldre költözhess, mert ha nem akkor tehet ellene.
2014. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!