Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Születtek itthon tesóim, és...

Születtek itthon tesóim, és azóta anyum nem nagyon foglalkozik velem csak a 2 kicsivel meg a párjával. Am fél tesók. És ha mondom neki akkor rögtön felkapja a vizet. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Segíts be neki és akkor több időtök marad beszélgetni.
2014. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Mennyi idősek a kicsik?
2014. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
a kicsik pénteken lesznek 3 hetesek
2014. aug. 14. 12:56
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Fáj neki a kritika. Ha nem hallgat meg, mert felkapja a vizet, írj neki levelet. Akkor zavartalanul, összefüggően leírhatod neki azt, ami zavar, mi fáj, hátha észbe kap, és meg tudjátok beszélni a problémáitokat.
2014. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

3 hetes ikrek? Anyukádnak elég nehéz lehet most, se ideje, se ereje. Biztosan fáradt és gondolom, császárral szült, tehát még a mozgás is megterhelés neki.

Ne nyaggasd. Ne hanyagol ő téged. De kis 3 hetes bébik még semmit se tudnak maguk csinálni, anyukádnak kell mindent. Te hány éves vagy? Segíts neki. A babák ellátásában, a háztartásban.

2014. aug. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
simán szült,én 15 éves vagyok..de azóta megsem ölel meg semmi..
2014. aug. 14. 13:01
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

3 hetes ikrek?

Elhiszem, hogy fáj, mert nem foglalkozik veled annyit, de rettentő nagy meló 2 pici gyerekkel nap-mint-nap helytállni. Valószínűleg pár hónap múlva kialakul valamiféle rendszer otthon és már nem fogod úgy érezni, hogy mellőznek.

2014. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem jól esne neki, ha te közelednél kicsit. Nem hiszem, hogy hanyagolni akar, hanem egyszerűen nincs se ideje, se energiája. Én egy gyerek mellett alig érek rá a férjemmel foglalkozni, szóval simán el tudom képzelni, hogy ez a helyzet. Ne neheztelj rá, inkább nyiss te felé, menj, öleld meg, mondd neki, hogy szereted, ajánld fel a segítséged, pl. ha tápszeresek a kicsik, javasold, hogy egyiket te eteted, a másikat ő, vagy pelenkázod őket, besegítesz a fürdetésbe, stb. mutassa meg, hogyan kell. Nagylány vagy már, ezeket mind meg tudod tenni, és míg esznek a kicsik, meg büfiznek, tudnátok beszélgetni is. Ne felejtsd, a babák mindenben az anyjuk gondoskodására szorulnak, te pedig már részben tudsz magadról gondoskodni, és segíthetsz is neki. Ha csak azt érzi, neheztelsz rá, az nem könnyíti meg az ő dolgát sem, és azt is el tudom képzelni, hogy nem tud most ezzel foglalkozni, de biztos, hogy őt is emészti, még ha nem is látod rajta. Sok múlik a te hozzáállásodon is, úgyhogy szerintem egy próbát megérne ez, vesztenivalód nincs vele.
2014. aug. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Egy babát is nehéz ellátni, nem ám kettőt.

Ha nem is császárral szült, azért sima biztosan nem volt a szülése. A szülés nagyon megterhelő, fájdalmas, ráadásul kétszer egymás után. Brrr.

Ne cseszegesd anyukádat, inkább segíts neki, már eléggé nagy vagy, ahhoz hogy belásd, hogy most milyen nehéz anyukádnak.

2014. aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező nyugodj meg egy picit.


A 3 hetes babák nagyon-nagyon kicsik. Hidd el, egy éven belül rengeteget fog változni a helyzet, és anyukádnak is több ideje lesz rád.


De egyelőre gondolj bele a helyzetébe. Ebből áll a napja: 3-4 óránként etetés, utána vagy alszik a baba, vagy nem.

Felkelnek a babák, pelenkázás, etetés, altatás - el is telt 2,5 óra. Édesanyádnak maradt így 1,5 órája leülni, vagy megcsinálni az egyéb házimunkákat (főzni, mosogatni, mosni, teregetni). És ez egy végtelen ciklusban megy egész nap. Jelenleg nem alszik többet 2-3 óráknál, 1-2 órás megszakításokkal, mert a babákat éjjelente is etetni kell. Hát még ha nem akarnak egyszerre aludni, enni... el sem akarom képzelni.


Semmi ideje nincs, hidd el, még arra sem, hogy lehunyja a szemét egy percre. Ne haragudj rá most, mert nagyon-nagyon nehéz neki két babával.

2014. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!