Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek érhető, hogy nem...

Szerintetek érhető, hogy nem rakok minden nap már rendet? Lent

Figyelt kérdés

Anyu egész nap dolgozik, este haza ér fáradtan. Nem várom el tőle,hogy rendet tegyen. Ezért én szoktam. De már beleuntam,hogy a nővérem nem csinál semmit, nem segít. Ha összepakolok,nagyon szép rendet teszek az EGÉSZ házban, semmibe veszi. Trehány , nem tesz semmit a helyére stb. így már nincs kedvem rendet tenni,mert úgymond "fölöslegesen" teszem. Szerintetek érhető,hogy már nem rakok rendet,mert nem segít a nővérem?

Én 17/L

Ő 18/L



2014. aug. 15. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A saját dolgaidat tartsd rendben mindig, abba ne tudjanak belekötni. Egyébként meg le kéne ülnöd anyukáddal, és megmondani neki, hogy szívesen segítesz és átveszed tőle a terheket, feladatokat, de az úgy nem járja, hogy a nővéred lusta és nem csinál semmit. 18 évesen alapvető elvárás lenne, hogy segítsen az ember a házimunkában, főleg egy lánynál.
2014. aug. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szia. Ugyanígy vagyok én is, hiába rakok rendet, mert mire hazaérne anyukám, addigra a bátyám ugyanolyan rendetlenséget csinál. Elhiszem, hogy már beleuntál, de gondold el, ha te sem tennél rendet, akkor hogy nézne ki a ház? Próbálj meg beszélni a nővéreddel, ha már nem csinál semmit, legalább a te munkádat ne vegye semmibe. Amit tudsz, azt viszont mindenképp pakold el, próbálj minél többet segíteni anyukádnak ha ilyen sokat dolgozik.

16/L

2014. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne más miatt,magad miatt tarts rendet a házban!Anyukádnak mondd el,hogy szerinted a tesód nem becsüli meg,amit csinálsz.
2014. aug. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De már mondtam, nem változott semmi :/
2014. aug. 15. 15:23
 5/8 anonim ***** válasza:
És anyukád mit mondott? Komolyan nem zavarja, hogy a jogilag felnőtt gyereke képtelen rendet tartani, vagy besegíteni a húgának a rendrakásban?
2014. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán mondott rá semmit :(
2014. aug. 15. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:
tépd meg, majd észre veszi magát.
2014. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit széthúz,és elöl hagy azt szedd össze, és rakd be mindet az ő ágyába.

Egy családtól hallottam, igaz a szeméttel.

Attól fogva nem "felejtette el" a kamasz fiuk levinni.Persze jobb ha ilyesmit a szülő csinál, vagy legalábbis az esetetekben melléd áll.

2014. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!