Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghúztak a pótmeccsen is....

Meghúztak a pótmeccsen is. Tudják a szüleim de hogyan beszéljek velük, hogy abba hagyhassam?

Figyelt kérdés

Januarban leszek 20 eves es meg mindig tizedikes. Volt olyan, hogy nem mentem be potvizsgara mert beletorodtem a sorsomba es azert ismeteltem de most bementem es tanultam is valamennyit csak talan nem volt eleg. Tudom hogy a tizenkettot ki kene jarni de nincs mar hozza kedvem meg energiam se.. nem tartom magam butanak csak gechi lustanak de a szuleim nem engedik, hogy otthagyjam az iskolat csak akkor ha elkoltozok. Elkoltozni meg nyilvan nem tudok. Ra akarom venni oket. Hogyan?

20F


2014. aug. 26. 10:32
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
19 bocsanat
2014. aug. 26. 10:32
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Okos lehetsz,ha még a gimit se tudod kijårni:-D sokra fogsz menni 8osztållyal:-S
2014. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Tudom...de masnak is sikerult mar
2014. aug. 26. 10:41
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

"nem tartom magam butanak csak gechi lustanak"


Pedig elég buta vagy, ha nem látod a tetteid súlyát. Mégis mit kezdesz az életben 8 osztállyal?

2014. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
70%
Azt miböl tartod el magad,te szerencsétlen?Pont az ilyen lusta férgek miatt,tart itt Magyarország.Túl kényelmes volt az életed,apuci anyuci mosta a pellust?Én szégyelném,ha ilyen semmirevaló moslék "fiam" lenne.Az biztos,hogy addig ütnének amíg sírva könyörögnéd be magad az Pótvizsgákra.Az utcán végzed majd,te senkiházi.Akkor már késő lesz.
2014. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
És mit akarsz kezdeni a 8 osztályos végzettségeddel, ha a szüleid beleegyeznének?
2014. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát még aki nagyon lusta, azt is átrugdossák ha van egy icipici esze és memóriája. Sajnos te nem csak lusta vagy, de buta is. Ha abbahagyod a sulit, gondolom elmész dolgozni, akkor meg el is tudsz költözni, hiszen a béredből majd ha nehezen is, de tudsz fizetni albérletet vagy egy szobát többekkel megosztva. Néhol vannak még munkásszállók is. Nem várhatod el tőlük, hogy eltartsanak továbbra is, ha még azt a minimális elvárást sem tudtad teljesíteni nekik, hogy levizsgázz.
2014. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazuk van a szüleidnek. Ha te így állsz hozzá, miért lennének kötelesek 20 évesen eltartani.

Húzzál el dolgozni és el lehet tartani magad.

2014. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen mentalitással örülj , hogy a szüleid mèg nem zavartak el dolgozni. Nem érzed megalázónak , hogy önhibából lustaságból tartasz ahol?! A beletörődés helyett rég végezhettél volna a 12 osztályal és elis felejthetnéd az egészet . Ha nem tartod magad butának akkor hozz okos döntést vagy végy erőt magadom és csináld végig némi energia ráforditassal vagy pedig keress vmi szakmát , képzést ami érdekel szívesen csinálnád és tanuld ki azt. Ha nincs ínyedre a tanulás irány állást keresni . 19 évesen 8 általánossal gyári soron esetleg még lehet esélyed elhelyezkedni , garantálon napi 5nap 12 órázás , kevés kereset és még kevesrbb szabadidővel majd vissza sírod a tanuló éveket.
2014. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogyan lehet bármiből is megbukni gimnáziumban. Ha minimálisan figyelsz az órákon, elolvasod a tankönyvet dolgozat előtt, már akkor kaphatsz minumum egy hármast. Ennél többet én is ritkán tanultam néhány tárgyra, de így is ötös voltam. Persze vannak tárgyak, amik nehezebbek, de akkor meg miért nem kérsz segítséget valakitől? A tanáraid biztosan segítenek, elmagyarázzák külön, stb. Miért nem számít neked, hogy mi lesz veled később? Érettségi nélkül tényleg nem sokra fogsz menni. Bár lehet, kifejezett tehetséged van valamihez, s felesleges így a középsuli. Ebben az esetben kezdj azzal valamit. De kevés embernek sikerül érettségi nélkül bármit is összehoznia.
2014. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!