Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek, ha a nevelőapuka...

Mit tennétek, ha a nevelőapuka (nagyon) felpofozna egy 10 éves gyereket?! Az öcsémről van szó.

Figyelt kérdés

Még, ha elméletben rá is szolgált, mert ugye verésre egy gyermek nem szolgálhat rá... Ti mit tennétek a helyemben?

19/f (Nem velük lakok)



2014. szept. 23. 12:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
miért kapott? (mert bár nem értek egyet a veréssel, de ha olyan az öcséd akkor már nagyon eldurranhatott az agya a nevelőapának, ha nagyon megverte)
2014. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem mindegy, hogy a nagyon felpofozás egy pofon volt, ami fájt a gyenge 10 éves gyereknek, vagy pedig rendszeres verés. És az sem mindegy, miért kapta. Nem vagyok a híve a verésnek, nem tartom megoldásnak, azonban azt sem gondolom, hogy ha valaki egyszer megüti a gyerekét, akkor azt rögtön meg kéne lincselni. Jó lenne belelátni a részletekbe is az ítélkezéshez.
2014. szept. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi volt a szituáció?

Mit értesz felpofozás alatt? Megütötte erővel? Vagy csak meglegyintette célzásként?

Anyukád ott volt? Ő mit szólt?

2014. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
39%
Hát őszintén, ha a férjem megverné a fiamat (aki az előző kapcsolatomból született) biztosan kidobnám, mert ne üssön meg a gyereket, és kezet emel a fiamra akkor a közös gyerekünket még hamarabb megverné,és gyereket nem verünk,az nem nevelés,nem érünk el vele semmit ,legalábbis semmi jót.
2014. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Nos azért kapott, mert nem akart iskolába menni (elég nehéz időszakon megy keresztül), mert állítólag szekálják.

A verés, két igen erős pofonból állt, de még a szája is vérzett és szerintem ilyen szituációba (ha a gyerek össze van zavarodva) egyáltalán nem ez lenne a megoldás.

Édesanyám nem volt otthon, mert Ő sokat dolgozik és (sajnos) tökéletesen megbízik az élettársában... Egyébként én is átmentem hasonló időszakon és az édesapám nagyon sokat segített akkor. Szerintem egyébként az öcsémnek most nagyon sok lelki problémája van. Azzal kapcsolatban is, hogy nemrégiben kerültbe az életükbe a nevelőapuka. De már egyszer bevitte az iskolába is és lejáratta az osztálytársai előtt. Szerintem pl. egy pszichológus lenne inkább a megoldás az öcsém számára, de ha az még egyszer előfordul az tuti, hogy jobban kezembe veszem az ügyet.


Köszönöm az eddigi válaszokat, még jöhetnek.

2014. szept. 23. 12:22
 6/29 anonim ***** válasza:
88%
Az öcséd nem tud apukátokhoz költözni?
2014. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
47%
Én feljelenteném, nem várnám meg a következő alkalmat.
2014. szept. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
22%

A fogalmakkal, úgy látom, nem nagyon vagy tisztában. Egy pofon nem egyenlő a veréssel. Verésre természetesen egy gyerek se szolgálhat rá semmivel, de a pofon az más kérdés, azt ki lehet érdemelni, ha a gyerek sokadszori figyelmeztetés után tudatosan nem fogad szót.

Azt tenném, hogy meghallgatnám mind a nevelőapuka, mind a gyerek, és esetleg egy külső személy (testvérek, nevelőanyuka vagy valaki, aki tanúja volt esetleg a dolognak) verzióját is arról, hogy mi történt, miért kapta a gyerek a pofont. Semmiképp nem ítélkeznék úgy, hogy csak egy oldalról hallottam a történetet. Saját példa: egyszer gyerekkoromban csúnyán visszafeleseltem anyukámnak, amikor összeszidott valamiért, mire ő adott egy nagy pofont. Emlékszem, apukámnak később árulkodtam, hogy anya megpofozott, de azt már persze nem mondtam meg, hogy oka is volt rá... A gyerek hajlamos magát szegény kis áldozatként beállítani ilyen esetekben.

2014. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Öhm, sajnos nem. és hozzám sem, mert én viszonylag kis helyen élek és ritkán vagyok otthon...
2014. szept. 23. 12:27
 10/29 anonim ***** válasza:
80%
Ebben az esetben viszont nagyon aggódhatsz az öcsédért. Mennyire van lehetőséged beszélni, találkozni vele? Nagy szüksége lenne egy támogató, segítő bátyóra, főleg, hogy voltak hasonló élményeid. Anyukádnak egyébként mindenképpen mondd el, mi történt, pont így, ahogy nekünk leírtad. Ha van benne egy kis anyai ösztön is, és szereti a gyerekét, ő is aggódni fog érte.
2014. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!