Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy olyan gyerek, aki később...

Egy olyan gyerek, aki később rájön, hogy ő nem kellett senkinek, és fölösleges volt, később mit tud kezdeni az életével?

Figyelt kérdés

hogy lehet ezen az életérzésen túllépni, hogy ő kolonc, és hogy igy ilyen igazságatalanul kellett megszületnie, hogy nem szeretetbe született, hanem egy tehernek, akit mindig mindenki lepasszolt?


mit lehet kezdeni ezzel? és mit kell tenni azért, hogy ez az ember is tudja később élni, és élvezni az életét?



2014. szept. 26. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem azt hogy megtanul tullepni ezen. Eleve hulyeseg igy allni az elethez hogy kolonc vagy az ember ne becsulje mar le igy magat.
2014. szept. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem a múltban élni, és hátrafelé tekinteni, hanem előre.


Nem kell magad szándékosan ronccsá tenni mások miatt.

2014. szept. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Semmit. Nem tudsz tenni semmit. Elmondom, bennem mit okozott az, hogy nem kívánt terhességből születtem.


Gyűlölöm a gyerekeket (nőként), soha nem is lesz sajátom, mert semmi féle érzelmeket nem tudok irántuk táplálni, és nem is tudom, hogy kell velük viselkedni.


Anyámmal nem beszélünk egymással, apámmal néha telefonon, sablonszöveg.


A munkába temetkezem, de abban legalább jó vagyok, mivel magűnyos gyerekkoromban volt éppen elég időm tanulni, művelődni.


Nagyon antiszociális vagyok, pánikbeteg. Nem tudok tömegbe menni, és a legtöbb társas szituációban kellemetlenól érzem magam és képtelen vagyok kiigazodni az embereken.


Egyetlen emberrel beszélek, az a vőlegényem. Kizárólag rá támaszkodom az életben és csak vele állok szóba jóformán.


Ez ilyen. Lehet így élni, nem vészes.

2014. szept. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Valahol fejben kell átállítani a gondolkodásodat. Azért születtél meg, hogy a saját sorsod alakítsd, boldogulj, ugyanolyan értékes vagy, mint mindenki más. Biztos, hogy Neked nehezebb elindulni, de nem lehetetlen. Járj társaságba, keresd azok társaságát, akik hasonló dolgok iránt érdeklődnek, legzen hobbid, és egy idő után olyan emberek fognak körülvenni, akik pozitív energiát közvetítenek Számodra. Hány éves vagy?
2014. szept. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is így nőttem fel... de megtaláltam a helyem a világban, a barátaimat, a páromat, a hobbimat, a munkámat... nehéz, de túl lehet lépni ezen. Meg kell keresni azt, amit és akit szeretsz, azért élni, és nem a múlt sérelmei matt a sebeinket nyalogatni. Van remény!
2014. szept. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

én valami olyasmira gondolok, hogy nem kell szélmalomharcot vivni folyton azért, hogy az ő elfogadásukat és törődésüket, figyelmüket kicsikarjam. nem kell utánuk futnom mint egy pincsikutya. nem kell állandóan azon erősködni, hogy hogy tudnék nekik megfelelni, hogy észrevegyenek.


apámmal már megszakitottam a kapcsolatot végleg, már csak anyámmal és nővéremmel kell valamit kezdenem, de ők többet érdemelnek annál, hogy teljesen leépitsem őket. csak nehéz ez igy, mert mindig én kerestem őket, de ezentúl nem fogom. ha ők se keresnek, én se fogom őket. csak eddig mindig megelőztem őket, mert nem birtam tovább várni, hogy ne kelljen éreznem azt, hogy nem hiányzok nekik.


egyszerűen ki kell jönnöm ebből a gyerek szerepből, aki sóvárog utánuk, és puncsol nekik mint egy pincsikutya. ha akarnak, majd keresnek ők engem. ha nem vágynak a társaságomra, akkor meg sajnálom.


most emiatt járok terápiára de még csak odaáig jutottam, hogy rájöttem, nekik se voltam fontos soha életemben. csak én annyira elbizonytalandodtam hogy apa elhagyott, hogy nagyon féltem attól, hogy anyának se kellek majd. és azért, hogy inkább megtartsam a kapcsolatot vele mindenképpen, egy gyerek szerepbe bújtam, akinek mindenképpen szüksége van az ő segitségére, akit pátyolgatnia kell. mert ez volt az egyedüli "trükk"amivel a figyelmét ki tudtam csikarni. vagy a kapcsoaltunkat fent tudtam tartani. ez olyan mélyen belém rögződött, hogy azóta felnőttként is ilyen mentalitás van bennem legbelül, hogy majd anya segit nekem. (nem tudtam leválni) de neki én folyton csak egy teher voltam, és ettől nagyon nehezen szabadulok, a gyerekkori "trükköm" nem igazán vált be. kicsiként nem tudtam szerintem jobbat kitalálni, és nem is volt tudatos lépés, hogy mit tegyek azért hogy anyám figyeljen oda rám. szélmalom harcot vivtam. most nem tudom ezzel az egésszel mit csináljak. azt hiszem itt az ideje leválnom róla végre, mert akár mit csinálok, az igazi törődését soha nem fogom kiérdemelni. tehát fölösleges volt öntudatlanul az elesett gyerekét játszanom, ezzel se mentem semmire. csak erre nekem a terapeuta hivta fel a figyelmemet, és nagyon megdöbbentem, hogy tényleg ezt csinálom. csak hirtelen a nagy felismerés után, nem tudom hogy mit csináljak akkor vele.

2014. szept. 26. 10:25
 7/13 A kérdező kommentje:

én is élem az életem, van baráti köröm, vőlegényem (nagyon rendes fiú, aki törődik velem) munkám amit szeretek stb, két harcikutyám, mert az ő szeretetükbe menekülök, házam ami az életem értelme hogy épitem. nem ezzel van gond, hanem az életérzéssel, amivel élnem kell, már lassan beleőrülök, hogy nem tudok szabadulni ettől a rettegéses életérzéstől, hogy legbelül azt érzem értéktelen vagyok, és nem kellettem senkinek.


egyébként engem bipolárnak diagnosztizáltak 3 éve, nálam ez az egész kálvária ebben ütött ki. nem tudtam elfogadni a sorsom, ezért állandóan túlpörgettem magamat. de ezek ilyen érzéketlen üres pörgések. most azért kell járnom terápiára, hogy valahogy feldolgozzam ezt az egészet végre. de eléggé össze vagyok zavarodva a terápia hatására. most szeretnénk babát, és még előtte szeretném ezt az egész történetet lezárni (ha egyáltalán lehetséges, és nem ezzel kell élnem egy örök életre) meg ha egyáltalán ez az egész szar miatt sikerül teherbe esnem. és ez az egész miatt én jó anya leszek-e, vagy tudok-e majd én gondoskodni a saját gyerekemről?

2014. szept. 26. 10:31
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

nagy gáz van veled. leírod, hogy van két harcikutyád.


ez kisebbségi komplexusra utal. nekem is van egy amstaffom, de eszembe sincs "harcikutyaként" aposztrofálni. simán kutyát szoktam írni.

2014. szept. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok... akkor nálad más reakciót váltott ki, mint nálam. Én beletörődtem, hogy mert lány vagyok, nem érek annyit apámnak, ezért öcsém a kedvenc, meg hogy amúgy sem akart anyám gyereket... bár hiányzott volna, hogy engem is úgy szeressenek, mint mások a saját gyereküket, de sosem görcsöltem a dolgon, és nem próbáltam magamra vonni a figyelmet... jól elvoltam a szobámban, és most is csak a kötelező köröket járom (karácsony, születésnap), nekem ennyi elég. Néha sok is.
2014. szept. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ki mondta hogy nincs gáz velem? az egész kérdéskör erről szól te nyomorék. és egyáltalán nem érdekel, hogy neked milyen kutyád van és hogy hivod őket. és mielőtt beszólogatsz idegeneknek, előtte jól gondold meg mit mondasz, mert nem ismered az életét, jelen esetben azt sem, hogy ezeknek a kutyáknak milyen arany életük van mellettem. szerintem veled van nagy gáz, ha egy ilyen dolgon ki tudsz akadni, annyira hogy beszólogassál. senki nem hivott ide észt osztani. te meg egy tipikus amsztafftartó köcsög lehetsz, mint a többi aki ilyen kutyát tart. csak azért tartja, hogy keménynek érezhesse magát, de még nem sikerült rájönnie, hogy egy nagy rakás szánalom. én már legalább rájöttem, és keresem a megoldást, te meg csak keménykedsz.
2014. szept. 26. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!