Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak idegrohamai vannak....

Anyámnak idegrohamai vannak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ilyenkor kiabál, káromkodik, csapkod (már két üvegezett ajtó szárad a lelkén). Régebben jobb volt, most, azt hiszem, az anyagi helyzettel együtt sokat romlott, pár naponta vannak rohamai, szakemberhez elmenni nem hajlandó. Mit csináljak? Kihez tudok elmenni panaszkodni? Hogy tudnám esetleg én megpróbálni orvosolni?

2014. okt. 23. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Szerezz neki egy pasit, aki nála jobban ordibál, akkor biztosan magába száll:D
2014. okt. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Kedveskedj neki. Ha ordibál csak nézz rá és ne szólj vissza. De az se legyen, hogy nem figyelsz ha ordibál.Lássa rajtad, hogy ez neked rosszul esik.
2014. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Vegyél új elemeket a vibrátorába!
2014. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mennyi idős vagy, és hogy kettőtökön kívül él-e még valaki veletek egy háztartásban?
2014. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

Ilyenekkel körbevéve tapasztalatból mondom, hogy ilyenkor a visszaszólás vagy bármilyen megszólalás olaj a tűzre. Ilyenkor csak az kell neki, hogy belekapaszkodhasson valamibe és levezesse a dühét és frusztrációját.

Ezért a legjobb, amit tehetsz, hogy nem figyelsz rá.

Fejhallgató fel és hadd dühöngjön magában. Szakemberhez nem fog menni mert az ilyenek nem hiszik, hogy velük van a probléma mindig más miatt sz.r a világ!

Ha nem tudod kikerülni a provokálást és kinyitod a szád akkor csak megcáfolhatatlan dolgokat mondj.

Hogy nem rajtad kéne levezetnie a dühét és nem kell állat módjára üvölteni mert nem vagy süket és nem kell másokat is idegronccsá tenni.

Az anyám is ilyen.

Eleinte kamaszkoromban addig macerált, míg sírva nem fakadtam.

Aztán egyszer csak elkezdtem elengedni a fülem mellett. Vettem fülhallgatót és kizártam a világomból. Ettől a falra tudott mászni de nem érdekelt.

Amikor kidühöngte magát akkor elmondtam a véleményemet róla.

Volt olyan is, hogy én üvöltöttem túl őt de akkor se ostobaságokkal hanem olyanokat mondtam neki, amibe nem tudott belekötni és megcáfolni.

Hiába van az egekben az büszkesége, ami igaz az igaz és ezt belül érzi is csak nem hajlandó bevallani magának ezért állati fájdalmas tudott lenni neki.

Nem tudsz, mit csinálni, ki kell kerülni és idővel lelépni.

Meg kell tanulni függetlenítened magad a saját őrületétől.

2014. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy adott pontig sokszor jobb, ha kiadja magából az ember, mintha elfojtja. Ilyenkor maradj csöndben! Orvoshoz erőszakkal nem tudod elcipelni. Reméljük, hogy nincs komolyabb probléma.
2014. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5-6-ossal egyetértek. Sajnos az én apám is ilyen...a legjobb, amit ilyenkor tehetsz, hogy elvonulsz és meghúzod magad, amíg lecseng a dühe. Én is azt csinálom mindig.

Persze, ha gyerek vagy, tarthatatlan az állapot, fordulj esetleg az osztályfőnöködhöz, iskolapszichológushoz, gyermekvédelmishez...hátha tudnak valami okosabbat tanácsolni.

2014. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!