Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha gyermekkorodban letörték...

Ha gyermekkorodban letörték az önbizalmadat, hogyan alakult a további életed?

Figyelt kérdés
Nekem Anyukám 6 éves koromtól 14 éves koromig fiúsra vágatta mindig a hajamat, nem volt emiatt soha önbizalmam, a fiúk mindig más lányokkal foglalkoztak, engem észre sem vettek. Életem első randevújára is bőgve mentem, mert előző nap járt nálunk a fodrász. Emiatt felnőtt koromban is kisebbrendűségi érzésekkel voltam tele, önbizalomhiányom van a mai napig, egész életem tele volt szorongásokkal. Persze más problémám is volt, nem csak ez, de ez az ami hatással volt egész eddig életemre. Most növesztem a hajam, szép hosszú már és most kezdek önbizalmat szerezni, határozottabb vagyok, kevesebb bennem a megfelelési kényszer. Nektek mi törte le az önbizalmatokat gyerekkorotokban és volt-e kihatással az életetekre?

2014. nov. 12. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy zsarnok akaratú anya és egy visszahúzódó, bogaras apa mellett nőttem fel(férfi), így sosem volt előttem erős apa és férfimodell. Majdnem 23 éven át néztem azt, ahogyan az anyám elnyomja az apámat, ez kihatott a felnőtt életemre is. Sikerült egy olyan katyvaszt eltanulnom, amiben egyrészt szerepel anyám zsarnoki, felsőbbrendűsködő természete, és apám félénksége. Az eredmény persze az, hogy tele vagyok szorongással, agresszivitással, makacssággal.

Sok-sok terápiára lesz szükségem, mire valamennyire helyre tudnak majd rakni. Remélem neked könnyebben megy majd ez, ha megnőtt a hajad.

2014. nov. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Anyám még 20 év felett is próbált a külsőm miatt tönkretenni szavakkal.Már nem érdekel...de a kamaszkorom nagyon rossz volt.(mindig azt mondta,h kövér leszek,nem lesz senkim,holott a lehetőség megvolt,és nem engedtek el otthonról)

Én nagynehezen elköltöztem,és havonta elég 3-4 telefonhívás tőle,de még ott is le tud húzni lelkileg.

2014. nov. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden dologba ami érdekelt azt mondta anyám, hogy az nem neked való fiam, hülye vagy hozzá.


Példa: 8. osztály, iskolaválasztás, a városban levő gimibe akartam menni. Anyám azt mondta ahhoz kevés vagyok, nem fog menni, amúgy is szar a bizim, ( a matek 3-mason kívül minden 4-es ,5-ös volt..) be se írhattam.

Minden oda jelentkező gyereket felvettek, ha 2-es volt ha 5-ös, én meg mentem a gyogyósokhoz ,piásokhoz és a cigányokhoz a szakközépbe....beküldött anyám a gettóba ahol pokoli 4 évet töltöttem és szakma se volt .


A mai napig hátráltat ez a gyerekkor, mert én ugyebár mindenhez hülye vagyok , sajnos olyan blokkok alakultak ki emiatt,hogy semmit nem merek tenni , csak ha már végső szükség, de még akkor se...parázok mindentől és inkább megfutamodok a kihívástól.

2014. nov. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem is gimnáziumba kényszerített az Anyám, pedig közepes tanuló voltam általánosban. A 4 évet végigszorongtam, mert nem ment a tanulás, az osztálytársaim meg nagyon jó tanulók voltak.
2014. nov. 12. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:

A hajvágás nekem is megvolt, folyton kisfiúnak néztek (máig megvan, amikor kb. 8 évesen a hátam mögött hallottam, hogy "nézd, a kisfiú biciklizik") de inkább az iskoláim miatt alakult rosszul az életem.

Anyám egyedül nevelt, 10 éves koromig jól megvoltam az általánosban, de utána beíratott nyolcosztályos gimibe, amit nagyon-nagyon utáltam, a tanárokat, osztálytársakat, mindent, teljesen megváltoztam már az első évben - negatív irányban. Az önbizalmam azóta nem sikerült összeszedni.

Ezután egyetemre mentem, engem inkább a mérnöki pálya érdekelt, de neki volt számomra egy tervezett pályája, ami őt nagyon érdekelte - bölcsészkar persze, volt egy barátnője akinek tényleg jó munkája van és jól is keres, ő volt az egyik minta -, szerinte a matekos pálya nem lánynak való és én úgysem tudnék érvényesülni a sok férfi között. Hát fizika szakkörön is én voltam az egyetlen lány és jól megvoltam... hogy örüljön, elsőnek az általa preferált helyre adtam be a felvételi jelentkezést és csak 2. volt, amire én szerettem volna. Sajnos felvettek. Lediplomáztam, 2 évig nem volt munkám, a barátnőjétől persze csak sajnálatot kaptam segítséget nem, otthon rendszeresen kaptam a fejmosást, hogy milyen semmirekellő lettem, miért nem keresek jobban munkát, ott van egy ablakban hogy munkatársakat keresünk (aha, edényügynököket, vállalkozóival). Most az érettségimmel dolgozom a szokásos "jó ha van diploma, de nem aszerint fizetünk" irodai asszisztensként.

A barátaimra is mindig volt egy-két szava, a párkapcsolataimra dettó.

Már elköltöztem, de rendszeresen kapom a hogy kéne élni az életem leveleket és telefonhívásokat, ha meglátogatom, akkor lényegében örömmel megyek, de amikor ott vagyok és órákon át kapom az áldást... hát elgondolkozom, hogy talán mégse kellene ennyi szülőlátogatást tenni.

2014. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ooh hát nem vagyok egyedül..

az első válaszolóhoz hasonló a szülői felállás, csak én nő vagyok.

párkapcsolat nulla, semmi, most már azért kapálózok, hogy valahogy még tudjak gyereket szülni, mert ketyeg az óra.

de sajnos férfit nem találok, pedig elég csinos vagyok. de nyilván nem a külsőn múlik.

a külsőmmel kapcsolatban, ahogy kinéztem fiatalon, azokat a képeket meg sem merem nézni. nyilván az önbizalmam ott ment el nagyrészt, nem segítettek nővé válni, sőt, hátráltatott az anyám.

a karriert illetően, a természetes pályámról engem is eltérítettek, de kb. 10-12 év késéssel, óriási akaraterővel sikerült megcsinálnom, csak már sokmindenhez késő van így is.

most a legfontosabb a párkapcsolat, erre koncentrálok nagyon, szakember segítségével.

sajnos valami nagyon el lett rontva, pedig a képességeim nagyon jók, sok téren, és a külsőm is szerintem eléggé okés, szóval egy nagyon sikeres életet élhetnék, mert jó génekkel születtem.

remélem, nektek jobban fog menni, de abban reménykedek, hogy hátha még nekem sem késő.

2014. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket a dolgokat nem lehet teljesen elfelejteni. Engem például apám lehülyézett állandóan gyerekkoromban, ahogy idősödtem, már abbahagyta, de tüskék maradtak bennem. Igaz, nekem viszonylag hamar helyre állt az önbizalmam, ami egyébként nagyban annak volt köszönhető, h rájöttem, h a szüleim rossz szülők, anyagilag támogatnak, de ezen kívül csak a cseszegetéshez és ahhoz értenek, h lehúzzák az embert lelkileg. Sajnos a legtöbb emberből rossz szülő válik, aki azt hiszi, h a gyerekének nincsenek érzelmei is önálló gondolatai.
2014. nov. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!