Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van egy kōzel 50 éves...

Van egy kōzel 50 éves apukám, aki 10 éve baleset miatt mentálisan beteg. Nem képes magát ellátni, egy 6 éves szintjén van. A nagyszūleim gondozzák, de már idősek, és nem bírják. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy kisbabám és férjem.Nem tudom, magamhoz vegyem e, vagy adjuk otthonba? Lelkileg nem bírnam, és félek a házasságom is rámenne. De az otthonok meg haláltanyák. Tanácsok?

2014. nov. 18. 11:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
A te döntésed, ebbe más ember nem szólhat bele, te fogod cipelni annak is a terhét, ha gondozod és annak is ha berakod valahova.
2014. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Én utánajárnék, hogy milyen otthonok vannak. Hidd el nem csak haláltanyák.


Nem venném magamhoz, mert akármennyire is szeretem, nem helyezhetem a férjem és a gyerekem elé, nem mehet rá a házasságom.


Természetesen látogatnám és megtennék érte mindent, de nem venném magamhoz.

2014. nov. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan lehetőség, hogy valaki házhoz jönne gondozni? Megértem a félelmedet, de mindig eszembe jut, hogy a szülők mennyi ideig és mennyi nehézség közepette törődtek velünk.

Ennek ellenére megértem, ha nem veszed magadhoz. A férjed mit gondol?

2014. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindegyik haláltanya. Sőt, ma már nagyon igényes és tényleg jó ellátást biztosító otthonok vannak. Keresgélj köztük. Sajnos azt szerintem nem szabad hagynod, hogy egy gyerek és egy férj is rámenjen :s Ők nem érdemlik meg. Hidd el, egy kisbabát épp elég ellátni. És egyáltalán nem biztos hogy jobban látnád el, mint abban az otthonban ahol eleve ez a dolguk. Nálunk is volt egy hasonló eset, szintén apukával, mi már fél éve örlődtünk rajta, és az is nehéz volt, nem még magunkhoz venni. Végül nem bántuk meg, jó ellátást kap és mi nyugodtan élhetünk. Így utólag már tudom hogy abszolút nem tudtuk volna úgy gondját viselni, mint ahol 24 órában ezzel foglalkoznak. És ő is gyorsan megszokta, mondhatjuk hogy szeret ott lenni. Természetesen látogatjuk is.
2014. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell merlegelned a lehetosegeket, nyilvan a magadhozvetel a legembersegesebb megoldas, es ennyit azert megadhat az ember annak aki ot felnevelte, evtizedeken at segitette.


De pl ha egy szobakonyhas lakasban laktok harman, akkor nyilvan eron feluli vallalas volna. Lenne lehetoseg neki kulon szobat biztositani? Te pl dolgozol vagy otthon vagy? Tudnal vele foglalkozni? Ha nem van modotok apolonot fogadni melle?


Rengeteg kerdes, amit csak te latsz.

2014. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, nem mindegyik otthon haláltanya, ahogy te nevezed, persze ezek nem is feltétlenül olcsók.

Van most egy üres szobátok ahol el tudjátok őt helyezni?

Nővért nem tudtok fogadni mellé?-lehet olyat hogy két vagy három nővér váltva 0-24-ben vele van.

2014. nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem csak haláltanyák vannak.

Ápolót nem lehet mellé fogadni? Biztosan van erre valamilyen támogatás, ápolási segély.

2014. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%

Szociális otthonban dolgoztam, ahol nem csak idősek, de súlyosan betegek, illetve hajléktalanok is laktak. Szép környék volt, jó gondozókkal, kellemes programokkal 1 hónapban legalább egyszer!

De!

Ez a hely soha nem lehet valakinek az otthona, bármilyen szép vagy jó az. Olyan mint egy kolesz vagy egy kórház. 4 ágyas szobák, nulla magánszféra, 1 tévé 1 emeletnek, idegenek között, idegenek gondozása alatt...


Csatlakozom ahhoz a hozzászólóhoz, aki azt mondta, hogy ilyenkor eszébe jut az, hogy a szüleink mennyi mindent megtettek értünk, és mi azzal háláljuk meg, hogy otthonba dugjuk és 2 hetente 1x rájuk nézünk!


Ez nem emberi! Nem humánus, de nekünk kényelmes...


Ebben a rohanó világban mindenki csak a saját dolgával foglalkozik telibesz**rva mások nyomorát. Itt pl. a szülőét.


Vannak olyan esetek, mikor nem kell otthonba tenni. Idősek otthonából hétköznap közvetítenek ki gondozót, ha szükség van rá. Persze valamennyit kell érte fizetni, de nem nagy összeg.


Igazából szerintem teljesen mindegy, hogy mit mond a férjed. Mikor elvett, akkor volt szó a "Jóban és rosszban együtt"-ről, nem? Ha támogat, akkor így is támogasson, ha pedig nem, akkor annyit is ér.


Egyébként érdekes, hogy azért félsz, hogy odaköltözik hozzátok az apukád, hogy nehogy tönkremenjen a házasságod. Nem lehet valami erős a kötelék közted és a férjed között, ha ettől tartasz...


Te döntesz, hogy a homokba dugod-e a fejed és a kényelmes utat választod, vagy szembenézel a tényekkel, visszatérsz a realitás talajára, és továbbra is fogsz majd tudni tükörbe nézni!

2014. nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg anyunál élünk, mert a kicsi miatt visszaköltöztünk.De rossz döntés volt. Apunak van egy háza elméletileg, ami az Őt gondozó személyt illeti. Viszont ez csak elméleti dolog, ebbe nem vagyok biztos, mamáék mondták, de nem láttam róla papírt, kinek a nevén van. (A kártérítés pénzből lett véve.)Ott lenne külön házrésze is, egy szoba-fürdőszoba csak át kellene alakítani picit. Ha azt nézzük, a mi saját lakhatásunk is meg lenne oldva, de a baleset óta még nem sikerült feldolgoznom, ami történt vele. Nagyon szerettük egymást, Én voltam a mindene. Nem vagyok biztos benne, hogy elég erős lennék lelkileg. A férjem már teljesen kivan, a sok ide-oda költözzünk miatt, meg sem említettem még neki ezt a lehetőséget. Anyuval nem lehet együtt élni, ha nem így költözünk tovább, jövőre szocpol project lenne. Nemtudom.
2014. nov. 18. 13:19
 10/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem érzem gyengének a házasságunkat, csak nem szeretném, ha olyan miatt lenne a stressz és feszültség, ami ha úgy mondhatjuk az "Én hibám". Nyilván az édesapám nem hiba, de a döntésem, ha éppen ez volna, talán az lenne. Aki nincs ebbe a helyzetbe el se tudja képzelni milyen az édesapját, akire felnézett,a férfit, akinek a példájára keresett férjet magának, a védelmezőjét, azt akit mindennél jobban szeretett gyerekkorában így látni. Szörnyű. Szeretném neki a legjobbat, szem előtt tartva azt, hogy nem kérné tőlem ezt soha, ha egészséges lenne. Soha nem tudná elviselni hogy a "terhemre" van.
2014. nov. 18. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!