Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekként kérdezem tőletek:...

Gyerekként kérdezem tőletek: hogy érdemes a szüleimnek felvezetni, megmondani, hogy abba akarom hagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Diplomás család, nagy elvárásokkal, szeretnék másik szakra járni, mert ez nem tetszik.
2015. jan. 13. 10:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%

Mond el, hogy miért szeretnél váltani. Mit a céljaid az új szakkal. Hogyan látod a jövődet, mit szeretnél majd elérni, dolgozni.

Mennyit végeztél el a jelenlegiből? Mert ha már a felénél tartasz ne hagyd abba semmiképpen sem. Sose tudhatod, hogy később mire lesz majd jó. És utána még csinálhatod a másik szakot.

2015. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 goolky válasza:
28%
Szerintem érdemes, sőt kötelező. Te életed. De jobban jársz, ha vagy befejezed, és utána nézel más elfoglaltság után, vagy választasz olyan szakot, ami valóban érdekel, és átnyergelsz rá.
2015. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Az első félévemen vagyok túl.
2015. jan. 13. 10:09
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
1 félév az semmi, simán megmondod, hogy másban gondolkozol, mert ez nem tetszik és kész. ÉS egy megjegyzés, ami segít másképp megfogalmazni majd a mondandód: nem vagy már gyerek. Így ne gyerekként mondd nekik, hanem egyenrangú beszélgetőtársként. Attól, hogy diplomás család és magasak az elvárásaik, még ők is emberek.
2015. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most még érdemes otthagyni :)

Viszont nagyon gondold át, hogy miért nem akarod, biztos, hogy nem akarod, vagy csak nehezebb, mint gondoltad és elvette a kedved. Biztos, hogy a másik szakot akarod-e.

Ha ezeket végiggondolod és tudsz rájuk válaszolni, akkor biztosan a szüleidet is meg tudod győzni. Persze nem tudom, hogy milyenek.

Én biztosan nem kényszeríteném a gyerekemet, hogy olyat tanuljon, amit nem akar. Persze azért számítanak, hogy csak lustaság van-e a háttérben, vagy valóban értelmes indokok.

2015. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért te nem abbahagyni akarod, csak átmenni egy másik szakra. Ugyan az én szüleim nem diplomások, de simán fogadták. Mindig mondták nekem, hogy egyszer válthatok, többször nem. Azóta 1,5 év telt el, pont most mondta anyum, hogy egyik legjobb döntésem volt a váltás.

Előző szakomon szenvedtem, nehéz volt, nem élveztem, utáltam már az iskola épületét is. Ezt meg nagyon szeretem, minden tárgyam megvan, szépen haladok előre.

2015. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Már nagyon régóta érdekelnek az anyagcserfolyamatok és kiváltó okai az emberi szervezetben. Élelmiszermérnöknek jelentkeztem, de még egy élelmiszerről nem esett szó és a táplálkozást is csak érintőlegesen vesszük majd, a hangsúly az előállítási folyamatokon van és ezek az alapozó tantárgyak kikészítenek. Én viszont az emberi testtel szeretnék foglalkozni, embereket gyógyítani a táplálkozással.
2015. jan. 13. 10:21
 8/23 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy dietetikusban gondolkoztam.
2015. jan. 13. 10:22
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
Szia! Én maholnap végzek élelmiszermérnökin, ha gondolod, elmesélhetem mi vár rád a jövőben, ha maradsz. De nem, egyetlen Táplálkozástudomány c tárgyat leszámítva itt nincs arról szó, hogy az emberre milyen hatással van a kaja. Itt arról van szó, hogy hogyan állítod elő a kaját nyersanyagból, hogyan tartósítod, hogyan csomagolod, milyen minőségi elvárásoknak kell megfeleljen,stb. Ha a táplálkozásélettan érdekel, akkor a dietetika a te területed.
2015. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem mindkettő érdekes :)

És elvégezném mindkettő, ha lenne rá lehetőség.

2015. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!