Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Titeket zavar, hogy...

Szülők! Titeket zavar, hogy az egyetemista gyereketek nem dolgozik és nem tervez még családot?

Figyelt kérdés

Megromolhat amiatt a szülő-gyerek kapcsolat, hogy ti tartjátok el, miután jogilag felnőtt, leérettségizett a gyerek? Komolyan számít, hogy betöltötte a 18. életévét, és már teherként tekintetek rá? Tegyük fel, hogy nem 0-24-ben bulizik, és lébecol, de egy képzés akkor is 5 év, szóval már bőven felnőttnek számít. Államira felvették, esetleg ösztöndíjat is kap, de azt mondja, nem tud mellette dolgozni- ez így kifogás, vagy foglalkozzom csak a dolgával?

Ezzel összefügg, hogy nem is tervezi még a családalapítást, mikor ti -a szülők- ebben a korban (20-24) már házasok voltatok, jöttek a gyerekek?



2015. jan. 14. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Menj már!

Normális szülő pont hogy NEM akarja, hogy az éppen még csak tanuló gyereke nulla egzisztenciával gyereket gyártson!

Ha pedig anyagilag belefér, hogy ne dolgozzon (és nincsenek elszállt igényei, amit a szülőktől vár kielégíteni), akkor ne is dolgozzon (max. a tanulmányainak megfelelő gyakorlati munkát)!


Más az, ha nem telik a szülőknek és muszáj...

2015. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Vannak olyan egyetemi képzések, amik mellett nagyon nehéz dolgozni (legalábbis ha az ember nem a kettesre hajt), pl. orvosi vagy mérnöki szakok. Ha a családnak anyagilag belefér, akkor ez normális esetben nem téma - ha nem, akkor viszont a jelentkezést megelőzően kellene végiggondolni, hogy a diák hogyan tudja finanszírozni magát. Ha intelligens, megfontolt emberekről van szó, akkor meg lehet beszélni ezeket a problémákat, és nem fog megromolni a viszony. A fiatalok családtervezésébe úgy gondolom, hogy a szülőnek nincs beleszólása. Ez mindenkinek a magánügye.
2015. jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges 0 anyagi háttérre gyereket szülni. Komoly kapcsolatot is ráér bőven kialakítani az egyetem után. Ezt nem lehet ráerőltetni egy gyerekre hogy na már most elmész keresel egy barátnőt, összeházasodtok, gyereket csináltok és elköltözöl végre.


Dolgozni is maximum akkor küldeném el, ha annyira rossz anyagi körülmények között élnénk hogy a rezsit se tudnám kifizetni.


Számomra a gyereknevelés addig tart ameddig a gyerek befejezi a tanulmányait, talál egy biztos helyet, és rendezett körülmények között, hitel nélkül el tud költözni... Nem pedig 18 éves koráig. Az ilyen nem értem minek szül gyereket.

2015. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
előző voltam. talál egy biztos munkahelyet* (nehogy valaki félre értse)
2015. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Egyetem mellett nagyon nehéz dolgozni. Pont arról szól az az időszak, h buli, tanulás, kikapcsolódás, tanulás, tudásbővítés... de nem arról h kipurcanva esik be este az ajtón... és bukja a vizsgákat...


Másik dolog: nem, pl. az én szüleim se voltak házasok még ebben a korban! Hova a sietség? Én 25 leszek és eszem ágában sincs se gyerek, se házasság, hanem szakmai téren akarok elismerést. ÉS? nincs ezzel semmi gond.

2015. jan. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi éveket nagyon tartalmasan tudja eltölteni egy fiatal, ha okos. Ha nem muszáj, ne dolgozzon, hanem tanuljon és szórakozzon. A szórakozás nem csak bulizás lehet, hanem rengeteg más dolog lehet, utazások, sportok, szakkörök, fesztiválozások, önkéntes munkák és lehetne sorolni. Ezek azok az évek, ahol nagykorú lévén, de még saját család nélkül szabadon élheti az életet. A családalapítás már jó ideje eltolódott a későbbi évekre. Manapság inkább az a furcsa, ha valaki fiatalon szül. Szerintem nehezebb annak, akinek munka mellett kell tanulnia, nem nehéz belátni, miért.
2015. jan. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne is tervezzen családot addig, amíg normális munkája nem lesz, amivel egzisztenciát teremthet. A családalapításhoz megfelelő alapok kellenek. Ha a szülők úgy állnak anyagilag, hogy nem kell dolgoznia amíg tanul, akkor szerencsés. De szerintem ha a tanulás mellett belefér, akkor vállaljon munkát nyugodtan.
2015. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

Az én szüleimet továbbra sem zavarja, hogy nem dolgozom, sőt mi több, bár rémes a kapcsolatunk, azért mégis kijelentették, hogy csak tanuljak, most ez a dolgom, ha kell valami, kifizetik (és ebbe nyaralás, autóvizsga, minden beletartozik). Egyetem mellett valóban nehéz még akár diákmunkát is vállalni, ha különben az óráimra be akarok járni, mert bár a nappali hallgatói jogviszony szinte mindenütt kötelező, a heti minimum 25-30 óra majdnem mindenütt elvárás. De rugalmasság meg nem sok helyen van, nem csinálhatod, hogy dolgozol 2 órát, elszaladsz néhány előadásra, majd estére vissza mész megint dolgozni...


Amúgy a szüleim a testvérem is végigsegítették az egyetemen, fizettek mindent, amit kellett, aztán most, hogy már dolgozik, albérletbe költözött a kollégiumból, satöbbi, még most sem erőltetik a családalapítást. 26 éves. Anyukám speciel nem szeretne még nagymama lenni, mindig mondogatja, hogy de ugyan, ráér még az ő kicsi fia :D De engem is óv a családalapítástól, ami esetemben keményebb feladat, mert lány vagyok és már összeköltöztem a barátommal. Szerintem aktívan retteg attól, hogy mikor állítok haza terhesen vagy ilyesmi, még a diploma előtt :D Persze, ennél okosabbra nevelt, de mégis.


Amúgy az én szüleim nem voltak akkor még házasok. Mármint 20-24 évesen. Szerintem akkor még nem is ismerték egymást.

2015. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

reggeltől estig órám van, a maradék szabad időbe a sulis feladatokat csinálom (határidősek. Igazából még én nyáron úgy gondoltam hogy oké belerázódok a suliba és elkezdek dolgozni, de aztán megláttam az órarendet rájöttem hogy nem fog menni, második félévbe szintúgy.. Akármennyire is szeretnék nincs rá sok időm


18 év az csak a nagykorúság.. (Amerikába 21.. ott még a 18 évest gyereknek tekintik)


majd diploma után, miután már van munka, ház férj, majd akkor érdemes családot alapítani..


21 éves vagyok és még én se tervezek családod, mégse köveznek meg itthon...

2015. jan. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha szülő lennék, nem zavarna, sőt, örülnék, hogy a gyerekem tanulni akar. Egyedül az nem tetszene, ha már 10. éve ugyanazt a szakot végezné. Belefér 1-2 félév csúszás, főleg a nehezebb szakokon, vagy ha Erasmus-ra megy a gyerek.
2015. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!