Meg tudnám ezt lépni?

Figyelt kérdés
Helló, 16/f vagyok, nem töltöttem be a 18 at, viszont szeretnék elköltözni itthonról, mert eléggé unalmas már hogy a szüleim beleszólnak a dolgaimba. Arra gondoltam, hogy szerzek munkát (volna is egy lehetőség a kínai piacon, 100% legális és megkeresném vele a minimálbért, 8 általános végzettséggel is felvesznek mert az egyik jó ismerősöm ott dolgozik), és albérletbe költözök. Persze mellette folytatnám a tanulmányaimat is, hogy később jobb munkám legyen :P. Csak, mivel 18 alatt a gyerek a szülők felelőssége alatt áll, így ha ők pl. nem akarják megengedni, hogy albérletbe költözzek, de én szeretném, akkor megtehetik, hogy itt tartanak? Vagy semmit nem tudnak ellene tenni? (Utóbbiban természetesen reménykedem...:D) Igaz válaszokat kérnék, olyanok hagyjanak, hogy még kicsi vagy az egyedül éléshez, meg hogy köss kompromisszumot velük. Köszi!

2015. febr. 25. 21:16
 1/10 A kérdező kommentje:
*még nem töltöttem be a 18 at
2015. febr. 25. 21:18
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem beleszólnak a dolgaidba, hanem próbálnak nevelni, hogy ne olyan idióta legyél, mint amilyen most vagy.

Szépen hangzik, amit leírsz, de egyedül nem tudnál megélni. Nappali tagozat mellett (ami a te korodban elkerülhetetlen) nem fogsz tudni annyit dolgozni, amennyi kellene ahhoz, hogy el tudd tartani magad.

Egyébként igen, tehetnek az ellen, hogy elköltözz.

2015. febr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem az a lényeg, hogy betöltötted-e a 18-at vagy nem.

Én jóval a minimálbér fölött keresek, de így is nehezen jövök ki a pénzből. A minimálbér arra elég, hogy a szüleid fizetését kiegészítsd és biztosítod magadnak a jobb életkörülményeket.

Nem elég csak az albérletet kifizetni. Arra még rájön a rezsi és az alap dolgok megvásárlása úgy mint pl élelmiszer, mósószer amit minden hónapban fizetned kell. nincs mese, ki kell fizetni.

És még nem vettél magadnak egy csokit sem.


Gondold át ezt még egyszer. Ha mégis belevágsz, először szerezd meg a munkát, és pár hónapig, csak figyeld meg, hogy mennyit költenél. Számold ki, hogy kijössz-e belőle(nem fogsz).

2015. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Fiatalkorúként ha jól tudom ilyen szerződést nem köthetsz, csak gyámhatósági engedéllyel, szóval ha fent is tudnád tartani magad akkor sem oké.

De azért ez a beleszólnak a dolgaimba elég tinédzser érv :D

2015. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ittvan neked egy igazi válasz:

A minimálbér kb 80 ezer nettó, hogyha tényleg legális, és adózol.

Ezt egy piacon szerintem 8-12 óra munkával tudnád megkeresni heti öt napban, így már alapból ugrott az iskola, mégis mikor járnál be?

Persze, van esti iskola, de ott is be kell járni, általában 4től nyolcig, na most egy 10 órás munkaidő esetén ez sem játszik.

Létezik levelező szak, amikor szombaton kell bemenni, de ahhoz meg egyedül kell annyit tanulj, mint a güzü, minden segítség nélkül, és arra munka mellett se időd, se energiád nem lenne.


Jogilag, ha 18 alatt elmész otthonról, a szüleid felhívhatják a rendőrséget, akik hazavisznek.

Valószínű, albérletet sem adnának ki neked.

Abba már bele sem megyek, hogy meg sem élnél a minimálbérből egyedül.



Figyelj, én megértem, hogy idegesít, hogy a szüleid beleszólnak a dolgaidba. De ha sikerülne is elköltöznöd valamilyen csoda folytán, akkor sem lenne több magánéleted, mert mindent elvenne a munka és az iskola, illetve azok a lakásfenttartási dolgok, amiket most a szüleid csinálnak.

Főzés, mosás, mosogatás, takarítás, számlák befizetése, etc. Tudsz egyáltalán főzni, mosógépet beindítani, csekket feladni, vagy kicserélni egy kiégett villanykörtét?

Nem te vagy kicsi a különéléshez, hanem kb minden 16 éves. Nem véletlenül nem látsz 16 éveseket külön lakni, max koliban.

A másik, amin elkéne gondolkodj, hogy a cseszegetésnél sokkal rosszabb dolgokkal kell szembenéznie korodbelieknek. Bántalmazás, szülők alkoholizmusa, lelki terror, és hasonlók. Én ismerek ilyeneket, hidd el, örülnének, ha annyi bajuk lenne, hogy a szülei beleszólnak a dolgaikba.

Főleg, hogy rengetegszer fognak még beleszólni, például a főnökeid.

Várd ki azt a két évet, tanulj jól, és lépj le egy egyetemi koleszba érettségi után, mondjuk.

2015. febr. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Az utolsónak igaza van. 2 évet még kibírsz aztán kollégium és szabadság. Ha nem vagy kitéve semminek azok közül amiket utolsó írt, akkor nem kell megpattanáson gondolkodni. Ezek a súrlódások normálisak. Mindenki megért, voltunk mi is tinédzserek és utáltuk mi is, ha valami nem úgy volt ahogy mi jónak láttuk. A szülő más generáció, más értékrend. Majd ha a tiéd is már 100%-ig kialakult, össze fogtok csiszolódni. 5 év múlva meg apuddal sörözve beszélitek meg hatalmas egyetértésben, hogy a szomszéd mennyire nem jól csinált valamit :D
2015. febr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézzük a legminimálisabb kiadásokat:


Valakikkel összeköltözöl albérletbe.

Legyen 20 albérlet+15 fix rezsi, amiben legyen benne az internet is, tehát összesen 35 000-ért tudnál lakni.


Kellenek a, takarítószerek, mosópor, szivacs stb. ezeket megvehetitek a lakótársakkal, kb 1000-3000 fejenként, attól függ, hányan laktok.


Legjobb esetben 36000-nél tartunk.


Tisztálkodószereket magadnak, erre számolj azért 1500-at havonta. Tusfürdő, fogkrém, sampon, zselé, egyéb cuccok, ha használsz.

37500


Étel: ha szűkösen akarsz kijönni, de nem akarsz éhezni, akkor napi 1500 kell szerintem. De legyen csak 1000, tételezzük fel, hogy ennyi elég, megoldod. Nem egészséges, de megoldod. Egy hónapra ez 30000.


Tehát 67500-nál járunk.


Közlekedés: Pesten diákbérlet mennyi? Nagyjából 4000-re saccolom.


71500


Ruházkodás, szórakozás. Egy pizzázás vagy mozi. Tankönyvek. Ezekről még nem is beszélgettünk, és máris elértük a kereseted végét, ha esetleg spórolni is akarsz egy keveset. És hidd el, nagyon optimista voltam a számolásommal.


Takarót, ágyneműt, fésűt hajszárítót még nem is mondtam, hogy kellene venni, hiszen előfordulhat, hogy otthonról el tudod hozni ezeket. De ha nem?


Vagy nem bútorozott az albérlet. Ha van is bútorod, hogy oldod meg a szállítást?


Ha 16 évesen elköltöznél, akkor én ugyan nem asszisztálnék neked ehhez. Menj, ha menni akarsz.

Ha hazajönnél látogatóba, akkor mindig lenne helyed, kapnál egy tál ételt, de hogy csomagolni nem csomagolnék az is biztos. Ha ennyire korán ennyire felnőtt vagy, akkor megoldod ezt is. Mert ne akarj önállósodni, ha minden nap hazajárnál enni.


Tényleg, házimunka, és a rászánt idő. Bevásárlás, főzés, elmosogatás, takarítás. Lenne rá időd?


Kész vagy idegenekkel együtt lakni?


Biztos vagy te ebben?

2015. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyedül is lakhatok albérletben, majd megkérdem a szüleimet is, ők esetleg támogathatnak pénzzel, mert pl. amenyit itthon internetezek, vizet használok kajálok stb. azt ugyanúgy rám költenék (nekem nem kellene fizetnem ők fizetnének) a kül. csak annyi lenne, hogy nem velük lakok hanem egy másik lakásban. Ettől függetlenül elég elbátortalanító válaszokat kaptam, lehet hagyom az egészet...:S
2015. febr. 26. 15:36
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha majd egyetemre mész esetleg akkor valószínűleg támogatnának anyagilag, de hiába tűnik logikusnak amit mondasz, hogy azt a pénzt amúgy is rád költenék tehát neked is adhatnák, de nem fogják. Kizárt, hogy ezt jó ötletnek tartanák meg akkor is egy fix összeg lenne és számolnod kéne a forintokat, míg otthon ha eszel még egy tányér ételt akkor megetted és nem a holnapi adagot vontad meg magadtól.

Viszont az jó ha elmész dolgozni, spórolj, jól fog jönni ha majd valamikor reális célként albérletbe mennél.

2015. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hagyd, ráérsz még ezzel. Majd a szüleid is lassan egyre kevesebbet szólnak bele az életedbe ahogy látják, hogy felnősz. Nekik is alkalmazkodni kell a helyzethez, hogy nem vagy már kisgyerek és biztos vagyok benne,hogy nagyon nehéz belőni a határokat, hogy engedjenek is neked de ne túlságosan. Még ilyenkor az ember hajlamos azt gondolni,hogy amit épp úgy gondol azt örökké úgy fogja gondolni. Pedig még nagyon sokat fogsz változni.
2015. febr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!