Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira elegem van a szuleimbo...

Annyira elegem van a szuleimbol! Nagyon szigoruak, sehova nem engednek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag onnan, hogy reggel felkelek, semmi eletem. Reggel agyazas, rendrakas, reggeli utan mindenki maga utan mosogat. Suli utan uszas vagy tanc, zuhany, tanulas, vacsora, mosogatas, alvas. Es ennyi! Hetvegen meg rosszabb. Szombatonkent fel nap hazimunka :S raadasul olyan dolgokat is, amik szerintem tokre a szulo dolga, pl. a vasalas. Ezen felul minden, mosas, porolas, sikalas, minden. A sarkokat raadsul kezel kell ronggyal kell, ha nem ugy csinalom, valaki kiszurja es mutatjak, hogy nezd meg mennyi por maradt ott, mintha erdekelne. :/ Ha vege a hazimunkanak, ebed, pihi, aztan tanulas. Vasarnap esetleg valami csaladi program, de azokhoz semmi kedvem :/ a barataim a hetvegen pihennek,van akihez takaritono is jar, meg bulizni is mehetnek, amiert en hiaba konyorgom. :(((( hogyan beszeljek veluk hogy lazabbak legyenek???

2015. febr. 26. 13:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
hány éves vagy?
2015. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
19%

Ebből nem tűnnek olyan szigorúnak. Hét közben általában mindenkinek ennyire be van osztva a napja. Hétvégén meg teljesen normális, hogy ti is beszálltok a házimunkába.

Talán azért nem engednek még el, mert nagyon fiatal vagy, bár ez nem derült ki a leírásból.

2015. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%
jól csinálják
2015. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
15 eves vagyok
2015. febr. 26. 13:57
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Ez egy normál napirend, mi ezzel a baj? Nem tudom, hogy éves vagy, de nem csak a szülő dolga a vasalás, ha mondjuk tini vagy, és már önállósodnál (pedig úgy tűnik a szavaidból). Tudod, nem csak jogaid lesznek, hanem kötelességed és felelősséged is az évek folyamán. Jobb, ha most kezdesz beleszokni, mert ha kinyalják a popód, és később csöppensz bele az életbe, azt hiszem, te szívod meg jobban. Vagy menj dolgozni, költözz külön és meglátod, milyen a valódi élet, hogy a lakbér, adók, rezsi és minden egyéb (kaja, egészségügy, ruházkodás) után még telik e takarítónőre... persze ha igen, szíved joga, így még segítesz is, mert munkát adsz valakinek :)
2015. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%

15 évesen nem is vagy még buliba való.

Szoktam látni buliban időnként ilyen kis fiatalokat, de azok általában drogos k_urvák.

2015. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

15 évesen semmi keresnivalód bulikban, kislány!


Amúgy mit panaszkodsz, ez egy teljesen okés napirend, én 15 évesen sokkalta többet csináltam, mert kertünk és állataink is voltak.

2015. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
81%
Nos, én a 15 éves lányomat soha nem fogtam be vasalni, mosni, elsősorban én vagyok a háziasszony. A gyerekek elsődleges feladata mindig is tanulás volt, ennek meg is lett az eredménye, mindegyik egyemre jár, illetve már elvégezte. Ha esetleg kértem is a segítségüket, akkor csak kisebb munkában, de gyakran kérnem sem kellett, maguk jöttek segíteni. A pihenésre is időt kell szánniuk, hiszen nagy a hajtás a középiskolában, pláne, ha egy erős gimnáziumot választanak.
2015. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
25%
próbálom kicsepegtetni érted a könnycseppet, de nem megy :D
2015. febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

10-20 év mulva majd megkoszonod nekik, h rendesnek neveltek.

28 N

2015. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!