Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hol van itt a...

Szerintetek hol van itt a nagyobb igazság?

Figyelt kérdés

Anyukám hosszan tartó rákbetegség után 2 éve halt meg.

Azóta van apám,bátyám és a húgom.

Én 18 éves vagyok.

A bátyámnak van diplomája 20-on x éves koráig iskolába járt, mellette nem csinált semmit, nem dolgozott eltartották, anyukám betegen is a kemoterápia mellett feketén vállalt munkát és ment, és csinálta a családért, ezen túl még itthon is ő végezte a házimunka nagy részét, apám meg egy rohadt alkoholista lévén csak lopta a napot évekig aztán anyukám halála előtt az utolsó 2 évben ő is munkába állt, de előtte több mint 5 évig csak naplopó volt.

Anyukám halála után a bátyám is munkába állt, persze nem a végzettségének megfelelően, nem ő elment biztonsági őrnek havi 90 ezerért, miközben amíg iskolába járt 150-200 ezres alapfizetés volt kilátóban számára, de az a munka nem kellett neki mert túl megerőltető.

Így most apám meg ő dolgoznak, én meg a húgom itthon vagyunk iskolába járunk, de apám is meg bátyám is pattog,hogy menjünk el dolgozni meg,hogy semmit sem csinálunk,ingyen élők vagyunk, miközben bátyámnak kéne a leginkább csöndben lennie hiszen ő évekig járt FELESLEGESEN iskolába egy olyan munkáért amit 8 általános után is elvállalhatott volna, apám pedig a másik aki 50 éves kora ellenére is ingyen élt sokáig, és tűrte,hogy anyukám járjon a halálos betegsége mellett is dolgozni, és van képe szólni,hogy én és a húgom keressünk állást.

Tudom,hogy azóta változtak a körülmények, de én szeretném ha nekem is járna annyi mint egy átlagos fiatalnak, és az az hogy ne kelljen az iskola mellett azért dolgoznom,hogy megélhessek, a bátyámnak is járt ennyi, bár tudom,hogy sokan megtették, itt is biztos vannak olyanok, de engem különösen az háborít fel,hogy két ilyen utolsó élősködő tetű mondja ezt, nagyon haragszom mindkettőjükre (de főleg apámra aki még mindig alkoholista) és iszonyúan fáj nekem,hogy ide jutott ez a család, amint megvan az érettségim elmenekülök innét, és ha ezt látná anyukám...szerintem örül,hogy él és nem kell ezt látnia amit ezek ketten művelnek.

Tökéletesen átlátom,hogy nincs teljesen igazam, nem azt akarom hallani,hogy igen áldozat vagy és sajnálunk, de tudjátok ha élne anyukám ő nem hagyná,hogy így legyen és szomorú,hogy 2 egészséges felnőtt férfi nem tesz meg mindent a gyerekiért/testvéreiért, míg egy halálos beteg gyenge anya megtette NÉGY emberért EGYEDÜL ők meg KÉT emberért KETTEN sem tesznek.

(Itthon a húgom és én csak annyit kapunk,hogy ne haljunk éhen, de új ruha vagy bármi ilyesmi nekünk nem jár, apám elissza a pénzét bátyám pedig magára költi, mert azért ők dolgoztak meg.)


2015. febr. 27. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem menj diákmunkázni, tanulj keményen az ösztöndíjért és lépj le az ország túlfelébe...
2015. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az érettségiig még kibírom így, aztán megvan a célom.
2015. febr. 27. 17:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg nekik h kapják a családipótlékot,meg az árvaságit,és ezzel ti is hozzájárultok a kötségekhez.


Érettségi után meg költözz el.

2015. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
tenyleg vallalj valami munkat erettsegi utan, es a hugod is, de nem azert, hogy nekik jo legyen, hanem hogy ti ketten meg tudjatok elni valamibol. nagyszulok nem tudnak segiteni? hugodat ne hagyd ott egyedul szenvedni az apaddal es a testvereddel
2015. febr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vállalj diákmunkát, de ne az ő kedvükért, hanem azért, hogy magadnak félre tudd tenni a pénzt, és minél hamarabb önálló életet kezdhess.
2015. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Akkor fog "járni" neked, ha nyáron szépen elmész diákmunkázni,vagy már most is. Ha nem idén érettségizel,akkor pláne mehetsz nyáron dolgozni!


Jövőre pedig rohadtul odateszed magad az érettségin(vagy ha szakközépbe jársz,akkor illik szép eredménnyel elvégezni és minél előbb melót találni!)és jelentkezel kollégiummal továbbtanulni egyetemre,v főiskolára.

2015. febr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló, ugye tudod, hogy a szakközép is ad érettségit? Csak a tisztánlátás kedvéért mondom.
2015. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úristen, két ilyen semmirekellő herét, már bocsánat, de én az ilyeneket inkább lelövetném, nem kellenek, haszontalanok... Koncentrálj a tanulásra, és pattanj meg minél messzebbre, aztán szakítsd meg velük a kapcsolatot. Ilyen mérgező senkiháziakra nincs szükséged...
2015. febr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Remélem az árvaellátást saját nevedre kapod és nem apád kezéhez utalják.
2015. febr. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz tenni hogy tűrsz, és rendezed a saját életed, tanulsz, dolgozol ha kell. Nekem alkoholista apám volt ilyen, napi szinten megkaptam hogy semmirekellő élősködő vagyok, miközben 25 évesen többet dolgoztam mint ő egész életében.
2015. febr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!