Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szölők sem motiválnak?

Ha a szölők sem motiválnak?

Figyelt kérdés
szüleim poénosak. Sosem motiváltak, és sosem bíztattak, lehúznak inkább. Ki sem merek találni semmit, csajozni sem merek, mert ki tudja mit szólnának hozzá. Nem is beszélek velük ilyesmikről. Mikor szakmát kellett tanulni, akartam valamit, majd mondták hogy nehéz, állni kell és nem szeretném. Ezért letettem egy szakmát ami csak akkor érne sokat ha még letennék egy tanfolyamot, amúgy nemsokat. Azóta amit akartam tényleg nehéz és nem szerettem volna. Most melót keresek sok ideje a minap megszólal anyám, miért nem tettem le azt a szakmát, amit legelőször akartam, most lenne. Lebeszélt róla, most rá akar beszélni. Vagy jelentkezem 4 órás melóra, mert jobb mint a semmi. Azt mondja nem vagyok diák, keressek rendeset. Máskor meg h neki mindegy hogy hány órás. Vagy amikre jelentkezem az se tetszik. Van hogy azt mondja menjek kocsigyűjtőnek vagy segédmunkásnak, máskor meg hogy lehet az a baj, hogy sokkal többet érek, mint amikre jelentkezem.... Ritka hogy interjúra megyek, most mentem erre azt mindja, ő már nem reménykedik... És az ember így szerezzen erőt hogy a szülei sem tisztelik vagy össze-vissza irányítják... Tesómmal persze máshogy viselkednek... Lehet én vagyok túl érzékeny, de egy "csak idő, és meglatod jobb lesz, vagy bízom benned, nem vagy hülye" jól esne...
2015. márc. 12. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:

18 éves felnőtt férfi létedre ne várd azt el, hogy mások lökjenek hátulról.


Megértelek téged abban, amit mondasz, de az élet nem mindig ideális. Ennek ellenére, tudni kell átvészelni minden időszakot és a saját lábadon kell tudnod állni akkor is, ha senki sem támogat.

2015. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Magadra halgass!
2015. márc. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért foglalkozol azzal, mit mondanak a szüleid? Állj a saját lábadra, dönts, és vállald a következményeit. Nem várhatod, hogy mások mondják meg neked a helyes utat és nem is hibáztathatod őket. A te életedet neked kell irányítani.
2015. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ez nem csak most van így, mindig így volt.

Tesómat persze elismerik, érdeklődnek felőle, dícsérik...

2015. márc. 12. 17:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy hülye, és ne várd, hogy mások bízzanak benned, magadba bízz, és igen is ne add fel. Ne hagy, hogy befolyásoljanak, hogy negatív gondolat menetek mások részéről leuraljanak téged. Manapság senkinek se könnyű, ha nem vesznek fel az nem ellened szól, hanem nagy a munkanélküliség ezt is tartsd szem előtt, és így több erőd lesz újra, meg újra jelentkezgetni.
2015. márc. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és tarts ki amellett, amit akarsz, ebben se hagyd most már magad össze zavarni.
2015. márc. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A pályaválasztás / szakmaválasztás nem könnyű feladat, hiszen aki kikerül az általános suliból, mégis honnan tudhatná, hogy milyen az az adott szakma, hiszen sohasem dolgozott benne, nincs az a rálátása, élettapasztalata, ami mondjuk egy felnőttnek. Ilyenkor kellene a szülőnek segítenie - és nem döntenie a gyerek helyett, pláne nem a fejéhez vágni ezt később. Nekem a szüleid is nagyon határozatlannak tűnnek, és te is, bár ez nyiván egy tanulási folyamat (szülői minta) függvénye.

De ha már elvégeztél egy adott szakmát, és még a helyedet is megtalálnád benne, akkor miért nem teszed le azt a plusz tanfolyamot, amit említettél?

Nyilván nehéz állást találni, sajnos ilyen világban élünk, marhára nagy szerencse (vagy protekció) kell hozzá, hogy találj. De szerintem ha már látnák, hogy valamerre haladsz, akkor kicsit megnyugodnának a szüleid is és békén hagynának. Inkább ebben lennék én egy kicsit határozottabb a helyedben. Illetve, talán a céltudatos jobb szó erre.

Ha meg később mégis szakmát váltanál, akkor azt már önerőből tudnád tenni.

2015. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
egyébként igen, első tervem a tanfolyam lenne ha találnék rendes állást, ki is találtam gyakorlatot hogyan fogok szerezni stb. Sosem tudtam mi akarok lenni, mivel foglalkoznék, még fősikolára is jártam (alacsony ponthatár miatt felvettek) ott jöttem rá, hogy az amit tanulok nem megy (becsülettel bejárni este is, tanulni majd 0 pontos zh) és nem is érdekel.
2015. márc. 12. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!