Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sose éreztem, hogy apám egy...

Sose éreztem, hogy apám egy kicsit is szeretne. Más is van így? 12/L

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, egyszer sem ölelt meg, egyszer sem puszilt meg. Nem szoktunk közösen elmenni ide-oda, még egy helyi boltba egy kis vásárlásra se tudom elhurcolni. Pedig többször is megterveztem, hogy elmegyünk egy-egy nagyvárosba, és ő mégis elutasította, mert neki "nincs kedve" meg "nem költ ilyenekre pénzt" stb. Pedig igazából az égvilágon semmi dolga nem lett volna, mert mindent percről-percre megterveztem, csakhogy neki ne kelljen mozdítani a kisujját se. Mindig az van, hogy hazajön a munkából, megkérdezi, mi volt a suliban, adok egy rövid választ és ennyi volt a napi beszélgetés. Sose tudtam vele komolyabb dolgokról beszélni. Amikor meglátott sírni, megkérdezte, hogy miért sírok, és bármilyen választ is adtam (mert több esetről van szó), akkor is csak annyi volt a reakciója, hogy mit bömbölök, álljak már a sarkamra... Azóta se merek semmilyen érzelmet kimutatni felé.

Sajnálom, kicsit hosszú lett. Csak jó érzés volt kiírni magamból. Köszönöm, hogy végigolvastad.



2015. márc. 19. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A férfiak általában nehezebben mutatják ki az érzéseiket, valószínű, hogy apukádnál is ez a helyzet. Ettől függetlenül, te ne fojtsd magadba, és nyugodtan beszélgess vele, vagy próbálj továbbra is közös programot szervezni. Ha visszautasít, akkor pedig nyugodtan mondd meg neki, hogy "Apa, tudom, hogy fáradt vagy, sokat dolgozol, vannak gondjaid...stb, de szeretném, ha legalább félórát tudnál rám szánni." Ha épp nem álltok úgy anyagilag, hogy elmenjetek vásárolni, akkor csak sétáljatok egyet, vagy társasozzatok, kártyázzatok, ezek nem kerülnek semmibe, mégis együtt vagytok. Ne félj kimutatni az érzéseid, nyugodtan mondd el neki, hogy úgy érzed, hogy nem szeret téged eléggé. Nyiss felé, és valószínűleg ő is nyitni fog.
2015. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem még azt sem kérdezi meg, hogy mi volt a suliban.. Ha sírnék, szerintem az se hatná meg... Borzasztó így együtt élni vele, de valahogy mégsem hibáztatom, mert tudom hogy a szüleitől is ezt kapta, nagyon rossz gyerekkora volt miattuk.


Szerintem mondhatnád neki, hogy mit érzel, vagy ha neki nem is szeretnéd, akkor anyukáddal mindenképp beszéld meg :/

2015. márc. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk is így van, csak mert nem tud velem miről beszélni, nem tud it mondani, kérdezni, nem tud játszani és befeléforduló és félén lettem, és zárkózott. felnőtten is erőlködnöm kell, ha vele kell beszéljek. és az életben sem vagyok nyílt,"félek" a pasiktól.
2015. márc. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KJUsul ***** válasza:

Nem állsz ezzel egyedül. Próbálkozz, mert lehet, hogy tényleg csak a fáradtság. Akkor adhatod fel, amikor elmond minden sz.rnak, disznónak, lustának és bármilyen jó jegyet viszel az neki nem elég jó, bármilyen eredményt érsz el azt lefikázza és mindenféle dologtalan roh.ad.éknak elmond.....


Na akkor feladhatod, mert akkor tuti, hogy utál, mint a puha sz.rt.


De ha csak annyi, hogy keveset beszél... nos akkor valószínű hallgatag alkat és nehezebben mutatja ki az érzéseit még az átlagnál is. Ettől te még igenis mutasd ki, amit iránta érzel, mert annak lesz eredménye, hidd el. Merem mondani, hogy ha ez így van ahogy leírtad, nem reménytelen eset. Bújj hozzá, öleld át, mondd el neki mennyire szeretnél vele több időt tölteni. Nem kell ehhez nagy utakra indulni költségekbe verni magatokat. Egy séta a közeli parkban, egy közös fagyizás a közeli cukiban, egy társasjáték a hétvégén TV és internet helyett aranyat érhet!

2015. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!