Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felmentették gyermektartás...

Zandagort kérdése:

Felmentették gyermektartás elmulasztásában! Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mai napon voltam a gyermektartás elmulasztása ügy miatt a bíróságon, ahol meghoztak egy elég furcsa ítéletet!


A bíróság az apát felmentette a gyermektartás díj nem fieztése alól, mondván, hogy az apa önhibáján kívűl nem fizetett és fizet mind a mai napig, lassan 4 éve!


A bírónő elmondása szerint Én, a felperes feltett szándékom volt az, hogy a volt férjemet ellehetetlenítsem azzal, hogy nem hagytam, hogy 2011. november 29-én megverte az akkor még csak 11 hónapos lányomat, és feljelentettem kis korú bántalmazásáért! Ennek is lassan 4 éve!! Kérdem én, a gyermeket nem illeti meg az a jog, hogy ha már az édesapa nem hajlandó látogatni a gyerekét, legalább fizessen utánna?? Vagy a láthatás kötelező, a gyerektartás díj meg amolyan plusz pénz?? Hogy jön a bíróság ahhoz, hogy egy ilyen kényes ügyben, mint a gyerektartás elmulasztása, felmentést hoz a vádlott javára???



2015. márc. 25. 13:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Ez elég durva... Vedd fel a kapcsolatot a NaNe egyesülettel, szerintem ők tudnak jogi segítséget nyújtani.
2015. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
18%
ez komoly??? a bírónőnem járna egy jó nagy f a szájába! Ez vicc... apukának igen is pénzt is kéne adnia, nem csak pofonokat...
2015. márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
78%
Èèès a sok habzószájú hülye már ugrik is rá... Csak mondjuk szemèly szerint èrdekelne a másik fèl törtènete is, mert ez eddig kb az igazság fele, a bìróság meg az egèszet ismeri. Lehet volt ám ennek az ìtèletnek oka...
2015. márc. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Mondjuk az, hogy 4 éve meghoztak egy ítéletet hogy havi 15.000 Ft-os gyerektartás jár nekem. Ezt a mai napig nem fizeti. A gyereket nem látogatja, sőt már ott tart az apuka, hogy leakar mondani a gyerekről!! De akkor sem értem, hogy m i köze van a gyermekbántalmazásnak a gyerektartáshoz??
2015. márc. 25. 13:21
 5/31 anonim ***** válasza:
71%

Bűzlik ez a sztori,de tudom mit fognak szólni a kommentelők: "A mocsok férfiállat a bűnös!"



Na lehet lepontozni.


33/F

2015. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Bűzlik ez a sztori,de tudom mit fognak szólni a kommentelők: "A mocsok férfiállat a bűnös!"


A sztori sehonnan nem bűzlik, csupán annyi az egész hogy a bírónő bele vette a 19. kerületi garázdasági ügyet is a gyerektartás ügybe!!!! A 2-nek semmi köze nincs egymáshoz!! 2 külön dolog a bántalmazás és a tartásdíj nem fizetése!!!

2015. márc. 25. 13:32
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez az!


A pasi verte/verni akarta a picit,te megvédted a gyereket és ennek ellenére te szopsz miatta?


1. A bírónő idióta!

2. Jogtalanul vádoltad a pasit.

3. Jogosan vádoltad,csak nem tudtad bizonyítani és ezért rágalmazás és/vagy becsületsértés és/vagy hamis vád gyanús a szitu.


Ezért írtam,hogy nem kerek valami!

3.

2015. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Elég nagy volumenű a garázdaság ügy...majd 300 oldal!! A volt férjem a bántalmazás időpontjára Dabast jelölte meg, a MÁV Start Zrt alvállalkozóját, a BKV jegyellenőri munkát, a ProSec biztosnsági céget és még egy halom munkahelyet, ahol ő állítólag a bántalmazás idejében tartózkodott!! A bukta a dologban az, hogy a felsorolt cégek közül 1 sem igazolta, hogy a volt férjem bármelyik cégnél is dolgozott volna! Továbbá tagadta hogy az utolsó albérletben, ami a 17. kerületben volt, ott tartózkodott volna, valamint megvádolt az ő aláírásának meghamisításával is, és azzal hogy ő nem kötött szerződést a 17. kerületi albérlettel sem! A szerződés az Otthoncentrumnak köszönhetően a bíróság kezébe jutott, a volt férjem aláírásával, és amikor közölte hogy hamis az aláírás, a bírónő közölte hogy a 2 személyigazolványon szereplő aláírás teljesen más.Továbbá a bántalmazásra 2 szemtanú is van, ezek közül 1 korona tanú!! Tehát ismételten csak mondani tudom, hogy az ügy nem sántít, ha már lassan 4 éve nem tudják lezárni az ügyet!!
2015. márc. 25. 13:47
 9/31 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

Mi az, hogy a 2 szemtanú közül az egyik koronatanú? Ő jobban látott, mint a másik?

És mit jelent az konkrétan, hogy felmentette a bíróság? Mi alól? Ha az apa nem fizet, akkor helyette az állam megelőlegezi a gyerektartást, aztán a jövedelméből letiltja. Olyan nincs, hogy úgy dönt a bíróság, hogy bár érvényes végzés van arról, hogy gyerektartást köteles fizetni, de jól tette, hogy nem fizetett.

Mi volt konkrétan abban a bírósági ítéletben?

2015. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy a 2 szemtanú közül az egyik koronatanú? Ő jobban látott, mint a másik?

És mit jelent az konkrétan, hogy felmentette a bíróság? Mi alól? Ha az apa nem fizet, akkor helyette az állam megelőlegezi a gyerektartást, aztán a jövedelméből letiltja. Olyan nincs, hogy úgy dönt a bíróság, hogy bár érvényes végzés van arról, hogy gyerektartást köteles fizetni, de jól tette, hogy nem fizetett.

Mi volt konkrétan abban a bírósági ítéletben?


Hogy a kérdésre sorban tudjak válaszolni:


A korona tanú: Jelen volt a gyermekbántalmazás idejében, a lakás bejáratánál tartózkodott, tökéletesen rálátott a nagyszobára, ahol az incidens történt!


Felmentette a bíróság: Az édesapa önhibáján kívűl nem fizeti a gyermektartást, mert én bevonattam a vagyon őrijét, a 19. kerületi bíróság ítéletében garázdaság vétségében bűnös.


Az állami megelőlegeztetés: Nem kapok állami megelőlegeztetést, mert az ítélet tavaly nem volt jogerős, felküldték 2. fokra, ahonnan vissza dobták újratárgyalás címén! Az ítélet a mai napon keletkezett a fentebb leírtaknak megfelelően, amelyben szerepel, hogy szándékosan lehetetlenítettem el a volt férjemet attól, hogy a gyermektartás díjat fizethesse, mert bevonták a vagyon őri igazolványát!

2015. márc. 25. 14:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!