Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetnék a barátnőmn...

Hogyan segíthetnék a barátnőmnek, hogy megszabaduljon az anyjától?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt a barátnőmmel.

Én egyetemista vagyok, ő középiskolás, most végez az érettségivel. Az a gond, hogy elviselhetetlen ember az anyja. Beleszól mindenbe, ha el akar menni valahová, az anyja megmondja neki hogy mikorra menjen haza. Vele végezteti el a házimunkát, pénzt sosem ad neki semmire - az apjától kap, elváltak - és ahol tud, keresztbe tesz neki.

A mai napig beleszól abba, hogy mikor, mennyit találkozhatunk és kivételes esetekben alhat velem, mert szerinte egy 18 éves lánynak még ez túl korai(ő már ennyi idősen...élte az életet...) és szexelni is csak a férjével lehet, mert Ő ÚGY DÖNTÖTT.

Olyan rendetlen, hogy az valami hihetetlen, egy nap alatt akkora koszt csinál, mint más két hét alatt, egész nap csak fekszik az ágyban és csak munkába megy el, nem főz, nem takarít. Ha a párom valami miatt nemet mond neki - állítólag - úgy ordít vele, mint egy kutyával, ha két percet késik a busza, már hívja telefonon, hogy hol van és ordít a telefonban.

A rokonok már nem mennek hozzájuk a természete miatt és meg is mondták, hogy nem kérnek belőle, ő se menjen, nem kíváncsiak a butaságára.

Az anyja szerint sötétedés után veszélyes kimenni, ezért télen már 4 órakor otthon kell lennie.

Most tanul tovább. Egyetemre akarta küldeni, de nincs rá pénze és nem értette meg, hogy rengeteg pénzbe kerül(orvosira... :D). Nem tudom, odatettem elé egy anyagi tervet, tételesen felsorolva minden és azt mondta, hogy ő ezt nem hiszi el! Mert szerinte aki jól tanul, azt felveszik. Egyszerűen fogalma sincs a világról és nem fogja fel, hogyha ennyire buta, akkor higyjen nekünk. Mert mi "gyerekek vagyunk, nehogymár megmondjuk neki" az igazságot.

Mert ugye internet meg számítógép az minek?


Mondtam a páromnak, hogy ki kellene állnia magáért, mert ez nem fog megváltozni magától és lassan a kapcsolatunk is rámegy, mert be van osztva, hogy mikor találkozhatunk és én már ezt nem bírom elviselni, nem 15 évesek vagyunk. Azzal jön az anyja, hogy "ameddig az én kenyeremet eszed" az van, amit én mondok.

Más kérdés, hogy a családi pótlékot benyeli, de így sem jut még kajára sem sokszor, mert nem tudja beosztani a pénzt. Ennyit az előbbi érvről.

Szóval tipikus ***** ember.


A párom nem mer kiállni magáért, mert akkor az anyja képes és bántja. Én mondtam, hogy akkor üssön vissza, egyszer jól megveri, utána nem lesz akkora arca. Ha mégis, akkor megy a rendőrségre, ott verekedhet, de ezt meg valamiért nem vállalja be barátnőm.


Saját akaratom van,saját élettel amit s szülőm véleményezhet, adhat tanácsot, de nem dönthet helyettem. Szerencsére az én szüleim soha nem akartak kiszúrni velem, megengedtek mindent és mégis normális ember lett belőlem. Arra neveltek, hogyha "A sz*r ember attól, hogy ő szült meg vagy ő nevelt fel, még sz*r ember".


Nem értem, hogy ilyen sz*r emberek miért szülnek gyereket, ha nem is szeretik. Miért tesz egy szülő keresztbe a saját gyerekének? És hogyan segíthetnék a barátnőmnek, hogyan kezdje el az anyját megnevelni?


Jövőre tovább tanul OKJ-n, abban is az apja fogja segíteni, de az anyja már tervezget, hogy majd mindennap be kell számolnia róla, hogy mit csinál és amikor közölte vele a párom, hogy haza se fog menni a koliból( nálam fog lakni hétvégente) az anyja meglepődött...értitek...meglepődött. Ezek után.


23 F



2015. márc. 26. 22:57
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Ha éppen délelőtt megy dolgozni, hajnalban felébreszti valami apró hülyeség miatt( pl. hol a ketchup? Nem találom)...este hazajön, van hogy ordítva megy be a házba...
2015. márc. 26. 23:00
 2/35 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Mivel ha jól gondolom, már elmúlt 18 éves, így már bármikor elköltözhet hozzád. Az anyjának nem áll módjában ellenkeznie mert már a barátnőd felnőtt. A törvény azt is kimondja, hogy a barátnőd kérhet távolság tartási végzést az anyjára ha akar. Mivel valószínűleg bántalmazta már az anyja, miután odaköltözött hozzád, azután mindenképpen jelentsétek fel! Az anyja nem fog merni verekedni a bíróságon! :)


Sok szerencsét!


25 F

2015. márc. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Peggy Isabel válasza:
100%
Költözzen el az apjához hétvége amikor koleszból hazajön.
2015. márc. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
56%

Amit leírtál, abból nekem az jön le, hogy az anyja helyett te akarod megmondani a lánynak, hogy mit tegyen. Nem hiszem, hogy annyi rálátásod lenne a családi életükre, hogy teljesen objektív képet alkothass. Annyira nem rossz szülő az, aki orvosira akarja küldeni a lányát, hogy jössz te ahhoz, hogy lebeszéled erről? Megkérdezte bárki a kislánytól, hogy ő valójában mit szeretne? Ha tényleg okos, jól tanul, tényleg elég neki egy OKJ-s képzés, vagy csak neked kényelmesebb így, mert nem fog túltenni rajtad képzettségben, és így könnyebben irányítható marad?

Az, hogy félti a gyereket, teljesen érthető. Ha a gyerektartást a kislány kapja, otthon lakik, eszik, a rezsibe se fizet bele, miért kéne még plusz pénzt adni neki 18 évesen?

Szerintem el kéne gondolkoznod, hogy tényleg a barátnőd érdekeit nézed-e, vagy a sajátjaidat...

2015. márc. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Peggy Isabel válasza:
76%
Mi is kértünk az apámra távoltartást,egy távoltartás 30napig tart
2015. márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, tudom. De akkor is mindenféle képpen Megéri ha tényleg ilyen katasztrofális a helyzet!
2015. márc. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem tudsz segíteni neki. Vagyis ennél többet nem tudsz tenni. Érettségi után, amint betöltötte a 18-t, költözzön el. Ha tud néhány hónapra az apukájához, de amint lehetséges menjen a koliba azonnal. Az pedig szuper, hogy hétvégéken nem kell hazamennie!

Nem tudom a sulit az apukája tudja-e 100%-osan támogatni, de diákmelókkal kiegészítheti a jövedelmét.

Ha pedig már itt tartotok, vagyis, hogy beköltözött a koliba és minden rendben, redukáljátok a minimumra az anyukával való találkozást!! Lehet, hogy sérteni fogja, sőt biztos, de mit tud csinálni? Nem kell neki tudni, hogy melyik koliban van, semmit. A telefonszámot tudja, facebookon legyenek ismerősök, ez pont elég.

Ami még eszembe jutott, hogy esetleg ideiglenes lakcímet bejelenthetne hozzátok. Ez semmivel nem jár, csak sulis papírok odamennének, ha kapcsolattartási címnek azt beírhatná. Akkor a levelek miatt sem kéne hazamennie.


Szerintem ne hagyd, hogy a kapcsolatotokat egy harmadik személy megrontsa. Főleg, ha már látni a fényt az alagút végén! :)

2015. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszokat. Tényleg nem marad más, minthogy várok. Csak a szeptember még nagyon messze van és engem már napi szinte felőröl ez az egész.



Nos, a rezsi, kaja felett még van olyan hogy:

tankönyv

bérlet

tanszerek

ruha

tisztálkodás

Egy 18 éves lánynak, akinek nincs keresete, szerinted miből telik ilyenekre? A gyerektartás sem hozzá ment, nincs gyerektartás, mert az anyja csak elszórta volna, ezért úgy van, hogyha kell valami a páromnak, akkor az apja külön kifizeti neki a kezébe...utólag.



Erre a válaszra külön is írnék, mert a paraszt nem képes elolvasni, hogy mit írtam:

"Annyira nem rossz szülő az, aki orvosira akarja küldeni a lányát, hogy jössz te ahhoz, hogy lebeszéled erről? Megkérdezte bárki a kislánytól, hogy ő valójában mit szeretne? "

Nincs rá pénzük. Az anyjának 39* (Megjegyeztem, mert már komikus volt) kellett elmondani, hogy 10X fizetésed van. Ebből 9X a tandíj HAVONTA. És még nincs benne a kollégium, a tankönyvek, a napi megélhetés...ja és a sajátodról nem is beszélve...harminckilencedjére értette meg, hogy ez mit jelent, addig b*sztatta a lányt, hogy miért nem megy egyetemre.

2015. márc. 26. 23:32
 9/35 anonim ***** válasza:
53%

de a tandíjat nem kell kifizetni :D


a többi meg nem olyan sok, koli kb 30-40ezer havonta, kajára kell ugyanennyi, ruhát nem kell havonta venni, tankönyveket lehet használtan, és van rengeteg ösztöndíj is

2015. márc. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező, a "paraszt" vagyok, aki mellesleg orvosi egyetemet végzett, szűkös anyagi háttérrel. Dolgozott egyetem mellett, volt ösztöndíja és kapott szoctámot is, éppen az anyagi háttér miatt. A koli nem több, mint ahova szeptembertől megy a barátnőd.

A gyerektartás jár a kislánynak, saját kezébe is kaphatja, ha az anya valóban nem tud bánni a pénzzel. Egyébként pedig a lány dolga, hogy elrendezze a kapcsolatát a szülőkkel, továbbra is úgy látom, hogy te akarod irányítani. Ha elviselhetetlennek érezné a helyzetet, ő írogatna ide. Nem megoldás csöbörből vödörbe kerülni...

2015. márc. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!