Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek? Hova menjek?...

Mit tehetek? Hova menjek? Kihez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagy. (Igen, borzasztóan fiatal, ezért fordulok hozzátok, hogy segítsetek vagy valami olyasmi.)


Nos arról van szó, hogy alapból nehezen tudok beilleszkedni, nem sok a barátom (bár nem is ismernek), művésznek tanulok, mert szeretnék lenni valaki. Barátom is van, akivel több, mint másfél éve kapcsolatban vagyok, próbál lelkileg támogatni és ad nagyon sok szeretetet (ő 20 éves lesz hamarosan).


Sajnos a szüleim ezt nem nézik semmibe, de inkább édesanyám nem. (anya 43, apu 49 évesek)


Régen nagyon jó volt mindkettejükkel a kapcsolatom, de az utóbbi időben nagyon megromlott.


A bátyámnak van egy barátnője (a bátyám 26, a barátnője 17).


A bátyám barátnőjével az élen és a bátyám is ugyanúgy folyton huszítják ellenem èdesanyámat.

Amióta együtt járnak (1 éve) anyukám folyamatosan bánt, olyanokat mondd, ami nekem borzasztóan fáj (pl hogy én nem vagyok a lánya, mert az ő lánya csak a bátyám barátnője).

A páromat is mindenki előtt elhordja mindennek, viszont amit általában kavar róla, arról csak azt tudom leszűrni, hogy nem tetszik neki a mi boldogságunk és hogy a barátomék kicsivel jobban élnek, mint mi (jelzem: mikor még nem volt meg a testvérem barátnője, akkor még szerette és nem mondott semmi rosszat).


Mi szegények vagyunk, alig 100ezer ftből kell megélnünk, nagyon rosszak itthon a körülmények, csakis én takarítok, én főzök, én mosok magamra.

Anyukám még ételre sem ad pénzt, van hogy csak egy sima 3 napos zsömlét vihetek magammal iskolába, de nincs benne semmi sem, de van hogy nem viszek semmit enni magammal.


Rengeteget sírok ez miatt, mert borzasztóan rosszul esik, hogy így ellenem vannak fordulnak az édesanyámék. :'(


Esküszöm, hogy semmi rosszat nem tettem!

Annyiszor próbáltam jobban és jobban csinálni mindent, annyiszor próbáltam velük leülni és megbeszélni, de csak 2 napig vagyok jó, utána már megint kezdődik ugyan az.


Nem tudom, hogy ez egy normális dolog-e, de nekem ez nagyon rossz. :'(

Idegi alapon előjött ez miatt egy komoly betegség.


Szeretnék végre nem könnyes szemmel lefeküdni, szeretnék nyugodt lenni és normális életet élni. :'(


Mit tegyek?

Aki tud, kérem segítsen! :'(


Köszönöm szépen!



2015. ápr. 1. 16:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A tanácsom a következő.

Valahogy oldjátok meg, hogy a barátoddal lakj, és diákmunkázz, szállj be a költségvetésükbe. Mikor leszel 17? 16tól is van pár munka, de 17től sokkal több. Szerintem ha keveset is dolgoznál, 30ezret össze tudnál szedni diákmunkával, és azt leadhatnád nekik.

Bár persze lehet, hogy enélkül is befogadnának, ez rajtuk múlik.

2015. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
az iskolában mindenképp igényelj ingyenes étkezést! beszélj az osztályfőnököddel!!!
2015. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ingyenes étkezés nincs, csak kedvezményes. Mondtam már a szüleimnek, de nem egyeztek bele. :(
2015. ápr. 8. 09:40
 14/14 anonim válasza:
100%
Szia! Érdekelne, hogy mi a helyzet most :) nagyon remélem hogy jobb, mert olvasás közben megszakadt a szívem!
2017. jan. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!