Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha az elmebet...

Mit lehet tenni, ha az elmebetegséget fedezi fel valaki az édesanyján?

Figyelt kérdés

Számtalan esetből leírom a mai napit.

Segítettem neki cipekedni a boltban és elmosogattam, amíg ő az ágyában pihent. Mutattam neki egy érdekes cikket, amiben a véleményünk nem egyezett, ezért visszamentem a szobámba.

Elkezd üvöltözni, hogy hogy merem lekezelni, mindennek elhordott, azt mondta, hogy semmit nem tudok az életről, olyanokat mondott, mintha nem is a gyermekével beszélne, hogy őt szerencsére sokan szeretik, olyan ****, gerinctelen szemét vagyok, mint a k**va anyja és nem mondhttam semmit, mert letorkolt, nem védhettem meg magam a szemétségei ellen, akkoràt vágott a falamra, hogy nagyon megijedtem, ilyeneket mondott, hogy figyelem mit eszik, folyton rossz kedvem van (??), mocskos rágalmaimat nem tudja megemészteni (?), és én egy mocsokban élek ( tiszta a szobám, hetente takarítom), meg hogy nem tud bérletet venni nekem, mert neki is élnie kell, nem fog miattam eltemetkezni. És hogy fogott a nagymamám átka, miszerint én gyűlölöm őt, **** vagyok..stb. Fogjam be, nem kíváncsi a véleményemre..stb


Elkezdtem sírni, nincsenek barátaim sem...szörnyű dolgokat mondott.


20 éves lány vagyok.



2015. ápr. 8. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Édesanyád úgy érzi, elcseszte az életét, és emiatt nagyon megkeseredett lett. Valami miatt az idegrendszere is problémás. De ennek nem lehetsz te az áldozata. Segíts neki, amit tudsz, de ha van rá módod, költözz el. Talán ő is ezt várná tőled, csak nem képes kimondani. Erre utal, hogy úgy jellemez téged, mintha teher lennél a számára. Ne vedd magadra, felnőtt vagy már, éljétek mindketten a saját életeteket :)
2015. ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Érdemi válaszhoz ez így édeskevés. Anyád feltehetően 40-50 között lehet, tehát nem tekinthető kifejezetten idősnek, amikor érelmeszesedéssel vagy nagyfokú agyi keringés-romlással járó pszichotikus állapot előfordulásával komolyan számolni kellene. De persze elképzelhető, ha valamilyen leépüléssel járó betegsége, esetleg szenvedélybetegsége van. Kérd meg a háziorvost, mit tanácsol.
2015. ápr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

2-es!


Ahhoz,képest,hogy azt írtad édes kevés az infó--felállítottál egy olyan diagnózist,majdnem besz_rtam a röhögéstől


Mi lett volna,ha több infó jut el hozzád? :D

2015. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

"40-50 között lehet, tehát nem tekinthető kifejezetten idősnek, "


Ezen bexartam :D

2015. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miota viselkedik igy edesanyad? ha ez hirtelen szemelyisegvaltozas nala, szoval par hete, honapja meg egy kedves, gyenged asszony volt, akar agydaganat is allhat a dolog mogott, nagyon gyakori elso tunete pont a szemelyisegvaltozas. Ezt igy nem tudjuk megmondani, mi az oka, orvosi vizsgalat szukseges.
2015. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Kedves 3-as és 4-es, ne a válaszolókat minősítsétek, hanem a kérdésre adjatok választ !
2015. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elmebetegség, hanem puszta rosszindulat. Vagy pedig valaki nagyon nagy fájdalmat, dühöt okozott neki és rajtad veri le. Az én anyámnak is volt sajnos egy ilyen időszaka, mindig akkor amikor éppen volt barátom, annyira nem akarta, hogy esetleg komollyá váljon és férjhez menjek, vagy elköltözzek otthonról. Mindenre képes volt, csak hogy magához láncoljon. A műesésektől, a telefonba való síráson keresztül, az öngyilkos fenyegetőzésekig, meg az "itt hagylak, hogy soha nem látsz"-ig minden. És persze én is ****-va, ****-banc voltam, mert volt barátom és vele töltöttem a szabadidőm egy részét és nem vele. Már mostanára megoldódott, mert már 15 éve vagyok férjnél, meg már most unoka is van és nem volt mit tennie tudomásul vette. Megbocsátottam ugyan, de elfelejteni nem tudtam, én úgy érzem fal van köztünk a mai napig emiatt.
2015. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nagy boldogságunkra sikerült megbeszélnünk a gondokat és bocsánatot kértünk egymástól,szégyenlem, hogy ekkora hátat ketítettem ennek, nagyon szeretem és őt, ő is engem. Sok a gond és így csattant le. Nagy dolog, hogy bocsànatot kért ő is.

Minden jót kívánok mindenkinek és békességet! :)

2015. ápr. 9. 23:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!