Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék megbocsájtani...

Hogyan tudnék megbocsájtani az anyámnak? El lehet az ilyet felejteni?

Figyelt kérdés

8 éves voltam amikor édesanyám elhagyott engem meg az apukámat. Évekig nem is látogatott, amiben nem csak ő hanem apukám is hibás szerintem. Apukám azért hibás ebben, mert megverte anyám szeretőjét s ezzel ráijesztett anyámra is apum próbálta rendbehozni a helyzetet, de anyám nem a család mellett döntött. 14 éves voltam amikor újra találkoztam anyámmal. Nagyon ritkán találkozunk, nincsen közös témánk, felszínes dolgokról tudunk csak beszélni. Telefonon és facebookon is csak ritkán beszélünk. Sokszor nincs is miről. Amikor találkozunk utána kicsit lelkibeteg szoktam lenni, nagyon felkavar , hogy ilyen a viszonyunk. Sokszor beszélek vele rondán, vagy förmedek rá de egyszerűen néha olyan mérhetetlen düh van iránta amikor vele vagyok. Túl sok a megválaszolatlan kérdés, amiről egyszerűen lehetetlen vele beszélni. Egyszer szerettem volna tisztázni a dolgokat vele, akkor elsírta magát és elkezdett teljesen másról beszélni. Tudom, hogy én erről egyáltalán nem tehetek, de annyira elszomorít anyám érdektelensége. Egyszerűen annyi bepótolhatatlan dolog van a mi életünkben. Sokszor nagyon elszomorodom ezek miatt.

21L



2015. ápr. 18. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Apád NEM hibás, csak a ltyó anyád, akinek más farka kellett!


Tök megértem, hogy megverte a szeretőt.


De te minek erőlteted a kapcsolatot? Anyád szemmel láthatóan nagy ívben szrik rád, tedd te is azt.

2015. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Figyi,én nem is ismertem apámat soha,mire megkerestem volna tini koromban,meghalt,így nagyon sok megválaszolatlan kérdés maradt utána,és csak hallomásból,innen-onnan tudok infókat.Gyerekként nem látja át az ember mi történik két felnőtt között,nem tudhatod a teljes igazságot,főleg ha mindkettő mást mond.Valami oka van hogy anyukád így döntött,és elképzelhető hogy olyasmi,amit nem is mer nagyon elmondani(fizikai bántalmazás,stb.)Nem kell a nyakába borulni,az éveket nagyon nem is lehet bepótolni,viszont én a helyedben azt csinálnám,hogy megértő,türelmes lennék vele mikor beszéltek,úgy könnyebben ki tudod belőle húzni a valódi okot.Sértegetéssel annál inkább nem mondja el,mert erősíted benne a bűntudatot.
2015. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
2-es hozzászólónak igaza van!
2015. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne sértegesd, mert akkor még ennél is jobban lazul a kapcsolatotok. Lehet hogy elhívhatnád valahova sétálni és beszélgetni. Tehetsz fel kérdéseket a régi közös életetekről és arról hogy miért nem melletted döntött akkor. Nem kell kimutatni az érzéseidet, az a legjobb ha minél többet megtudsz a múltadról így.

Sajnos elképzelhető hogy lesz idő amikor ő fogja úgy érezni hogy rád szorul és szeretné szorosabbra fűzni a viszonyt veled és számítani rád. Hát.....

2015. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!