Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti elengednétek a 17...

Szülők! Ti elengednétek a 17 éves lányotokat külföldre nyári diákmunkára?

Figyelt kérdés

A lány 17 éves, Októberben lesz 18. Szorgalmas, jók a jegyei, jövôre érettségizik gimnáziumban. Bíztok benne, lelkiismeretes, mindent megbeszéltek.


Egyébként is dolgozna a nyáron, de adódott egy lehetôség, miszerint kimehet Ausztriába a legjobb barátnôjével (akit szerettek) dolgozni egy hónapot. A legjobb barátnô rokonainál laknának, akik évek óta kinn élnek.


A lányotoknak angol középszintû nyelvvizsgája van, addigra érettségije is lesz. Németül is beszél pár szót. A barátnôje is tud angolul, igaz kevésbé, ô németül jobban beszél.


A lányotok a pénzzel érvel, a tapasztalatszerzéssel és a nyelvtanulással. Tudjátok róla, hogy minden helyzetben feltalálja magát.


Mit gondoltok, elengednétek a lányotokat?


Köszönöm a válaszokat! :)


2015. ápr. 20. 19:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Elengednem.
2015. ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedném, csak javára válhat, ha megvan a magához való esze.
2015. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Elengedném, sőt örülnék neki, csak előnye származhatna belőle.
2015. ápr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%

Nem. Viszont elengednem kulfoldre nyaralni a barataival ha ismerem oket, de ugy h o kimondottan valami munkara megy, nos ugy nem. De ez en vagyok, nyilvan masnak mas a velemenye.


A munkahelyen munkatarsak vannak, fogalmam sincs milyenek, siman kiszakadhat a baratai korebol es belesodrothat elkepeszto elethelyzetekbe, raadasul ha a rossz a meloja ki is keszitheti idegileg es nem tudunk mellette lenni, hogy megvedjuk.


Amig nem nagykoru, addig kulfoldre csak nyaralani mehet nalunk es a ferjemmel ebben mindketten egyetertunk:-)

2015. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
4%
...és dolgozni mit fognak? Majd kiállnak az útszélre?
2015. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kiengedném.

Viszont biztosan megtárgyalnám a legjobb barátnő szüleivel is a dolgot.

2015. ápr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen körülmények mellett simán. Persze előtte beszélnék a legjobb barátnő szüleivel és kinti rokonaival is, de nyelvgyakorlásra és tapasztalatszerzésre elég jó lehetőség, én is örültem volna hasonlónak ennyi idősen.
2015. ápr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

5. gondolom szobalány, felszolgáló, mosogatás, ilyesmi.


Ausztriában minden probléma nélkül dolgozhat az ember 16 éves korától (szülői beleegyezés kell a munkaszerződéshez csak).

2015. ápr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, az igen és a nem válasz esetén is felpontozom őket! :)


A munka még nem biztos, de valószínûleg egy konyhán fognak dolgozni: mosogatnak, takarítanak majd.

Tavaly nyáron is együtt dolgoztak, szintén ebben a munkakörben, de itthon, ebben a városban.

2015. ápr. 20. 19:32
 10/21 anonim ***** válasza:
18%
Nem,láttam a Taken-t és mert,rendőr vagyok,tudom,hogy mennyire veszélyes.
2015. ápr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!