Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tul szigoruak a szuleim...

Nem tul szigoruak a szuleim 16 eves letemre?

Figyelt kérdés
16 eves fiu vagyok es nem ertem az anyukamat. Estenkent nem lehetrk fent sokaig. Ha hajnali egykor kimegy a konygaba es benez hozzam egybol ordibal hogy mit csinalok. Már fél eve elmultam 16 szerintem fentlehetek addig ameddig aksrok. Mindig tekintettle vagyok rajuk es nem hangoskodok hogy fel ne keltsem oket. Csak ha mondjuk anya felkel mert szomjas akkor bejon hozzam is es jona szokasos. A masik nagy problema hogy 7-8-ra mindig haza kell ernem. Soha nem lehetel bent tovabb csak ha a 20 eves noveremmel vagyok. Csak vele lehetrm bent 8 urtan. Nem aludhatok a baratnomnrl. De ezzel nem az a bajuk hlgy gyereket csinalok, mivel 14 eves koromig egy rokonomnal vagy baratomnal sem aludtam. Csak miutan betoltottem a 14-et es akkoe is csak majd nyaron. Anya azt se birja ha sokat skypelek. Nem birja ha sokat beszelgetrk. Pedig direkt veluk is sokat komunikalok. Mindig leulok veluk naponta. A hazi munkat szo nelkul megcsinalom (amiklr felporszivozok akkor Meg az o szobajukba is szo nelkul megcsinalom). Alig varom hogy elkoltozzek en igy nem tudok elni. A jegyeim is viszonylag jok. A 4 atlag mrgvan. Nem ertem szerintetem nem tulzas mindez? Foleg hogy fiu vagyok....

2015. máj. 3. 03:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Valahol megertem, hogy nem repesnek az oromtol, hogy suliidoben hajnalig fentvagy. Hiaba vagy ejjeli bagoly, mint en is, latod,de nem egeszseges dolog. 16 eves koromban en se alhattam a baratommal, es a batyam se a baratnojevel. Nyilvan ebbe is belel lehetne kotni, van aki tudja, hogy a 14 eves gyereke rendszeresen el szexualis eletet, es neki ez oke. Esetleg a jegyeid nem rosszak?
2015. máj. 3. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 16 éves koromban este 10-kor aludni kellett hétköznap :)


"Foleg hogy fiu vagyok"


Miért, Drága, neked több jogod van, mint egy lánynak? Why?????


35N

2015. máj. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Főleg, hogy fiu vagy? És akkor mi van, gondold ez valami érdem, vagy kiváltság?
2015. máj. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Vacuolum ***** válasza:
63%
4-es átlag az már valami, fizetősre talán felvesznek. Talán azért nem maradhatsz bent tovább egyedül, mert annyira megbízhatatlan vagy, hogy még időben is képtelen vagy lefeküdni. Hajnali egykor meg mi frászt akarsz csinálni, ha már aznap reggel 8-kor suli van.
2015. máj. 3. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
És éjjel nem lehet megtalálni az ékezeteket és betűket? Vagy már sztenderd az igénytelenség?
2015. máj. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem lányom van,és még kisbaba de hétköznap suli időben én is rá szólnék, hogy ne legyen fent hajnal 1-ig mert marha fáradt lesz. Hétvégén felőlem fent lehet egész éjjel, ha délután meg tudja csinálni a leckét meg tanulni :) a többire nem tudok reagálni. Félt anyukád. Írtad, hogy van egy nővéred. Valszeg úgy próbál nevelni mint a nagyobbik gyereket. Az,hogy fiú vagy maximum arra jogosít fel,hogy később mehessen haza kicsivel mint ilyen korban a nővéred, mert ELVILEG a fiúk jobban tudnak magukra vigyázni.
2015. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem anyukád azért túlzásba viszi...16 évesen szerintem el tudod dönteni, hogy álmos vagy és aludni akarsz vagy még nem. Ezeket a lámpaoltós "szabályokat" sosem értettem, ha az ember nem álmos, akkor nem tud aludni, ha meg igen, akkor úgyis elalszik...Nekem ezt sosem korlátozták, addig vagyok fenn, ameddig szeretnék, csak másnap tudjak felkelni időben. Nekem ezzel nincs problémám pedig ritkábban, de előfordul, hogy éjjel 2-ig fenn vagyok. Tulajdonképpen korán lefeküdnöm nagyon nem is lehetne, miután hazaérek pihennem kell és csak utána tudok tanulni, házit írni és ez nem kevés idő, de muszáj megcsinálnom. Ez az éjszakai ellenőrzés meg megint nem tudom, hogy mire jó. Szerintem az, hogy 7-8-ig engednek el, az elfogadható. Nálunk általában a "sötétedéskor indulj haza" szabály él, de gyakorlatban kicsit másképp működik, nem veszik olyan komolyan a időpontokat. Általában odafigyelek rá, de ha mondjuk filmezünk, beszélgetünk könnyen elszalad az idő és később érek haza, akkor nem szokott probléma lenni. Mivel sokszor olyan lánnyal vagyok, akivel egy irányba lakunk nem is egyedül mászkálok. Ha esetleg "hiányzom" akkor felhívnak és megbeszéljük, sokszor mondják, hogy még maradjak csak nyugodtan. Kocsmába, bulikba nem járok ezért erről nem tudok nyilatkozni. Az, hogy nem aludhatsz a barátnőddel szerintem nem meglepő, kevés szülő engedi ilyen korban. Azt nem értem, hogy barátoknál, rokonnál miért nem engedte. Szerintem a skype sem baj, ha nem tudsz valakivel találkozni stb. akkor ez egy nagyon hasznos dolog. A 4-es átlag meg szerintem nem lehet olyan rossz, de ez a tőled, a teljesítményedtől is és az iskolától is függ mert lehet, hogy nagyon kiteszel magadért, de az is lehet, hogy sokkal többet ki tudnál hozni magadból csak nem akarsz.
2015. máj. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

"4-es átlag az már valami, fizetősre talán felvesznek."

Látszik, hogy mennyire képben vagy hogy hogyan működik a felsőoktatás..

2015. máj. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2015. máj. 3. 09:07
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért szerintem nem drámai, amiket leírsz.
2015. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!