Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya ki akarja írni facebookra...

Anya ki akarja írni facebookra hogy kisbabát várok! Próbálom lebeszélni róla, de nem megy. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lehet hogy teljesen rossz kategóriába írok,de nem találtam megfelelőt. Igazából főleg kismamáknak, anyukáknak szólna a kérdés, de persze mindenki véleménye érdekel.

én 22 éves lány vagyok,komoly kapcsolatban, azaz már férjnél vagyok! Szüleimtől elég messze élek, leginkább interneten tartjuk a kapcsolatot.Édesanyám külföldön dolgozik sokat, így ő már teljesen az internet rabja lett. És ezt nem jó értelembe mondom.

Mindent (!) megoszt facebookon. Idézetek, cuki képek, kép arról hogy mit evett ma, és mit csinált..

Ha valakire megharagszik, oda ír ki valami célzó idézetet, vagy ilyesmit.

Néha nevetek rajta, hiszen felnőtt nő, mégis olyan mintha egy kiskamasz kiírásait olvasnám.

Nagyon sok ismerőse van( közel 900) ennek fele olyan, akit csak párszor látott, épp hogy tudják egymás nevét.

Én is használom a facebookot, teszek fel képet, osztok meg dolgokat, de 300 ismerősöm sincs, és megpróbálom minél jobban szűrni őket, hogy ne boldog -boldogtalan lássa a megosztásaimat, hanem tényleg azok akiket ismerek valamennyire.


na most! A lényeg hogy kisbabát várok.Tervezett baba, nagyon örülünk neki, és persze az egész család. Anyuéknak úgy mondtuk el a dolgot, hogy küldtünk egy csomagot, (úgy tudták húsvéti ajándék) És abban egy cuki kiscipőt találtak...

(mivel messze élnek, nem tudtam elutazni hozzájuk hogy személyesen mondjuk el, a terhességem elején sokszor voltam rosszul)

Örültek nagyon, viszont ami bántott , hogy az ELSŐ kérdése anyunak az volt : Ugye ezt kirakhatom a facebookra?

Esküszöm! Annyit se kérdezett meg, hányadik hétben járok, vagy hogy vagyok?!

Ez volt az első, (és talán legfontosabb) tudni valója.

Megkértem, hogy ne tegye ki, hiszen a férjem családja még nem tudja és mivel sok a közös ismerőse (mivel anyu mindenkit megjelöl ) nem szeretném hogy innen tudná meg akárki is.

ekkor már a 12. hétben jártam, direkt nem mondtuk előre el, mert tudom hogy milyen.

most már 16 hetes vagyok, és azóta már mindenki tudja, és anyám azzal zaklat, hogy mikor teheti már ki facebookra a kiscipős képet, hogy mindenki megtudja hogy nagymama lesz?!

Mondtam, hogy szerintem nem szükséges a netre kirakni.

Elmagyaráztam neki, hogy majd ha már szép nagy pocim lesz, biztosan én is teszek fel olyan képet, ahol már látszik hogy babám lesz, de nem akarom hogy időnap előtt "hirdetve" legyen a neten

Erre mérgesen megjegyezte hogy rendben, én tudom, de nem sokáig tudom már titkolni...

De nem is titok! ha valakivel van olyan jóba hogy privát üzenetbe beszélgetnek, akkor mesélje el neki...

Vagy személyesen is , akárkinek! Mert nem titok!

De az hogy nem titok, nem egyenlő azzal, hogy kimondottan ki kell rakni, mint egy hirdetést a főoldalra.

Miért nem hagyja hogy ezt én döntsem el?!

Ő úgy érzi az ő facebookjára azt tesz ki, és oszt meg, amit szeretne, hiszen "joga van hozzá" ... De szerintem ez még annyira korai, még félidős se vagyok... annyira nem is látszik.

Minek?! a fontosabbak úgyis tudják.


Nem nagyon tudom neki ezt elmagyarázni.

illetve sok olyan ismerőse van, aki nekem Okkal nem ismerősöm már.Nem vagyunk jóba, illetve régi osztálytársak, akik tudom hogy milyenek, és nem vagyok rájuk kiváncsi. Őket idővel szép lassan törölte az ismerőseim közül, mert nem hiszem hogy közük van hozzám.Anya viszont mindenkit bejelöl, és visszaigazol..



Értitek hogy mi a gondom?

Ti mit csinálnátok az én helyembe?

Nem facebook ellenes vagyok, én is sokat lógok fent, bár néha nagyon unalmas, de nem ott élem az életemet, és egyenlőre nem hiszem hogy ez a hír hogy babát várok, oda tartozik..

Majd max ha már pocim is szép kerek lesz, és már túl vagyok a fél időn ...



2015. máj. 12. 11:38
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
jézusom, milyen hosszan írtam le...bocsánat.
2015. máj. 12. 11:39
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem túlreagálod. Ha most nem tartozik oda, akkor később se tartozzon. Örül neki, egészségesek is vagytok, nem kell ennyire kiakadni.
2015. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem teljes mértékben igazad van, te vagy terhes, és jogod van arra kérni, hogy ne posztoljon erről. Csak hát ha hiába magyarázod neki, nem érti, akkor a falnak is beszélhetsz, nem fogja megérteni, hogy miért gondolkozol így, hiszen neki ez nagyon különös gondolkodás.


Minden esetre beszélj akkor már rokonnal, testvérrel, apukáddal, és közösen beszéljetek vele erről, hiszen te így szeretnéd megélni a terhességedet, és ehhez jogod van. Ha nem akarod, hogy posztoljon rólatok ilyen infókat, akkor tiszteletben kell tartania. Szerintem próbálj 1-2 családtagoddal beszélni, hogy segítsenek ezügyben.

2015. máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%

sajna sok mindent nem tudsz tenni, ismeros a szitu.


En szimplan hatarozottan megkertem hogy olyan dolgot ne osszon meg ami velem/velunk kapcsolatos, mert ez a mi dolgunk. Azt is meghagytam hogy csak olyan kepet oszthat meg amin mi vagyunk, ami nalunk is meg van osztva. (szinte semmit nem osztunk meg)


Hogy ez nalad mukodni fog-e vagy nem, azt nem tudom.


Mi mar ott tartunk hogy nem szivesen kuldunk kepet magunkrol neki, mert nem tudjuk viszontlatjuk-e a facebookon. Holott mi mindketten erosen korlatozottan, csak kenyszerbol hasznaljuk.


Nem tudom van-e ra lehetoseg hogy letiltasd a veled kapcsolatos megosztasokat, de ha nem hasznal a jo szo, akkor azzal is meg lehet probalkozni.


Nekem mar az is megfordult a fejemben hogy teljesen torlom magam, mert nulla ertelmet latom az egesz marhasagnak, de nehany szamomra fontos intezmeny is raszokott arra a baromsagra hogy ott oszt meg informaciokat, amire viszont szuksegem van.

2015. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
24%

szerintem most már kiírhatja, mivel azt írod, hogy már tudják az ismerősök

Én sem szeretem ezt a fb mániát. Nekem is alig van ismerősöm, mert csak olyanokat jelölök vissza, akik valóban az ismerőseim. Férjem nincs is fent. Nem is akar. Képet sem rakok fel, ahol ő fent van. Én ezt tiszteletben tartom. A fb-on kívül van az igazi élet.

Anyukád nem fog megváltozni szerintem. Az a legegyszerűbb, ha nem nézed az oldalát, hogy mit csinál :)

2015. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Lehet hogy van aki szerint túlreagálom, mert egészségesek vagyunk stb... de akkor se hiszem hogy ez okot ad arra hogy reklámozzuk a facebookon. értem én, hogy örül, és dicsekedni akar, de dicsekedjen privát üzenetbe.


köszönöm az eddigi válaszokat! Nekem már be van az állítva hogy csak az engedélyemmel tudjon akármit is kirakni az üzenőfalamra, meg megjelölni rajta, hiszen naponta kaptam meg a "legyen szép napod!" angyalkás képeket...

nekem ez kicsit sok.

2015. máj. 12. 11:52
 7/28 anonim ***** válasza:
4%
Akkor te miért akarod x idő múlva reklámozni? Nem hiszem, hogy bajod lenne, mert az ismerősei látják a cipőket.
2015. máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

nem reklámozni akarom, egyszerűen kitenni egy olyan profilképet amin látszik hogy van hasam...

Szerintem az már, hogy lecserélem a saját képem, mint hogy kiírom kimondottan mindenkinek az arcába hogy gyerekem lesz.

és azért akarom, mert szerintem ha valakinek joga van ezt kiírni, akkor az én vagyok, és a férjem, és nem a drága anyám írja már ki, hogy NEKEM gyerekem lesz.

2015. máj. 12. 12:05
 9/28 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, miért kötözködsz? A kismama joga eldönteni, mikor tesz ki magárol vagy az állapotáról képeket, nem a nagymamáé. Attól, hogy most még nem akarja, ha nagy pocakka lesz, miért ne akarhatná?
2015. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%
am ha anyád minden szirszart kirak, akkor esélyes h az ismerői 90%-nál le van tiltva és nem is látják már a sok "érdeksséget"
2015. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!