Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell erre gondolni...

Miért kell erre gondolni azért, mert a lakótársam fiú lesz? Hogy nyithatnám fel a szemét?

Figyelt kérdés

Szeptemberben egyetemre megyek, tőlünk 260 km-re.

Van egy fiú barátom, aki már 1 éve abban a városban tanul, ahová én is megyek és Ő ott kapott egy lakást, ami szinte tökéletes számomra. És felajánlotta, hogy költözzek hozzá, mert üres szobák vannak, nagy a hely, nem zavarnék. Örültem, mert ez tényleg jó megoldás.

De anya nem így gondolja... Sőt, most azzal állt elő, hogyha kell, inkább béreljek külön lakást, mert hogy én azzal a fiúval biztos nem fogok egy fedél alatt lakni, ha kell, akkor el sem enged és majd tanulok itt, a helyi főiskolán.

Kérdeztem, hogy amúgy mi a baja ezzel a helyzettel, mert az nem indok, hogy "annak a fiúnak a szeme se áll jól" és a pletykákra sem kell alapozni. Erre kiderült, hogy az zavarja, hogy mégis mit gondolnak majd mások, azt fogják hinni, hogy én szexért cserébe lakhatok ott (a srác eléggé vonzza a nőket), meg hogy majd biztos én is a hatása alá kerülök...

Több, mint 10 éve jóban vagyunk, ismerem már.

A lakás nagyon jó környéken van, közel az egyetemhez, mindenhez. Ráadásul nem is lennék egyedül és ez nekem számít.


2015. máj. 24. 22:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
27%

De fizetnél lakbért?

Vagy ingyen laknál ott?

Én biztos nem lebzselnék senkinél sem ingyen.

És nagyon kicsi rá az esély, hogy semmilyen ellenszolgáltatás nem vár érte cserébe.

Anyukád joggal aggódik.

2015. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
38%
Már tudod, hogy felvettek?
2015. máj. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Én is laktam már fiú csoporttársammal ketten, mert jó volt az albi, semmi probléma nem volt belőle.
2015. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
egyetemisták nagy része koedukáltan lakik. Ahol meg nem koedukáltan kezdődik, ott is az lesz belőle....
2015. máj. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Nem akar hallani lakbérről... De a rezsi rám eső részét majd fizetem, bár először ezt sem akarta.

Nem vár semmit ezért cserébe. Nagyon jóban vagyunk, többször aludtam már ott nála és sosem történt semmi.

Igen, elég valószínű, hogy felvesznek majd. Önköltséges képzésre megyek, oda alacsony a ponthatár.

2015. máj. 24. 22:33
 6/30 anonim ***** válasza:
50%

De miért laknál valakinél ingyen?

Te nem érzed ezt furának?

Az oké, hogy időnként ott aludtál. De folyamatosan?

Nekem nagyon fura.

2015. máj. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%

Azért én a helyedben fizetnék a rezsi felét mindenképp.

Ha a bérleti díjba nem akarja hogy beszállj, akkor mondd meg, hogy akkor majd te töltöd meg hetente a hűtőt...vagy valami ilyesmi.

Jobb ebben megállapodni, akkor is ha most jóban vagytok. Egyszerűbb nemet mondani, ha egyenlő társak vagytok a bérletben

2015. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
51%
Ha ingyen laknál ott, akkor tényleg légy óvatos, mert nagy eséllyel előbb vagy utóbb be lesz nyújtva a számla valamilyen formában.
2015. máj. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%

Anyukádnak nem az a baja, hogy fiú.

Hanem, hogy ingyen laknál ott.

Meg ahogy leírtad, nincs túl jó híre a fiúnak. Nem zörög a haraszt . . .

2015. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
67%

Azért ez tényleg fura, ha közösen laknátok egy albérletben, akkor a költségeket is egyenlően kellene megosztani, az lenne korrekt.

Neki miért jó az, hogy ketten laknátok ott és továbbra is ő fizetné a teljes lakbért?

Én nem érezném magam így biztonságban. Egyrészt mert mivel egyedül ő fizetné a lakbért (és feltehetően a szerződés is csak az ő nevén lenne) bármikor elküldhet onnan, másrészt bármilyen jó ismerős, semmi sem garantálja, hogy a jövőben is ilyen jó ismerősök maradtok és visszaélhet ezzel a helyzettel.

Nem árt néha kissé óvatosnak és megfontoltnak lenni és racionálisan gondolkodni.

2015. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!