Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom tovább a édesanyám...

Nem bírom tovább a édesanyám mellett! Elegem van mostmár! Mit tudok ez esetben tenni?

Figyelt kérdés

Amióta a tesóm együtt van a barátnőjével (kb. 1,5 éve), édesanyám folyamatosan ugyan azt mondja: "Amióta meg van a pasid, megváltozott a viselkedésed, de nem jó irányba."

Holott mindenki más (barát,barátom ismerősei-családja) azt mondják: "Titeket egymásnak teremtettek, kiegészítitek egymást és rengeteget javít rajtatok ez a kapcsolat."

(Egyébként 2 éve vagyunk együtt.)


Pletykál rólam édesanyám, egész falu lakosságának és minden térségbelinek, hogy semmirevaló vagyok, nem csinálok semmit, nem jó a főztöm, HOLOTT magamra mosok, minden hétvégén nagytakarítást tartok és minden főztöm után megnyalja az ujját mindenki.


Se a családi pótlékból, se a gyermekvédelmi támogatásomból egy fillért nem kapok. Havi szinten kb. 50.000Ft megy el dohányra/cigarettára, de kajára, osztálypénzre, tanuláshoz szükséges eszközökre, ruhára nem tellik. Ha kérek pénzt, hogy vegyek egy ruhát (mert kicsi a ruhatáram-kb. 1 polc használható ruha), nem kapok pénzt és még ráadásul másnap mindenkitől visszahallom szóról szóra mire kértem+egy-két kavarással.


Kaját nem vehetek normálisat, csak zsíros zsemlét csinálhatok magamnak iskolába, amit kénytelen vagyok megenni, különben éhenpusztulok.


Betegségem is van, műtéttel jár, a műtét után injekcióznom kell magam, azt mondta anya, hogy nem váltja ki.


Édesapámat is kezdi ellenem huszítani.


Csak apukám miatt vagyok még itt. Ő úgy, ahogy megért, de őt is kezdi megváltoztatni.


Próbáltam 100* leülni mindkettőjükkel és megbeszélni. 2-3 napig csitt volt és utána minden kezdődött előről, mégdurvábban.


Fogalmam sincs mit tegyek ez ügyben.


Valaki segítsen!

17 éves lány



2015. jún. 1. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Szed a cokmokod és költöz barátodhoz 18 évesen meg a barátoddal a kórnyékről költözz el... nem tudsz ez elen semmit csinálni sajnos...
2015. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az a baj, hogy a barátom szerint a szülei nem nagyon örülnének annak, ha oda mennék. Szeretnek, meg minden, de végül is igazuk van. Idegen emberrel hirtelen együtt lakni... :/
2015. jún. 1. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan fel nem fogom ésszel hogy hogy tud így viselkedni valaki a saját vérével és sajnálja tőle a pénzt a betegségére(!), helyette cigarettát vesz belőle.

Amit tudsz tenni: pletykáld el szépen te is édesanyádat, hogy az utánad járó pénzt lenyúlja és injekcióra sem akar adni.Szépen kezdd el terjeszteni.S kezdj el könyörögni a barátnőidnek hogy valahol ideiglenesen elalhass.Menekülj onnan amint tudsz.

Most lehet durva vagyok de annyi ilyen és ehhez hasonló történetet olvastam már, hogy egyszerűen elborzaszt hogy milyen embernek nem nevezhető állatok szülnek gyereket, mikor önző, gonosz emberek.Az ilyeneket legszívesebben összeverném.

2015. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a gyermekvédelmisekhez és mondd el hogy anyád az összes pénzt elkölti cigire neked meg éhezned kell és injekcióra sem ad.
2015. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, megfogadom őket. :)
2015. jún. 1. 21:10
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a családsegítőhöz és kérj Magadnak gondnokot! Akkor majd ő kezeli a pénzedet, az anyád nem kapja meg!
2015. jún. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!