Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van szüleimből. Miért...

Elegem van szüleimből. Miért kell így viselkedniük?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időben megromlott a családommal a kapcsolatom, mindez az ő hülyeségeik miatt.

Általában abból áll a napom, hogy 3-ig suliban vagyok, utána egy héten kétszer megyek nyelviskolába(ősszel tervezek nyelvvizsgázni), ami fél7 körül szokott véget érni, 7re érek haza. Ezek után még neki kell állnom kitakarítani, kaját csinálni(mert szüleim lusták nekiállni, egésznap dolgoznak..) stb. Hétvégén is csak akkor mehetek el, ha ezeket már megcsináltam.

Nyáron el akarnak vinni nagyszüleinkhez akik egy Bp-től nagyon távoleső kis faluban laknak. Segítenem kell nekik a munkában(kertészkedni meg hasonlók), és 1 hónapig ott kell maradnom. Nem beszélve arról hogy még gyakorlatozni is fogok(vendéglátói suliba járok), ahogy vége, irány a nagyszüleim. Nincs arrafelé semmi ismerősöm, szóval nagyon izgalmas lesz..

Azért néha szeretnék több időt tölteni a barátaimmal.. Barátnőmmel is kezd egy kicsit megromlani a kapcsolatunk, több időt fordítottam volna rá, de így nem lehet..

A szüleimmel beszéltem erről, és mondták, hogy nem szeretnék ha egész nyáron itthon döglenék, szóval mindenképpen szerettek volna elküldeni valahova. Nem vagyok már kisgyerek, magam is el tudom dönteni hogy mit szeretnék csinálni. Egyáltalán azt sem tudom honnan vették hogy egész nyáron ki sem mozdulnék. Pont akkor van rá a legtöbb lehetőségem, erre valahol az isten háta mögött kell lennem 1 hónapig. Szüleim pedig szinte hozzám sem szólnak azóta, szerintük egy semmirekellő kis *** vagyok..

Ma például apámnak nem volt jobb dolga mint engem elhordani mindenféle idiótának. Ahogy hazaértem betámadott, hogy hol van már a kajája, miért nem vittem még le a szemetet, miért nem mentem le a boltba hozni ezt meg azt. Ha pedig meg merek szólalni pofán vág.

Öcsémet bezzeg imádják. Ő aztán tényleg nem csinál semmit és nem is kell.. Minden terhet rám raknak. Már nagyon elegem van.


17/f


2015. jún. 4. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Vigyél magaddal laptopot,telefont és tudsz majd nagyanyádéknál netezni,zenét hallgatni,filmet nézni. És még súlyzózhatnál,biciklizhetnél, hogy szeptemberben,mire visszamész a suliba,lássák milyen jó tested lett :)


Szerintem azért használják ki a kajás dolgokat is,mert vendéglátó suliban vagy.


Szerintem neked még jó dolgod van, hogy segíthetsz nekik.Gondolj arra, hogy te ebből mennyit tanulsz,és ha így folytatod, akkor 18 évesen már önálló leszel,találsz melót és elköltözöl, míg öcsédnek nem lesz aki kitörölje a seggét.

2015. jún. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Még egy évet várnék, kiosztanám őket rendesen, aztán lelépnék a francba. Hidd el, 1 hónap után ők fognak sírva felhívni és bocsánatot kérni!
2015. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
37%
Hát szerintem meg az eddigi válaszok nem segítenek sokat. A családod a leírásod alapján alaposan kihasznál. Nálunk azért nem ez a helyzet, de mikor apa még velünk élt, mindenbe belekötött, amit csináltam és meg szokott ütni, meg valami logikátlansággal egyszer csak nem engedett sehova el sulin kívül. Később aztán kiderült, hogy megcsalta anyát, gondolom azért lehetett ideges és vezette le rajtam a feszültséget. A szülők ritkán szentek... Amit tenni tudsz, hogy próbálj eltávolodni tőlük, egészséges környezetbe kerülni, ahol nem mérgezik meg az önbecsülésed. Esetleg ha látsz rá esélyt, meg is próbálhatod velük a helyzetet beszélni, bár nem tudom, lehet-e. Bár amúgy a háziasság jó dolog, legalább életrevaló vagy:)
2015. jún. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj kompromisszumot kötni. Kezdetnek pl. kérd meg, hogy azokon a napokon, amikor nyelvsuliba mész és későn, fáradtan érsz haza ne kelljen már kaját csinálnod vagy valamelyik feladatodat akkor csinálja mondjuk az öcséd. Vagy ha jóba vagy öcséddel, megpróbálhatsz esetleg vele is beszélni, hogy neked ez így szar, jó lenne ha besegítene néha. A nyárra azt mondom menj el, hidd el, nem fogod megbánni, egy kis unalmat el tudsz viselni, de sajnos nem végtelen az idő, amit a nagyszüleinkkel tölthetünk. Sokan az összes létező szabadidejüket és szórakozásukat feladnák, ha az visszahozná a nagyszülőket :) Szóval ez ellen én nem harcolnék. Hiszen a barátok nem igazi barátok, ha állnak veled szóba egy hónap távollét után. A gimis barátságok sokszor amúgy is elévülnek, legalább megtudod, ki az igaz barátod, akiha távol vagy is megkérdezi mizu veled, mikor jössz vissza stb...
2015. jún. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

A te korodban mindenkinek baja van az őseivel, pár év múlva visszatekintve ezt már másképpen fogod látni.

Csináld amire megkérnek úgy, hogy amíg te pl. kaját készítesz, öcsi vigye le a szemetet. Annak meg örülj, hogy nagyszüleid vannak falun, én mindig ilyeneket szerettem volna, de az enyéim a fővárosban éltek és nem értek rá velem foglalkozni. Szép, életreszóló emlékeket szerezhetsz magadnak, legfeljebb az egy hónapod alkudd le 2-2,5 hétre.

2015. jún. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

Ne csináld meg állandóan a kaját, nem vagy inas. Apádnak is van két keze.

Nagyszülőkhöz egy hónapra biztos nem mennék el a vvilág végére, mondd meg, hogy ott elszel egy hetet max és annyi, nem sok szabad nyarad lsz már, sse gítesz majd otthon is, de azt csinálnád, ami téged érdekel és pont.

2015. jún. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy a nagyszüleidnél jobb dolgod lesz egy hónapig, mint otthon...
2015. jún. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!