Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámnak miért nem felel meg...

Apámnak miért nem felel meg az én "régi" laptopom, ha én veszek újat?

Figyelt kérdés

Akarok majd új laptopot venni. Nincs semmi baja a jelenleginek, kb 4 éves, nem volt vele soha semmi komoly gond, egyszer cseréltem benne merevlemezt, mert kellett a nagyobb hely. Tök jó kis gép, de kezdem kinőni, valami erősebbre vágyok.

Gondoltam akkor ezt szüleimnek adnám, ők úgyis csak netezésre meg videózásra használják, arra több mint tökéletes, közben az ő 10-en éves gépük már a start menü megnyitásától is lefagy 5 percre, már használhatatlan.

Anya tök megörült neki, de apa csak a száját húzgálja, hogy ő jobb gépet akart venni... De már sok éve mondogatja hogy kéne vennie, eddig volt is rá pénz, most meg egy csomót kiadtak más dolgokra, most egy ideig nem szívesen adnának ki új gépre, ha már elvannak ezzel évek óta.

Mi baja azzal, hogy kap tőlem egy teljesen jó laptopot??


2015. jún. 16. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
1%
Te örülnél neki, ha lenne pénzed új gépre, de apud inkább oda adja a pár éves használt gépét és venne magának újat?
2015. jún. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Semmi baja azzal hogy tőled kapja. Apád valószínű maximalista ilyen szempontból és nem szeret kidobni még használható dolgokat. Vagyis csak egy nagyon jó gépet venne meg szívesen, de csak akkor ha a régi javíthatatlan. Én pont ilyen vagyok. Egy több mint tíz éves telefont használtam, ami időnként nem is müködött, mondván hogy még a legdrágább okostelefon is csak viccnek jó.


A felajánlásoddal patthelyzetbe került, mert amit adsz az nem tökéletes, de nem is dobhatja ki egyhamar, hiszen ez még jó sokáig működik.


A megoldás egyszerű: mond azt, hogy csak ideiglenesen adod, amíg nem vesznek újat.

2015. jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Miért ne vehetne magának, ha akar?

Add oda, és majd eldönti, hogy vesz-e mellé, vagy sem.

2015. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Add oda anyukádnak, apud meg vegyen magának újat, ha nem tetszik. Legalább lesz külön gépük. (mert ha jól értem, most nincs)
2015. jún. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most van egy használhatatlan, kb 15 éves gépük, meg egy 5-6 éves laptopjuk, amit apa néha használ, de utálja, de nem adná anyának a világért se, mert az neki kell ha néha a kertben akar netezni :/ Szóval anya mondta hogy akkor az lehetne csak az övé, apa meg megkapná ezt, nekem meg lenne új gépem.
2015. jún. 16. 17:30
 6/12 A kérdező kommentje:
De most tuti nem fog magának gépet venni, mert nincs fölösen annyi pénzünk pillanatnyilag.
2015. jún. 16. 17:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor add oda anyukádnak :)

Ha apukádéknak nem kell, mert jobbat akar venni, akkor vegyen. A régebbit el is tudod adni, nem kell "kidobni", amit pedig adnak érte, azt hozzáteszed az új árához - bár gondolom ezzel semmi újat nem mondtam. Lehet, hogy apukád tényleg jobbat akar, csak eddig nem szánta rá magát, neked meg mégsem mondhatja azt, hogy húzz a ... ba a régi sz..ral :D

2015. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor huzigálja a száját, te meg add el a régi laptopod és kész... ha nem kell neki akkor ne add oda...
2015. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Add anyukádnak.
2015. jún. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt hinnéd ez csak veled történik meg, de velem is ugyanez történt :)

Vettem új gépet, a régit a szüleimnek akartam adni. Apa kijelentette, hogy neki nem kell, így anya kapta meg. Közben ez alatt a pár hónap alatt anya alig használta, apa úgy befoglalta. Mondjuk eléggé le lett amortizálva, szerintem lehet anyának már nem is kéne :D

2015. jún. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!