Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az exem egyet gondolt, hogy el szeretne költözni a közeljövőben az 1 éves kislányommal, és a jelenlegi élettársával az ország másik végébe, mert az élettársa jól keres ott. Arra kért hogy mondjak le a gyerekemről , és ne adjam be a kapcsolattartási papirt, mert ő nem szeretné hurcibálni a gyereket 3-400 km-rt! Az élettársa rendes ember, szereti a kislányom. Az exem képes lenne visszautasítani a tartásdíjat is, csak hogy ne adjam be a papirt. Mit tegyek? Borzasztóan hiányozna a gyerekem. Szerintetek hagyjam "élni" őket, ahogy ő fogalmazott, vagy adjam be a papírt? Ha nem adom be, akkor arra gondoltam, hogy a szomorú igazság mellet, miszerint lehet hogy soha nemlátom a gyerekem...tehetek olyant, hogy a gyerek nevére nyitok egy számlát,amihez 18 évesen férhet majd hozzá és minden hónapban a gyt-t ráutalom?

2015. jún. 24. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Istenem... :( Mennyi idős a pici?
2015. jún. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hmm.. boccs, írtad! nagyon nehéz kérdés, én nem merném vállalni, hogy lemondok a gyerekemről.
2015. jún. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1 éves. Nemtudom mit csináljak...:(
2015. jún. 24. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tenném. Ha meg tudod oldani, hogy látogatod néha a kislányt, őt pedig nem kötelezed arra, hogy kéthetente utaztassa a kicsit, egyezzetek meg így. Kapcsolatot tartani a későbbiekben telefonon, skype-on is lehet, a gyerek nem marad örökké kicsi, szerinted hogyan esne neki a tudat, hogy az apja lemondott róla? Arról nem is beszélve, hogy bármi történhet az exed jelenlegi kapcsolatával is.

Szerintem ezt meg lehet beszélni az anyukával, ha értelmes, és egyébként jó a kapcsolatotok.

2015. jún. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy mondj le róla!

Attól ők élhetnek, de te is szeretnél élni, nem? Pl. azzal a jogoddal, hogy lásd a gyerekedet, aki ugyanúgy a tiéd, mint az anyjáé.

Tök jó, hogy az élettárs rendes ember, de nem ő az apja. Ő téged sosem helyettesíthet.

Nagyon nehéz, értem én, de ne hagyd magad meggyőzni arról, hogy jobb a gyereked élete nélküled. Ez nem igaz. Sőt, épp az ellenkezője.

Sok erőt!

2015. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne mondj le róla, eszedbe se jusson! Az exed elég önző, hogy képes ilyet kérni. Élni ők úgy is tudnak, hogy te tartod a kapcsolatot a gyerekkel, rendszeres időközönként meglátogatod. Te vagy az apja, nem az exed párja, jogod van a kapcsolattartásra, és a gyereknek is szüksége van az apjára is.
2015. jún. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A válaszok nagyon hasznosak.Gondoltam még valamire. Mégpedig ara, hogy nem adom be a papírt, és az exemmel megegyezek ugy, hogy a tartásdíjat csökkentsük, és majd valahogy megoldom én havonta a láthatást. Biztos bele is menne, csak ha már elköltözött, és nincs per a kapcsolattartásról, mondjuk eltelik igy 2-3-4 év, aztán benyögi azt, hogy többet ne gyere, menj avoha akarsz, én már x éve itt élek, és a bíróság ekkor már nem kötelezhetné arra, hogy a saját költségén megoldja a láthatást? Vagy elhozza?
2015. jún. 24. 20:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem papíron, ügyvéddel érdemes mindenben megegyezni. Feltételekben, kitételekben, úgy jobban védve van mindenki, te is.

Örülök, hogy mindenki arra szavaz, hogy tarts kapcsolatot a gyerekeddel. Még jóhogy!

2015. jún. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magárólma gyerekről nem is tudsz lemondani. Legfeljebb a kapcsolattartásról.
2015. jún. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!