Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vár el apám többet,...

Miért vár el apám többet, mint amire képes vagyok?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, és apám nagyon azt akarja, hogy egyetemre járjak, de sosem voltam jó tanuló, még akkor sem, ha minden tőlem telhetőt beleadtam. Ő viszont akárhányszor mondok akár egy fél mondatot is arról, hogy nem sikerült ez meg az, nem akarok egyetemre menni, nem lesz annyi pontom, rögtön kiabál és csúnyákat mond. Azt mondta, nem érdekli, hogy én mit akarok és az sem, hogy elmúltam már 18 (pedig nem is frissen), akkor is az lesz amit ő mond, elvégzem az egyetemet és kész.

Nos, az érettségim magamhoz képest nem is lett olyan rossz, de 280 pontot sem értem el.

Rám lett erőltetve a nyelvvizsga a pluszpont miatt, de nem sikerült.

Apám meg annyit sem tesz hogy megkérdezné, én mit akarok, vagy utánanézne a pontozásnak meg a szabályoknak.

Elvárja, hogy ahogy megírtam az érettségit, még aznap kiderüljön az eredmény, intézzek el mindent nagyon jól, ha nem sikerült valami ötösre azt hiszi nem tanultam... Pedig de, hajnal egyig fent voltam szóbelik előtti napokban.

Nem érti meg, hogy én csak ennyit tudok tenni és nem többet.

Mindent erőltet, az ő célja érdekében meg kell alázkodnom, belerokkannom a teljesítménykényszerbe...

Kb. depressziós vagyok fél éve emiatt. Sokat sírok is.

Mit kéne tennem?

Vele nem lehet beszélni....


19\L


2015. jún. 27. 12:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon más ám azt tanulni, ami igazán érdekel, és gimisnek lenni. Ég és föld. Apád erőszakos és nem értek egyet azzal, hogy nincs beleszólásod a saját életedbe. De abban egyetértek vele, hogy legalább meg kell próbálnod előrébb jutni, hogy végül olyan munkád lehessen, amit szeretsz és amit meg is fizetnek majd.

Több lelki támogatásra és önbizalomnövelésre lenne szükséged. Szerintem többre is képes vagy, csak lelkileg nem vagy elég erős hozzá.

2015. jún. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Te mit akarsz az élettől? Mihez kezdesz majd?
2015. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
93%

Szia,

a szulok egy resze a sajat sikertelenseget probalja a gyerekeinel potolni, es gyereket a legjobb elkepzelese szerint terelni. Sokszor azonban nem talalkoznak az elkepzelesek azzal, amit a gyerek szeretne es tudna csinalni. Lehet, hogy nalatok is hasonlo a helyzet, ehhez tobbet kellene tudnom.

Mik azok, amik erdekelnek, mit szeretsz csinalni? Hol elsz, vagy szeretnel elni? Ha ezeket tudod, akkor merd fel, milyen munkara van, es valoszinuleg lesz is igeny, es annak megfeleloen kepezd magadat. Ha a celjaidhoz egyetem kell, akkor menj oda. Ha egy OKJ-s kepzes, akkor oda.


Remelem, tudtam segiteni. Szivesen irok meg, ha szeretned.

2015. jún. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem se jelentsd ki magadról, hogy képtelen lennél egy egyetem elvégzésére. Biztos van olyan terület, ami érdekel, amin szívesen továbbképeznéd magad.

Apád nagyon rosszul csinálja, ez az erőszakosság, ellentmondást nem tűrés csak az ellenkező irányba sül el. Van valaki a környezetedben (anya, tesó, barátnő, rokon stb.) aki lelkileg támogatni tudna, esetleg szóvá is tenné apádnak, hogy mennyire ártalmas a viselkedése?

2015. jún. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Állj ki magadért, 19 éves vagy, lassan saját életet kezdesz. Mondd el szépen neki, hogy mik a céljaid, mit szeretnél valójában csinálni.
2015. jún. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb: te mit szeretnél dolgozni - a következő 40 éveben? Ezt próbáld megkeresni és ehhez igazítva a tanulmányokat folytatni. Egy érettségi kevés, azzal mindig csak másokat kiszolgálni tudsz. Mit szeretsz? milyen tantárgy volt, aminél nem csak a kötelező minimumot teljesítetted, hanem magad utánajártál, ami érdekel? Kézimunkákkal hogy állsz? Kézművesség?
2015. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jó lett volna, ha leírod, neked mik az álmaid, miből szeretnél majd megélni, vagy mi az amit örömmel csinálsz. El tudom képzelni, hogy apukád sem tud a pontos terveidről (lehet hogy te magad sem?), ezért a bizonytalanság miatt aggódik, fél, hogy majd nem tudsz megélni, netán attól retteg, hogy 40 éves korodban is neki kell eltartania. Plusz szeretne rád büszke lenni és hát nem lát más módot erre, csak hogy ha diplomát szerzel. Ha van olyan hobbid vagy elképzelésed, ami szerinted is jó és van jövője, avasd be őt is, bizonyítsd be neki, hogy diploma nélkül is lehet boldogan és jól élni. Akkor lehet, hogy megnyugszik. Szerintem amúgy sem kell megfelelned neki és emiatt depizni, hiszen felnőtt vagy és legrosszabb esetben kipenderít a házából, de biztos nem öl meg. Nem az a kérdés, hogy mi kell tenned, hanem hogy mit tudsz tenni, milyen áldozatokat bírsz hozni magadért?
2015. jún. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

A "biztosan el tudnal vegezni egy egyetemet" hozzaszolonak: nem hiszem, hogy ez adekvat tanacs itt. Persze, majdnem mindenki kepes erre, es aztan LEHET, nem is szereti, amit dolgozik, vagy nem tud elhelyezkedni vele.

Ezert en tovabbra is azt tanacsolnam a kerdes kiirojanak, hogy nezze azt, hogy O mit szeretne csinalni, es merje fol, hogy mi az amire igeny is van. De latom, le lettem pontozva, azt hiszem, vissza is adom a pszichologusi diplomamat igy 20 ev utan. :)

2015. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"es aztan LEHET, nem is szereti, amit dolgozik, vagy nem tud elhelyezkedni vele" - ez olyan emberekkel is előfordul, nem is ritkán, akik olyan egyetemet végeztek, amilyet 18-19 évesen szerettek volna. Vagy időközben jöttek rá, hogy mégis valami mással szeretnének foglalkozni, vagy csökkent a kereslet, változtak a munkaerőpiaci igények, fizetetlen szakma lett stb. Szerencsére ma már nem olyan nagy cucc az embernek átképezni magát, akár részben önszorgalomból is.

Nem kell mindenkinek elit egyetemet végezni (még csak egyetemet sem muszáj), de hogy valaki semmire nem képes, az meredek kijelentés. Nem gond, ha később más irányba is képzik magukat, sőt, minél több lábon állnak, annál jobb.

2015. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Állj ki magadért kedves! :)

Esetleg költözz el ha nem tudod vele megbeszélni a dolgokat! :)

2015. jún. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!