Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A párom a fejébe vette, hogy...

A párom a fejébe vette, hogy ezután ő akarja nevelni a fiát, aki jelenleg az anyjával él. Hogyan beszéljem le róla még mielőtt komoly költségekbe verné magát a semmiért?

Figyelt kérdés

Sem anyagilag nem tudná megoldani a helyzetet sem egészségileg nem lenne képes ellátni a fiát. Így nem lenne olyan bíró, aki neki ítélné, de legalább fizethetné a perköltséget...


A fia 8 éves és 4,5 éve váltak el. A fia az anyjával maradt közös megegyezés alapján.

Mi 3 éve vagyunk együtt és az előző kapcsolatomból született gyermekeink is velünk élnek. Tudom, hogy sokat jelentene neki, ha ő nevelhetné, de ez nem feltétlenül szolgálná a fia érdekét.


2015. jún. 29. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!

A te gyerekeid veled vannak, miért fáj az neked , ha a párod is szeretné maga mellett tudni a saját gyerekét?

komoly költségek? esetleg kevesebb jutna nektek?

Igazi párkapcsolatban az ember maximálisan támogatja a párját!

2015. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

És az anyukánál van valami gond, amiért nem jó ott a gyereknek? Ha nincs, akkor nem kéne megbolygatni szegényke életét.

Inkább azt szervezzétek meg, hogy a párod minél több időt tölthessen a gyerekével.

Az pedig teljesen természetes vágy, hogy a gyerekével szeretne élni. A te gyerekeid is veled vannak, nem a volt pároddal.

Szóval valahogy azt kéne erősíteni benned, hogy te megérted, de most inkább kezdjétek azzal, hogy több időt töltenek együtt, ne pedig rögtön pereskedni akarjon.

2015. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Megint egy hüle p..a akinek a pasi kell,de a gyereke nem ...
2015. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

3: Nem kéne hülye pi... ni, amíg nem is tudjuk, hogy miről van szó.

Múltkor is volt egy hasonló kérdés. Az apuka szerette volna a két gyereket. Csak éppen egy két szobás lakásban laktak, ami a nőé volt, a nő két gyerekével. És nyilván nem lett volna ideális 4 gyereknek egy szobában. Apukának meg nem volt semmije. Szóval nem mindig a nő a hülye.

2015. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Olyan férfit választottál, akinek van már gyereke, vállald a következményeket, hogy bármikor odaköltöztetheti, ha tiéd a ház amiben laktok, akkor te döntöd el, hogy ki lakhat ott, meg ki nem, de ne legyél zsarnok, mivel neked nem egy gyereked született, hanem több, így nem fogsz belehalni +1 gyerekbe, legalább nem egy újszülöttet kell nevelned, akiért óránként kell felkelned és végigjárni rutinosan az utat...
2015. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Semmit nem írtál arról, hogy a párod miért szeretné 4 és fél év után megváltoztatni a gyermekelhelyezést, pl. esetleg úgy gondolja-e, hogy az anya nem megfelelően gondoskodik a kisfiukról, netalán akadályozni igyekszik-e a kapcsolattartást stb., így a körülmények ismerete nélkül szerintem nehéz bármi hasznos tanácsot adni.
2015. jún. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Ülj le vele beszélgetni. Ha az egészségi állapota nem jó, akkor be kell látnia, hogy nem tudj majd nevelni. Azt is el kell neki mondani, hogy hacsak valami eget rengető negatív változás nem volt az anyanal, esélytelen az elhelyezés megváltoztatasa
2015. jún. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
"egészségileg nem lenne képes ellátni a fiát" magyarán a kérdezőé lenne az összes gyerekkel járó teher. Én nem csodálom, hogy nem akarja vállalni.
2015. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A ház nem az enyém, hanem a gyermekeimé, én és a volt férjem csak haszonélvezők vagyunk.

Nem ránk jutna kevesebb, hanem magára, mert most csak táppénzt kap és ez a közeljövőben nem is fog változni. Fél éve volt agyvérzése, aminek következtében a jobb oldala lebénult és a beszéde is elég nehézkes. A gyerek tökéletesen jó helyen van az anyjánál. Semmiben sem szenved hiányt.

Én támogatom a páromat, de azt is pontosan tudom, hogy most nem a józan ész beszél belőle, hanem a betegsége miatti ijedtség. Próbálok, próbálunk vele beszélni én is és az édesanyja is, de eddig eredménytelenül.

2015. jún. 29. 15:43
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Agyvérzése volt,lebénult a fél oldala stb.szinte 0% esélye van hogy megkapja a gyereket.
2015. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!