Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim számítógépes analfabét...

Szüleim számítógépes analfabétának tettetik magukat. Miért?

Figyelt kérdés

Régen (5-6 év sem telt el) szüleimnek volt egy irodájuk, természetesen egy számítógéppel. Szerződéseket írtak, nyomtattak, videókat vágtak, programokat telepítettek. Szóval mindent meg tudtak csinálni amit csak kellett.

Mostmár amióta itthon vannak ott tartunk, hogy ha egy lapot ki kell nyomtatni, vagy pendrivra kell másolni egy valamit akkor már megy a hiszti, hogy akármit csinálok dobjak félre mindent, induljak segíteni, mert ez SOS. Vagy mikor meg kell nyitni valamit elmondom szépen, hogy hogyan. "Rákattintasz kétszer és megnyitódik" és elkezdenek hisztizni,hogy ugyan nehezemre esik segíteni??

Miért kell ezt csinálni? Ők is megtudnák csinálni, mégis úgy tűnik én vagyok az egyetlen a családban aki meg tudja változtatni a háttérképet...


2015. júl. 28. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mert az otthon üléssel felgyorsul az öregedés/szenilitás folyamata. Ez van a szüleid öregszenek.
2015. júl. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amikor csinálták, akkor is csak kényszerből tanulták meg.

Amit meg kényszerből csinál az ember, azt hamar el is felejti, ha nem használja.

2015. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Másik gyakori jelenség: ahogy idősödnek, már nincs kedvük energiát fekteteni bármi megtanulásába, egyszerűbb hülyének tettetni magukat aztán úgyis megszánod őket és majd segítesz. Illetve elég sok szülő kezdi úgy magához láncolni a gyerekét hogy elkezdni magát egy szerencsétlen áldolzatként feltüntetni akinek folyton segíteni kell. Ez párszor még oké, de ha az egész életstílusuk ezzé változna, akkor szoktak magukra maradni az ilyen szülők.
2015. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Nálam fiatalon is ez ment. Anyám a TV távirányítón megtanult pillanatok alatt zongorázni, akármilyen új tv-t vettünk. Aztán apám beállított egy egyszerü szalagos üzenetrögzítövel. Beállítás után igazából csak egy gombot kellett a 3ból megjegyezni, egy megnyomás a bekapcs, mög egy a kikapcs, és egy piros led ha világít akkor be van kapcsolva, ha nem akkor meg ki.


Minden egyes alkalommal nekem kellett azt a gombot megnyomni mert ö "nem ért hozzá".


Az emberek ilyenek, amit nem szoktak meg azt nem hajlandók. Meg bonyolult stb.

2015. júl. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez van itt is. Azzal a különbséggel, hogy az én szüleim mondjuk sosem dolgoztak számítógéppel, tehát munkahelyről nem ragadhatott rájuk semmi. Ugyanakkor van már okostelefonjuk, van már otthon tablet, régi laptop, amit nem használok, de hiába kérem, hogy próbálják ki, és tanulják meg legalább elindítani meg a Google-ba beütni valamit. Ha utána kell nézni valaminek, annak a vége úgyis mindig az, hogy nekem kell megkeresnem...
2015. júl. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, kényelmesebb megcsináltatni mással. Viszont sajnos a szüleid, így kénytelen vagy segíteni nekik amíg otthon élsz, esetleg én azt tenném, hogy cserébe én is kitalálnék nekik kéréseket, varrja meg a zippzáromat, süssön nekem aranygaluskát, nyomja ki a hátamon a pattanásokat, kenje be a hátamat, stb. És ha ő nem csinálja meg, akkor onnantól én sem és erre hivatkoznék.
2015. júl. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd, az XP-ben, amit ők használtak, minden másképpen nézett ki, mint a win7-ben, vagy a win8-ban. És még az XP-t sem szerették, csak kínlódva megszokták.

Én is szoktam segítséget kérni a fiamtól, pedig informatikai céget vezetek. Cserébe én este leszedem a barackot, és míg ő kockul, én 20 üveg lekvárt készítek, hogy legyen mivel a gofrit megkennie...

Jól megvagyunk.

2015. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2015. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!