Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem engedi, mit lehet tenni?

Anya nem engedi, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Anya nem engedi a Facebook- ot. 13 vagyok, így már legálisan is tudnék regisztrálni. Nem vagyok az a tipikus tini, akinek a telefonja dugig van sellfie-vel. Ismerem a szabályokat, tudok magamra vigyázni, felelősségteljes lány, a koromhoz képest úgy gondolom elég érett vagyok, egyébként csak chat-re használnám. Egyik legjobb barátnőm messze lakik tőlünk, máshol nem nagyon tudok vele beszélgetni. Gmail- em van, ezt tisztességesen használom.

Úgy érzem, anya nem bízik meg bennem. Miért?



#Facebook #megbízhatatlan?
2015. szept. 12. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Ertheto, miert nem bizik meg benned, hiszen tini vagy....

Ha van kulon geped, szobad, sztem siman regisztralhatsz, nem lesi minden percben, hogy mit csinalsz vagy igen?

2015. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3%
Igaza van az anyukádnak.
2015. szept. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem anyukád gondolja jól, a Facebook egy nagy kalap sz*r, semmire való baromság. Ha chatelni akarsz a barrátnőddel inkább regisztrálj skype-on vagy valami. Én 15 éves lány vagyok, nekem csak iskolai kötelességből van facebook-fiókom, de ha megtehetném, még mindig nem lenne.
2015. szept. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Fura hogy egyesek engedélyt kérnek ehhez...

Nekem 9 évesen lett fb-m, és mivel tudtam mit nem szabad nem is lett semmi probléma.

15/F

2015. szept. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én se engedném. Van élet fészbúk nélkül is. Használj skype-ot, Google Hangouts-t, hadd ne soroljam el az összes üzenetküldőt, szóval ez nem lehet kifogás, hogy a Julcsi meg a Gizi erzt használja, és nem tudsz máshogy beszélni velük.
2015. szept. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3., az mi, hog yiskolai kötelezettségből lett fészbúkod? Az iskolád kötelezett rá, hogy regisztrálj?
2015. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Claire15 válasza:

Nekem csak viberem volt de a barataim nem akartak felregisztralni mondvan h maceras. Ugyhogy amikor letoroltem a vibert kijelentettek hogy most csinaltak egyet.Akkor ellegge kiakadtam...

Amugy kedves elottem valaszolo nekem is akkor lett fbm amikor elkezdtem gimibe jarni. Az ismerosom ismerosei folyton bejelolnek de nem ertem hogy kedves kerdezo, az anyukad mit aggodik annyira.Az fbn be lehet allitani h ismeretlen ne jeloljon be...

Egyebkent csak azert lett fbm, hogy lassam a suli uj hireit.Masert nem

2015. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Chateljetek gmailen, ott is van ugyanúgy.
2015. szept. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Argloss ***** válasza:

Minden közösségben van megszokott módja a kapcsolattartásnak. Ebből kizárni a gyereket nem valami jó ötlet. A facebook nem veszélyes hely, ha a gyerek megfelelő nevelést kapott. (ha normálisan beállítja az ember, akkor ismeretlenek nem tudják megnézni a profilját sem, üzenetet küldeni meg pláne nem)

Érdemes lenne átbeszélni, hogy miért nem engedi meg ezt a dolgot. Valószínűleg csak hallomásból tud az oldalról és valami szörnyűséges helyként képzeli el. De az is lehet, hogy csak nem tartja magát jó szülőnek, vagy nem ismer eléggé.

2015. szept. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy neki van igaza, de komolyan, a többieket sehol máshol nem lehet elérni. Használom a Skype-ot is, de soha nincs fönt senki. Ha meg néhanapján el kéne kérni a házit, este nyolckor is azzal nyúzom magam, hogy ki tudná odaadni. Remélem valaki megért.
2015. szept. 15. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!