Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasági vizsgálatban jártas...

Apasági vizsgálatban jártas valaki?

Figyelt kérdés
A fiamnak intezem a gyerektartás ügyét, az apa állítja nem az övé, nem fizet. Kértem a bírót ,legyen akkor apasági vizsgálat, én ugyanis biztos vagyok a dolgomban, nekem akkoriban csak ő volt. Szóval a bíró el is rendelte, majd menni kell DNS vizsgálatra. A kérdés : ezt hogyan, mikor és kinek kell fizetni?

2015. szept. 15. 19:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván neked.
2015. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%
Tévedés, első. A vesztes félnek kell fizetnie. Nyilván a kérdező biztos benne, hogy ki az apa, azért kéri a vizsgálatot.
2015. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Miért nekem? Nem úgy van, hogy a vesztes fél fizet?
2015. szept. 15. 19:39
 4/20 A kérdező kommentje:
Így van, biztos vagyok benne, csak apuka nem akar fizetni.
2015. szept. 15. 19:40
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Az apának kell nyugi. Meg visszamenőleg gyermektartást is, (csak fél évre lehet) sőt elvileg a kötésegeid felét is, pl baba kelengye stb.
2015. szept. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel, hogy akár e fizetni. Ha a DNS teszt bizonyítja hogy ő az apa, neki kell fizetni a perkoltseget -így a DNS tesztet is. A bíróság ítéletet hoz majd és a pénzt adok módjára behajtjak. Neked ezzel semmi dolgod nem lesz.
2015. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Beadod a kérvényt az apaság megállapítására.


2. A bíróság elrendeli a vizsgálatot.


3. Az eredményböl kiderül, hoyg a vélelmezett az apa vagy sem.


4. Ha nem övé a gyerek, akkor te fizeted a vizsgálat díját, az ö az apa, akkor ö.


5. Azt senki nem kérdezi, hogy akarja-e az illetö fizetni, hanem köteles erre.

2015. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segitettetek...:-)
2015. szept. 15. 20:10
 9/20 A kérdező kommentje:
100% hogy az övé, csak nem akarja elismerni és fizetni, mert közben talált mást.
2015. szept. 15. 20:12
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
Ha kaptál az ügyben teljes személyes költségmentességet, akkor nem kell fizetned, akkor sem, ha a végén pervesztes leszel. Amúgy a szakértői költséget annak kell előlegezni, aki a szakértő kirendelését kérte. Az eljárás amúgy tárgyi költségfeljegyzési jogos, de a származás megállapításához szükséges vizsgálat költségét akkor is előlegezni kell. Kivéve a fent említett személyes költségmentesség esetén.
2015. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!