Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apaként egyedül nevelem a 17...

Csimbo kérdése:

Apaként egyedül nevelem a 17 éves gimnazista lányomat. A felügyeletem alól teljesen kivonta magát, nem hallgat rám nem tudok mit kezdeni vele. A leírásban részleteztem a helyzetet. Mit tudok még tenni?

Figyelt kérdés

Apaként egyedül nevelem a 17 éves,gimnazista lányomat. kb. nyolc hónapja megismerkedett egy 19-20 éves fiatalemberrel,akiről kiderült,hogy drog problémákkal küszködik(erről csak később szereztem tudomást). Minden oldalról hazugságokkal vettek körül:hazudott a lányom(nem mondta meg nekem a megismerkedésük körülményeit,nem beszélt a fiú egészségi állapotáról,azt mondta hogy a fiú érettségire készül...stb). Hazudott a fiú(az iskoláról,az egészségi állapotáról.Hazudtak a fiú szülei(a fiuk iskolájáról,az egészségi állapotáról). Miután tudomást szereztem a fiúval kapcsolatos dolgokról(az iskolát 10. osztályban abbahagyta,droggal kapcsolatos kezeléseken esett át,öngyilkossági kísérletek,rendőrségi ügyek...stb)

Miután tudomásomra jutottak az említett dolgok,a lányom kérésére(azt mondta,hogy a srácnak már semmi baja,meggyógyult és nagyon nagyon szerelmesek egymásba, ezért ne szakítsam el őket egymástól)ekkor még nem akadályoztam a kapcsolatukat.

A fiú kb. három hétre a lányommal történt megbeszélés után újból kórházba került(egy falunapi rendezvényen rosszul lett,mentővel kellett beszállítani a kórházba,ahol újabb kezeléseket kapott).

Ez az eset után a lányommal ,a fiúval,a fiú szüleivel közöltem,hogy a továbbiakban nem szeretném ,ha a fiatalok bármilyen kapcsolatot tartsanak egymással.Ekkor robbant minden:a lányom(azt mondta,hogy nem érdekli hogy mit gondolok,hogy mit szeretnék,hogy mit teszek Ő akkor is tartani fogja a fiúval a kapcsolatot.A fiú közölte,hogy nem érdekli a véleményem,szereti a lányom...stb.A fiú anyja közölte,hogy nem érdekli a véleményem,nem érdekli hogy mit szeretnék,Ő mindent elkövet,hogy a lányom a fia mellett maradjon.

Most ott tartunk,hogy a lányom teljesen kivonta magát a felügyeletem alól.Semmiben nem hallgat rám,tiszteletlenül beszél és viselkedik velem,teljesen önállóan jön-megy ,gyakorlatilag nem tudom hogy mi történik vele és mit csinál.Amilyen segítség csak elképzelhető(testvérek,rokonok,barátok,iskola,családsegítőintézet...)mindet megpróbáltam igénybe venni,hogy megértessem a lányommal hogy nem jó úton jár.Minden hiábavalónak bizonyult,semmi eredményt nem tudtunk elérni. Félek egy estleges tragédiától,félek hogy a lányom abbahagyja a gimnáziumot és a fiúhoz költözik.

Nem tudom,hogy még mit tudok tenni...

Azok segítségét és véleményét szeretném kérni,akik esetleg ismernek ilyen helyzetet vagy már átéltek hasonlót.Természetesen minden véleményt szívesen fogadok.


2015. szept. 18. 19:05
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
52%
Nevelesi tanacsado minnel elobb vagy pszichológus.
2015. szept. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
16%
jajj ilyen hulyeseget... hat ez jobb, hogy most mar nem beszel veled? allj melle... fiatal szerelmes ilyenkor az eszet se tudja es minel jobban tiltod annal jobban fog megutalni barmilyen is az a szemely akibe szerelmes... allj melle beszelgess vele a fiu betegsegeröl, hogyan tudnatok neki közösen segiteni, hogy kigyogyuljon, hogy latja a lanyod a betegseget a fiunak van e eselye meggyogyulni miben tudnal te mint apuka segiteni nekik... csak ez a megoldas van, vagy elveszted a lanyod...
2015. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
27%

Semmit nem tudsz tenni. Készülj fel, hogy a fiúval együtt fognak a társadalom legaljára süllyedni és hamarosan csak akkor fog felbukkanni nálad, amikor pénzt akarnak majd kérni (követelni, lopni) tőled.


Egyébként ha a falunapi rosszullét drog miatt lett, akkor egész egyszerűen jelentsd fel a kis tetvet.

2015. szept. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%

Nem írtad, az utolsó kórházba kerülés miért következett be, van-e összefüggés a fiú múltjával.

Nagyon nehéz ezt írni, mert egy ilyen fiút én sem szívesen látnék a lányom mellett, de van, amikor az ember csak abból tanul, ha a fejét személyesen veri bele a falba. Mindjárt 18 lesz, már nem tudod megvédeni (legfeljebb azt éred el, hogy tényleg hátat fordít neked és elköltözik).

Később nem róhatja fel neked, hogy nem figyelmeztetted. Sok helyre fordultál, sok mindent megpróbáltál már.

Azért néhány szabályt el kellene fogadtatni: olyan nincs, hogy nem tudod, merre jár, hogy "csak úgy" jön-megy, és legfőképpen nincs olyan, hogy kimarad az iskolából.

Mondd meg neki, hogy ne szégyelljen segítséget kérni, ha esetleg szüksége lesz rá, ne idegenedjen el tőled teljesen.

Ezen kívül élje az életét.

Legfeljebb ha látod, hogy valamiért meginog, akkor "erősíts rá" arra, hogy tovább kellene lépnie (csak ne úgy, hogy azt érezze az irányodból, hogy "én megmondtam")

2015. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
33%

masodik vagyok


jobb ha sokat beszelgetsz vele es barati stilusban es nem a szigoru apakent aki ellenkezik a lanya szerelmi eletevel :)

2015. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 catmario válasza:
62%
Szerintem meg pont a szigor kéne!!
2015. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%

Nehéz ügy.

Nem leszek népszerű itt,de nem a teljes szigor, tiltás a megoldás.

Nem 14 éves a lányod, ha annyi lenne,azt mondanám, fogd szigorúbban.

Egy 17 szerelmes csajjal nem sokat tudsz kezdeni,pláne, ha már dugnak is a sráccal.

Gondolom első nagy szerelme, ez tovább bonyolítja a helyzetet.

Hiába tiltod tőle a srácot, csak az ellenkező hatást fogod elérni,ezt tapasztaltad is eddig.

Amit tehetsz :komolyan beszélgess el a lányoddal,fektessetek le alapokat.

Szembesítsd a lányod a saját szavaival, hogy a srác ugye meggyógyult,nem drogozik, akkor ez így van-e valóban!?

Kérdezd meg tőle, valóban egy narkóssal képzeli el a jövőjét?

Próbálj a "józan eszére " hatni.

Ígértess meg vele dolgokat, iskola, meg ilyenek.

Mond meg neki,nem örülsz ennek az egésznek, de talán elviseled, amíg az élete a rendes kerékvágásban halad.

Azon nem kell csodálkozni, hogy a srác szülei örülnek, ha a lányod a fiúkkal van,nyilván látják rajta,rendes lány,és jó hatással van a fiúkra.

Mindenképpen próbálj nyugodt maradni.

Lehet nincs igazam, más megoldás lenne jó,de én ezt javaslom.

Próbáld visszaállítani a bizalmas viszonyt a lányoddal.

Ja,még annyi,a srác csináljon egy drogtesztet, ha annyira tiszta,mint mondja.

Ez nem egy szimpatikus lépés,de állítólag nincs mitől tartania,mert megváltozott, akkor csinálja.

2015. szept. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Nem előítéletekről van szó,de nem egy ilyen embert képzeltem a lányom mellé.Féltem,mert a srác már feküdt a vasúti síneken,és olyan helyeken járhatott amilyenekhez nem szeretném hogy köze legyen a lányomnak.Tudom hogy 17 éves és szerelmes,de ezzel nem lehet megmagyarázni(és elfogadni)mindent.Igen a falunapi kórházba szállítás is a drog miatt volt(kb. 2 hétig volt bent kezelésen)

Sajnos van olyan helyzet,hogy valóban teljesen tehetetlennek érzi magát az ember,mert a szemébe vágják,hogy azt csinálok amit akarok,bármit is teszel.

Ez sajnos így is van:eszköztelenül vergődik az ember egy olyan helyzetben amiből kiutat és megoldást kellene találni.

2015. szept. 18. 20:01
 9/28 anonim ***** válasza:
90%

Annyit hozzátennék, aki itt teljes szigort, meg tiltást szorgalmaz, azok valószínűleg még nem láttak a tini korból éppen kinövő szerelmes fiatal lányt...

Nagyon fontos a bizalom visszaállítása,mert lehet hamarosan szüksége lesz az apjára,ha jó viszonyban vagytok, akkor nem csak a legnagyobb baj esetén fog hozzád fordulni amikor már "ég a ház",hanem előbb is,így nagyobb esélyed van megakadályozni egy nagyobb katasztrófát.

2015. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

"tini korból éppen kinövő szerelmes fiatal lányt... "


Persze, ebben a korban mindenki azt hiszi, hogy szerelmes. Próbálj beszélni a lányod barátnőivel, rájuk csak hallgat. Utolsó esélyként megpróbálható. Talán ha ők Veled értenek egyet, akkor ők lehet tudnának segíteni.


Ha ez se megy, akkor nyomd fel a srácot a rendőröknek, hogy illegális szereket szed.

2015. szept. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!