Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kamaszok és tinik többsége...

A kamaszok és tinik többsége kap zsebpénzt?

Figyelt kérdés
Csak mert sok osztálytársamnak van 1-2 havonta egy rakat új cucca a legújabb divatból, új ékszerei, kacatjai, táskái, telefonja és nem hiszem hogy ezt mind megvennék nekik a szüleik.

2015. okt. 2. 16:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Miért? A zsebpénz mit változtat? Akkor is a szülők "veszik" meg nekik, hisz tőlük jön a pénz.
2015. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Megveszik, vállakozók. Illetve normálisan akarnak kinézni.
2015. okt. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ilyen szempontból igaz, de ha a zsebpénz mondjuk kajára vagy kirándulásra van adva, ők meg inkább mást vesznek belőle akkor az más. Szintén más ha együtt mennek vásárolni és ott kunyerál mert meglát valamit ami tetszik neki, vagy otthon kérleli a szüleit hogy vegyenek neki ezt meg azt.
2015. okt. 2. 16:41
 4/18 anonim ***** válasza:
31%
Nyári munka is lehet. Esetleg még *rválkodás is működhet.
2015. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tehát a szülő csak akkor tudja mire megy a pénze, ha ő is jelen van.
2015. okt. 2. 16:43
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

A zsebpénz az alapdolgokon felüli költésekre van. (az én gondolataimban)

Ha menzára fizet be valaki, az nem a zsebpénz kategória, hanem az alapellátás része. (szerintem)

2015. okt. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Volt egy osztálytársam, aki a napi zsebpénzét, amit kajára kapott, nem azt vett belőle, hanem összarakosgatta, és ruhát, parfümöt, stb... vett belőle magának, otthonról meg "lopta" a kaját. Pl: Kapott minden nap x összeget, de nem vett belőle magának reggelit és ebédet, hanem inkább ruhákat, illatszert. Otthonról meg hozott amit talált, kenyeret magvajazva, zsírozva. Ez volt a kajája minden nap. Elkérte menzára is a pént a szüleitől, de nem ebédelt.
2015. okt. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
Hány évesek vagytok, milyen környezetben élsz hol? Rózsadomb vagy vidék? Függ attól hogy a szülőnek mennyi pénze van mert havi 800 keres akkor lazán oda tud adni a gyereknek 70-80 zsebpénzre amiből futja havonta ruhákba, ékszerek, fodrászra, táskára.
2015. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"A zsebpénz az alapdolgokon felüli költésekre van. (az én gondolataimban)

Ha menzára fizet be valaki, az nem a zsebpénz kategória, hanem az alapellátás része. (szerintem)"


Szerintem is, de nem arra gondoltam. Meghatározott dologra adott pénzre, pl. ha csavarogni mennek barátaival és nem visz magával kaját, vagy osztálykirándulásra ugyanez, meg ha esetleg nem tudják amit visz elég lesz-e.

Ilyenkor a gyerek hazaértével számon lenne kérve, nem?


#8 Fejér megyei kis falu Martonvásár és Székesfehérvár között. Olyan 11 évestől 18-ig ezt figyeltem. Gimibe több gazdagabb gyerek jár, de ez főleg általánosban volt, ahol pedig nem kevesen segélyt kaptak.


Valami survey-t kellett volna készítenem inkább.

2015. okt. 2. 17:56
 10/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk én pesti gimibe jártam, de nálunk az ilyen márkabolondok általában gazdag családokból jöttek, ahol vagy anya és lánya, apa és fia együtt shoppingolt minden hétvégén mindenféle márkás cuccot, vagy még mai árfolyamon is durva pénzeket kaptak havonta zsebpénznek (és ezt úgy, hogy költsd arra, amire akarod, tehát nem kirándulás, osztálypénz, ebéd címszóval kérték a srácok). 16 év után olyan is volt, aki a nyári munkán kapott pénzét verte el az utolsó centig márkás ruhákra, táskára. Illetve ami még játszik, az a rokonoktól ünnepekre kapott pénz.
2015. okt. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!