Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz a családommal a kapcsolatom, a szüleimmel és az egyik tesómmal alig beszélek.

A szüleim szerint utálom a családomat, ami csak félig igaz.... csak anyámat nem szeretem (de tett is érte, hogy ez így legyen), de a többieket igen...

Viszont apámmal sem jó a kapcsolatom.

19 éves vagyok, most szakmát tanulok estin.

De ezután szeretnék továbbtanulni egyetemre...

De arra spórolnom kell, diákmunkára szoktam menni néha és úgy gondoltam ,hogy abból félre teszek továbbtanuláshoz, meg nyelvvizsgára is.

De most nem tudom mi lesz. Apám tegnap azt,mondta, hogy keressek munkát és költözzek el albérletbe...

Most mit csináljak? Szerintetek egy helyes? Bátyám is otthon lakik pedig ő 21 és dolgozik is, még sem küldte el.... engem meg igen....

Mit tennétek a helyembe? Hagyjam ott a sulit és menjek el dolgozni? Vagy mit csináljak?



2015. okt. 25. 13:17
 1/9 anonim válasza:
100%

mm erdekes. milyen edes apa

en a helyedben elkoltoznek valamelyik baratnomhoz esetleg barathoz vagy valamilyen rokonhoz , de nem hagynam ott a sulit ilyen kituzott tervek mellett :)

ha nem megoldhato ez a koltozosdi akkor probalj valamilyen pontra jutni apuddal

2015. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem bántásból de esti iskola mellett simán lehet dolgozni főállásban. Tudom mert én 2 műszakban dolgoztam,és mellette esti suliba jártam. Menj keres 89 órási melót. Több pénz, és már tudsz is szobát bérelni. Tanulni meg lehet munka mellett is.
2015. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem értem.

Azok tanulnak estin, akik főállásban dolgoznak.

2015. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A bátyád nyilván azért maradhat mert jó viszonyba van a szüleiddel ennyi. Estin azok tanulnak akik főállásban dolgoznak. Szerintem nyugodtan elmehetnél dolgozni legalább lesz egy kis pénzed és apud sem fog belekötni miért ülsz otthon. Végeztél a szakmáddal mehetsz nyelvsuliba majd egyetemre levelezőre. Én nővérem is hasonlóan csinálta igaz ő magától költözött el mert a pasijával akart lenni. Igaz szakítottak de tesóm megszerette a környéket ahova ment és nm akart hazajönni. Ő főállásban 7-től 16 ig dolgozott majd 2 naponta suliba járt szakmát tanulni mellette csinálta az egyetemet. 2 éve diplomázott le, családja van már azóta mert azért eltelt pár év és jó munkája is.


Én 23 évesen 2 műszakban dolgozom meg időnként hétvégén is eljárok alkalmi munkára futárként, mellette meg a C kategóriás jogosítványomat csinálom és ha ez megvan akkor nyelviskolába fogok menni. Amit most is csinálhatnék csak mindenhol általában heti 2 hétköznap délután 3 órás oktatás van és szombaton 7 órás oktatás délelőtt ami ütközne a munkabeosztásommal és az autós sulival is.

2015. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
azért nem keresek melót, mert az a tanulás rovására mennek, nekem meg 2 nyelvvizsgára és emelt érettségire is készülnöm kell. És ha elköltöznék albérletbe spórolni sem tudnék egyetemre....
2015. okt. 25. 15:17
 6/9 A kérdező kommentje:

de a testvérem sem dolgozott eddig. 19 évesen ő még diák melón sem dolgozott.

Szerintem nem fer ,hogy elküld...

Nem vagyok képbe annyira ,hogy estin mi hogyan van, de szerintem nem árt ha bemegyek órákra, de ha dolgozok akkor nem tudnék mindegyikre bemenni...

2015. okt. 25. 15:19
 7/9 anonim ***** válasza:

Fair, nem fair, nem erőszakolhatod ki, hogy eltartsanak, ha nem akarják megtenni. Ha elküldenének itthonról, én elmennék, az biztos!

Ha bekerülsz az egyetemre, vehetsz fel diákhitelt, kaphatsz ösztöndíjat és szociális juttatásokat, meg kollégiumi férőhelyet is. Addig kellene elmenni dolgozni. Esti suli mellett azért megoldható - nem kényelmes, de megoldható. Legfeljebb nem önálló albérletbe mész, hanem betársulsz valahová! Sőt! Vannak olyan kollégiumok, ahol korlátozott számban bevesznek külsősöket is. Persze fizetni kell érte, de olcsóbban hozzájutsz így egy önálló szobához, mint albérletben.

2015. okt. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
államilag finanszírozott képzésre menj. Ha elküldenek otthonról, az azt jelenti, önfenntartó vagy, az egyetemen alapból jár a kolihely, vagy a lakhatási támogatás, meg a rendszeres szoctám. Emellé jön az ösztöndíj, meg a diákmunka, aztán helló. simán meg lehet élni belőle.
2015. okt. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
másrészt meg, nem mindegy, ha egy évvel késöbb felvételizel? esti mellett keress munkát, főállást. Ha olyan szakmád van, lehet jobban jársz, ha nem egyetemre spórolsz, hanem külföldre mész melózni. Továbbtanulni meg ott is lehet, sőt, néhol olcsóbban is, mint idehaza...
2015. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!