Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám halála után mi lesz a...

Apám halála után mi lesz a háza sorsa?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak és anyám eladta a fél házat a bátyjámnak, aki hitelt vett fel, de nem fizetett/fizet egy forintot sem. Állítólag nem lett átiratva a ház, de akkor mire kapott hitelt? Nem értem, valaki elmagyarázná? A ház nem ér annyit , amennyi hitel van rajt (akkor mégiscsak a bátyjám nevén van?) és apámnak haszonélvezeti joga van( az ô részét elajándékozta a bátyjámnak) ezért nem árverezték még el. A kérdésem tehát az,hogy halála után a bátyjámé lesz a tartozás és a ház is? Vagy csak a tartozása van, a ház pedig felosztódik köztünk? Vagy viszi a bank az egészet? Az a legnagyobb baj, hogy nem tudom most kinek a nevén van a ház.

2015. nov. 4. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Pedig azt kellene megtudni, hogy kinek a nevén van a ház? Én úgy értelmezem, hogy apukád része a bátyád nevén van, hiszen elajándékozta neki. Anyukád is átíratta bátyád nevére? Ha igen, akkor apukád halála után bátyádé a ház, neked semmi sem jár belőle!
2015. nov. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :) de a bank nem fogja elárverezni a házat a tartozásai miatt?
2015. nov. 4. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
De igen.
2015. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

A bank nem sokat tököl, árverezés van, ha valaki nem fizet.


A Földhivatalban utánanézhetsz, kik a tulajdonosok, haszonélvező. Nem titkos adat, pár ezret kell fizetni.


(OFF: minden albérlőnek ajánlom, hogy megnézze, hogy valóban a tulajdonostól bérel és nincs haszonélvező.)

2015. nov. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg a legegyszerűbb a földhivatalban a tulajdoni lapot kikérni. Azon rajta van minden.
2015. nov. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha van ügyfélkapus regisztrációd vagy van ismerősöd, akinek van, esetleg csináltatsz az okmányirodában (5 perc), akkor 1000 forintért neten is lekérheted a tulajdoni lapot.
2015. nov. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hasznos tanácsot kaptál azoktól, akik azt javasolták, hogy derítsd ki a területileg illetékes Földhivatalnál, hogy ki az ingatlan tulajdonosa és van-e rajta haszonélvezeti jog.


Csak annyit akartam még hozzáfűzni, hogy ha nincsen szükséged hiteles tulajdoni lap másolatra, akkor van arra lehetőség, hogy pusztán un. 'betekintést' kérsz - ami azt jelenti, hogy egy adatlap kitöltése után:


[link]


ott a helyszínen megtekintheted a tulajdoni lapot, jegyzeteket is készíthetsz róla, csak másolatot nem kapsz a kezedbe.


(6-7 éve egyszer csináltam ilyet, akkor még ingyenes volt, azóta könnyen lehet, hogy van valami díja, de a tulajdoni lap másolatnál biztosan olcsóbb. Bár ha az un. nem hiteles másolat tényleg csak 1.000 Ft, akkor nincs akkora jelentősége. (Én csak azt annyit láttam a honlapjukon keresgélés közben, hogy a hiteles másolat 6.250 Ft, de arra neked végképp nincsen szükséged.)


"Állítólag nem lett átíratva a ház, de akkor mire kapott hitelt?"


Nem tartom valószínűnek, ha a bátyád valóban megvásárolta anyukád tulajdonrészét, akkor csak a pénzt adta volna oda, és ne írtak volna adás-vételi szerződést, és ne került volna a nevére anyukád addigi tulajdonrésze.


Ettől függetlenül, vannak olyan hitelszerződések, amikor valaki úgy vesz fel hitelt, hogy olyan ingatlan a hitelfedezet, amiben nincsen tulajdonrésze, de ilyenkor jelzálog kötelezettként az ingatlan tulajdonosa(i) is szerződik/szerződnek a bankkal, és a közjegyző előtt ők is aláírják alá a szerződést.

2015. nov. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Ment e zöld :)
2015. nov. 5. 14:25
 9/9 anonim ***** válasza:

nem csak lakáshitel van, hanem szabad felhasználású jelzáloghitel is.

én is felvehetek egy több milliós hitelt a szomszédom házára, ha ő ezt aláírja.


nem kell kikérni tulajdoni lapot, az pénzbe kerül, igaz, a nem hiteles csak 1000 ft, de az is felesleges. a betekintés minden egyes földhivatalban ingyenes, itt neked elég, ha csak ránézel, de sokan papírra kiírják a rajta lévő adatokat. ezért nem kell fizetni.


egyébként ne haragudj, de nagyon zavaró. nem a bátyjád, hanem a bátyád. mond ki j-vel. ugye hogy nem kell bele!


egyébként közel sem igaz, hogy a bank azonnal árverez. nem ilyen egyszerű. van egy maximum darabszám, hogy hány ingatlant árverezhetnek el évente. ez meg sem közelíti a bedőlt hitelek számát.

a szüleim elváltak 2006-ban. közös hitel volt a házon, több millió. egyik fél adós, a másik adóstárs. jelen esetben lényegtelen, hisz mindkettő felelős a házért. ma senki nem lakik a házban, leamortizálódott, alig ér már valamit. egyik félnek sincs jövedelme, még 10-20 évig nem is lesz. utána is csak a nyugdíj, de az is nagyon kevés, tehát semmi esély rá, hogy letiltással valaha is behajtsák a milliókat. és 2006 óta annyi történik, hogy évente jön egy levél a banktól a tartozásról. így nem évül el, de 9 éve nem történik semmi, szó sem volt árverezésről.


neked abban a házban nem lesz tulajdonjogod. szépen kisemmiztek a kedves szüleid.

2015. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!