Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti korlátoznátok a gyereketek...

Ti korlátoznátok a gyereketek vásárlásmániáját?

Figyelt kérdés
Ha 17 éves lány, és megszállottan gyűjti az ajakápolókat, fél év alatt kb 30 ezer forintot szórt el rájuk. Nincs saját keresete, egyszerűen erre költi a zsebpénzét.
2015. nov. 23. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem adnék neki pénzt ne kapjon rá az ilyen gyüjtögető magatartásra mert késöbb az ilyesmi el is hatalmasodhat rajta
2015. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg mánia, úgyhogy valami gondja lehet.

Erre próbálnék rájönni, hogy mi az. Beszélgetnék vele. És persze nem finanszíroznám.

2015. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

én is hasonló koru vagyok. kapok x összeget havonta, az én dolgom, hogy mire költöm, nem szólnak bele. csak elvarjak, hogy a zsebpénzemen felül ne kolduljak tőlük hónap közben.. ezt be is tartom.

szerintem ennyi ajakapolo felhalmozása elég sok, ez kb heti 1-2t jelent. nem értem minek ennyi neki, hiszen korlátozottak a szavatossági idejük.. nem fogja elhasznalni a tizedet se.

bár inkább erre költse mint cigire meg alkoholra..

2015. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2015. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

4es vagyok gondolom te irtad ki a belinkelt kerdest is csak ott "nem a szülők tartanak el"

Valami felmérés ez??

2015. nov. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Én a radírt gyűjtöm, más a bélyegeket vagy szalvétákat, megint más a dobokat.

Szerinted van olyan hobbi, gyűjtés, ami kevesebbe kerül félévente, mint 30E Ft?:)

8 éves korom óra gyűjtöm, lassan 35 éve.:)

Szerintem az újravásárlási ára meghaladná az egymilliót.

2015. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Ez kényszerbetegség inkább, nem sima vásárlási mánia.
2015. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Ha valaki gyűjt valamit, az miért kényszerbetegség?

A bélyeggyűjtőket sem szokták orvoshoz vinni. Inkább az egész ismeretségi és rokonsági kör is a gyűjtött dolgot szokta ajándékba adni a gyűjtőnek.

2015. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne bántani azért mert furcsa a hobbija.
2015. nov. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
De azt írták, hogy gyűjti. Hanem, hogy ez a mániája. Annak meg valami oka van, amivel foglalkozni kell.
2015. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!