Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beszéljek a volt férjemmel,...

Beszéljek a volt férjemmel, hogy ilyeneket ne mondjon a gyerekemnek? Vagy hagyjam figyelmen kívül?

Figyelt kérdés

A pici 5 hónapos volt, mikor különköltöztem vele tőle, azóta eltelt 7 év. Újra férjhez mentem, lett még két gyerekem, így öten vagyunk egy család.

Az exemnek volt több felesleges próbálkozása, hogy övé legyen a felügyeleti jog, mert szerinte rossz anya vagyok, de olyan nevetséges indokai voltak, hogy azon mindenki nevetett, akiknek elmondtam. Pl. hogy nem tudok főzni, vagy hogy bébiszitterrel vannak a gyerekek, de a legjobb az volt, hogy én bulizok úgy, hogy anya vagyok...

Most a lányom mondta neki, hogy nem szeretne hozzá menni az ünnepek alatt, erről én nem is tudtam. Erre ma hazahozta és meséli most, hogy olyanokat mondott neki az apja, hogy ne legyen olyan biztos abban, hogy a következő karácsonyt is velünk tölti majd, mert bírósághoz fordul majd, mert nem állapot, hogy nem szeret vele lenni. Tudom, hogy ezt azért mondja neki, mert tudja, hogy a lányom visszamondja nekem kétségbeesve, hogy "ugye nem viszi el senki tőlünk?". Már többször volt ilyen, olyankor napokig velünk aludt, mert félt, hogy éjszaka, álmában viszik el...


Többször elmagyaráztam neki, hogy senkivel nem megy sehová, ez nem így megy. De bármennyire okos, ha egy felnőtt mond neki ilyet, megijed.


2015. dec. 12. 13:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%

ennyit szegény gyerek karácsony várásáról :(

Mindenképp beszélj a volt férjeddel, hogy ne okozzon szándékos lelki stresszt a gyereknek mert nemcsak a jelenben hanem a jövőre is kihat

2015. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
100 ezerért elintézem a folt férjedet
2015. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
igazság szerint ezzel már te perelhetnéd be őt, hisz a gyerek lelkivilágát teszi tönkre, pláne karácsonykor, először persze férjeddel együtt próbáljátok vele megbeszélni ha pedig nem megy akkor jöhet a bíróság, mert nem csak a testi bántalmazást büntetik ma már.
2015. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Persze, elmondanám neki, illetve hogy milyen hatással van a kislányra. Hogy ha valamennyire is fontos a gyermeke, akkor ilyeneket ne mondjon, ha ilyen terve van, akkor veled közölje. Ne a gyereket használja szócsőnek, ha annyira pereskedni akar, érje el, hogy szeresse a társaságát a kicsi, mert a szeretet egyetlen bíróság sem tudja erőltetni. Egyébként, szerintem te fordulhatnál a megfelelő hatósághoz, amiért a kislányt lelkileg terrorizálja.
2015. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

jól mondja az utolsó.

ahhoz joga van a férjednek, hogy felügyeleti jogot intézzen nevetséges okokkal. de ezt a hatóságnak mondja el, felnőtt embereknek akiknek az a munkájuk, hogy eldöntség ezek nyomos okok e vagy sem.

de ha ugyanezt mondja egy gyermeknek az már lelki terror, de talán még kiskoru veszélyeztetése is.

pszichológiai gondokat is okoz, az hogy a gyerek ezután nem mer egyedül aludni elég súlyos.

szerintem el lehetne vinni a gyeremeket egy megfelelő szakemberhez, pszichológus, vagy hasonló, aki elbeszélget vele s aféle látleletet vetet fel. ez ugyani smár bántalmazás, csak nem testi.

szerintem van esély a hivatalos láthatás megvonására is.

azt hogy ezzel fenyegesd a férjed nem tartom jó ötletnek.

nem hinném, hogy megváltozna.

az a jó ötlet, hogy mindent elmondani a megfelelő szakembernek s majd ő eldönti ez alapján meg kell e vonni a láthatást vagy sem, illetve kell e esetleg ennél is komolyabb intézkedés...

2015. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
13:16 ra gondoltam mint utolsó d eközben irt a 18 -as is de ő is jól mondja
2015. dec. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%

Beszélnék vele, igen.

De a gyerekkel is, akinek egyenlőre bizony kötelessége menni a lathatasokra, akár akarja, akár nem. Ha nem akarja, a te dolgod megoldani a problémát.

Az apuka mehet a bíróságra, valóban, tehet feljelentést lathatasokra akadalyoztatasa miatt, vagy elmomdhatja, hogy véleménye szerint ellene nevelés a gyereket. Ha eddig is szerette volna a felügyeleti jogot, akkor nyilván törődni akár a gyerekkel, olyan rossz apa nem lehet, bár ez a fenyegetés nagy marhaság volt.

Miért nem akar menni a gyerek AMÚGY?

2015. dec. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
A gyámhatóságnak jelezheted, hogy az exed veszélyezteti a gyerek lelki fejlődését, és kérheted a felügyelt kapcsolattartást, azaz csak a te jelenlétedben találkozhat a gyerekkel. Ezt mondd el neki (az exnek), amikor nyomatékosan megkéred, hogy ne beszéljen ilyet a gyerek előtt.
2015. dec. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azért nem szeret az apjánál lenni, mert semmit nem tud ott csinálni, csak ülnek a lakásba, maximum a tv szól. Semmilyen játék nincs ott, sem társaság. Az apja nem viszi sehová, a legapróbb dolog miatt kiabál vele.
2015. dec. 12. 14:00
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
Amellett, hogy fentebb csupa nagyon jó tanácsot kaptál (egy kivétellel), hozzátenném, hogy a kislányoddal, aki még nincs nyolcéves, a saját szintjén érdemes megbeszélni a dolgot. Ha nem tud aludni, használhat ilyen praktika, hogy odaviszed az ajtóhoz, "nézd, éjszakára bezárom, benne hagyom/elrejtem a kulcsot, senki sem tud bejönni, hogy elvigyen".
2015. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!