Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék segíteni neki?

Hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés
A barátomnak szeretnék segíteni. Az anyukája többször is megverte és nem bír otthon lenni. Folyamatosan ordibálnak vele és a testvéreivel. Attól fél,hogy megőrül és gyilkolni fog, mert megölik benne a lelket. Szeretnék segíteni neki. Tudtok valami ajánlani?

2015. dec. 12. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Mindenkèppen állj ki mellette!
2015. dec. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez jó dolog, hogy te vagy neki és megérted őt, meghallgatod. Ez nagyon sok erőt ad neki. Ahogy lehetősége van, lépjen ki ebből. Költözzön rokonhoz pl. A szüleinek komoly pszichés betegsége lehet, ezt tudnia kell, hogy így nem lenne szabad vele bánniuk és a testvéreivel sem. Esetleg a gyámhatóságon be lehetne jelenteni, mert akkor ki fognak járni ellenőrizni, és talán visszavesznek kicsit.
2015. dec. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A.C.A.B ***** válasza:
Először is hány évesek vagytok? Addig szerintem nem lehet értelmes választ adni, amíg nem ismerjük a korosztályotokat
2015. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Forduljanak egy felnőtthöz segítségért. Családsegítő, gyámügy, iskolapszichológus.

Te sajnos nem tudsz nagyon mit tenni, azon kívül, hogy meghallgatod és megvigasztalod.

2015. dec. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
utolsó mondja jól.
2015. dec. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A.C.A.B ***** válasza:
3-as vagyok. Én még a családsegítőn, gyámügyön és iskolapszichológuson kívül az osztályfőnököt tudnám ajánlani, mert nem minden iskolában van pszichológus, sőt... Ha tényleg komoly a baj, az osztályfőnök úgyis szólna a szülőknek, vagy az illetékes szerveknek.
2015. dec. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!