Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket is elkezdtek a szüleit...

Titeket is elkezdtek a szüleitek kéretlenül szponzorálni, amikor gyereket vállaltatok?

Figyelt kérdés

A kérdés tényleg aggódásból született, nem "dicsekvésnek" szánom.


Elöljáróban: Én 10, a férjem 15 éve él külön a szüleitől, normálisan keresünk, kb. 300 az összjövedelmünk, hitelmentes lakás, nincs autónk. A szüleim az én fizetésem dupláját keresik, a férjem szülei pedig nagyon spórolósak.


Vettünk egy babakocsit, anyu kérdezte, mennyibe került. Megmondtam. Erre átutalta az árát...Anyósom ugyanez, megkérdezte, mennyibe került az amniocentézis, megmondtuk és mire legközelebb jött, volt egy kis borítékban nála annyi...Apu kapott év végi jutalmat, átutalta nekem egy az egyben.


És csak az utóbbi egy évben tört ez rájuk, mióta gyereket várunk (volt előtte egy vetélés is).


Nyilván nem utasítjuk vissza, mert így pl. tudunk magánkórházba szülni, meg nem szórjuk el hülyeségekre, le van kötve mind, de nem értem, miért történik ez velük. Nem szólnak bele a gyerek körüli dolgokba (még, meg aztán 100 km-ről nehéz is lenne), de nem értem, hogy mi tört rájuk.


Ez tipikus jelenség volt nálatok is? Elmúlt? Így fejezik ki, hogy érdekli őket az unoka? Remélem, nem kompenzálnak valamit, hogy úgy érzik, nem szeretnek egyébként minket eléggé...:/


Szerintetek vissza kellene utasítanunk a pénzt? Vagy beszélni velük erről az adakozásról? Vagy csak elfogadni?



2015. dec. 14. 07:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Vannak SZÜLŐK és vannak, akik csak gyereket szültek.
2015. dec. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1: ezt hogy érted? kifejthetnéd, ha van kedved!
2015. dec. 14. 08:10
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Minden szülőnek ilyennek kellene lennie. Meglátásom szerint senki nem kompenzál semmit, csak szeretnek titeket. Hagyták hogy egyedül álljatok a lábatokra, mert felnőttek vagytok, de most segítenek. Szerintem jól teszitek hogy hagyjátok nekik, én például ha a jövőbeli gyerekem nem hagyná hogy segítsek vérig lennék sértve.

Bírom azt az embertömeget itt gyakorin, ami szerint az ember ha nem dolgozik 14 éves korától, nem költözik el 20 évesen, és nem csinál 22 évesen 250 gyereket akkor nem ér semmit. Az meg persze természetes hogy a szülő semmit nem segít, közben meg megy a csodálkozás meg felháborodás, hogy senkinek nincs semmije és senki nem tud kitörni a szegénységből... Mármint értem én hogy dögöljön meg a szomszéd tehene, de a kölyködé is? Beteges a hozzáállásuk.

2015. dec. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

Az első válaszolót én sem értem. Nem tudom, hogy jön ez ide.


Szerintem örüljetek, hogy ennyire várják az unokát, és szeretnének ők is mindent megadni neki.

Mikor terhes voltam, én is kaptam ezt-azt minden oldalról. Igaz, nem ilyen mértékben, de tény, hogy mindenki gondolt az érkező picire.

Szerintem nem kellene visszautasítani a pénzt. Egyrészt jó szívvel adják, ez biztos, másrészt legalább tudtok spórolni a saját fizetésetekből. Gyereket nevelni nem olcsó dolog, ezer helye lesz még később is a pénzeteknek.

2015. dec. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Örülj neki hogy kérés nélkül kaptok. Van akinek q pelenkát nem vesz a szülő.

Az első úgy értette , hogy vannak igazi szülők akiknek nem csak 18 éves korig létezik a gyerekük aztán mehet gályázni meg élni ahogy akar és nektek pont ilyen van.

2015. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Nyugodtan fogadjátok el. 300k összjövedelem nem sok egy gyerekes családnak, és ők ezt pontosan tudják, megtehetik, hogy támogassanak és normális szülők.

Nem biztos, hogy magánkórházra szórnám el, annyira nem álltok jól, de ti tudjátok. Ha nem jön közbe semmi, sima, komplikációmentes szülés lesz, akkor oké, ha neadj'isten végül császározni kell, az már problémás: vagy átküldenek rohammentővel állami kórházba, vagy kaptok olyan számlát, hogy kénytelenek lesztek a szülőktől kérni.

2015. dec. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Elég evidens pedig, amit az első írt, de mindegy...

Alapvetően ezt a szülőkkel kéne lekommunikálnotok, hogy nagyon jól esik nektek, de nem szeretnétek őket anyailag lehúzni, blablablabla.

2015. dec. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
7: akkor a tiéd a lehetőség, hogy elmagyarázd.:) nekünk nem evidens.:)
2015. dec. 14. 08:43
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Igen, nálunk is ez van/volt. Nálunk szülés után kezdődött és nem pénzt adtak, hanem bármi mást: főtt étel, pelenka, ruha, gyümölcs stb. Már 4 éves múlt a lányunk, de még mindig van hogy hoznak neki játékot vagy ruhát "csak úgy", alkalom nélkül.


Több százezret nem fogadtunk volna el, mert az nekik nagy összeg. De ezek a dolgok beleférnek nekik.


Az sosem merült fel bennem, hogy ezzel bármit is kompenzálnának.

2015. dec. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes és aranyos. Amióta a twstvérem gyereke megszületett, a mi apukánk ugyanezt csinálja. Sőt, kicsit még anyu is, pedig már kiskorunkban lelépett, és azóta semmit sem kaptunk tőle, de az unokának ő is vásárolgat.
2015. dec. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!