Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a gyereketek?

Ti elengednétek a gyereketek?

Figyelt kérdés

Egy év múlva lenne rá lehetőségem hogy Kínába utazzak egy (kínai) barátnőmmel és családjával.Beszéltem erről anyuval de valahogy nagyon vacilál rajta ti elengednétek egy akkor 15 éves lányt? Mit gondoltok, vagy hogy győzhetném meg?

13/L



2016. jan. 12. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem tudom Kína azért elég messze van, e meg még nagyon fiatal vagy. Hatalmas élmény lenne. Attól függ hogy mennyire ismered a családot. Én az ő helyében nem engednélek el de nem szigorból hanem féltésből.
2016. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Most voltam Kínában, és tapasztalatból mondom. Nem engedném meg, hogy 15 évesen szülők nélkül kiutazz. Kína hatalmas ország, rengeteg emberrel, akik nem igazán foglalkoznak mások biztonságával. Közlekedés egy gyalogosnak kész rémálom. A kreszt senki nem tartja be. A metróban nincs olyan,hogy megvárom míg leszállnak, hanem amint nyílik az ajtó már nyomulok is ezerrel be vagy ki. Erőpróba az egész. Tele van rendőrökkel, katonákkal. Biztonság az jó hiszen mint írtam sok katona, rendőr van, de a zsebesek itt rengetegen vannak, és tökéletesen működik..

Én nem engednélek el 15 évesen egyedül. Épeszű nem engedi.

2016. jan. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
68%
Én jártam Kínában, nem engedném meg.
2016. jan. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Bírom az ilyen kérdéseket...

Úgyis az édesanyád fog dönteni. Ráadásul 1 év alatt annyi minden történik még.

2016. jan. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyébként a családot nagyon jól ismerjük.
2016. jan. 12. 23:41
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
termeszetesen nem engednelek el.
2016. jan. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Ha ismerném a másik családot és megbíthatónak tartanám őket, akkor valószínűleg elengedném a gyerekemet.


Mondjuk attól id függene, hogy mennyi időre, milyen programok jöhetnek szóba és mennyi pénzembe kerülne.

2016. jan. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Attól is függ, hova mennétek. A fent leírtak alapján fővárosba kevésbé, de ha vidékre utaznátok, az már más tészta.
2016. jan. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Én azt mondanám, várj még legalább egy évet!

A 15 év nagyon határeset, de az "inkább nem" felé hajlik a szememben. 16 évesen is számítana, hogy

- mennyire vagy megfontolt személyiség, talpraesett

- mennyire ismerem a szülőket és a barátnődet és milyen a véleményem róluk

- az ország melyik területéről van szó

- előreláthatólag mivel akarjátok tölteni az időt, milyen főbb programok vannak kilátásban

2016. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
En is jartam Kinaban es nem engednem el a 15 eves lanyomat en sem. En 23 evesen jartam ott es par napig egyedul voltam. Meg ennyi idosen is huzos volt, nem hogy 15 evesen.
2016. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!