Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tud a mostohanya ezek...

Hogy tud a mostohanya ezek után elszámolni a lelkiismeretével?

Figyelt kérdés
A történet röviden annyi, hogy két fiatalnak született egy gyereke. A gyerek anyja három év után Elment. Megromlott a kapcsolata az apával és mivel nem volt pénze ezért a gyerek nem Nála maradt. Kéthetente viszont rendesen látogatta, tehát nem mondott le róla. Az apuka közben megnősült, született még két gyereke. Az új felesége viszont utálta a korábbi kapcsolatából született gyerekét. Nem engedte a közös családi programokra, leköltöztette az alagsorba és sokkal kevesebb ételt, ruhát, stb. kapott a másik két gyereknél. A gyerek anyja összeszedte magát, egyszerre több munkát vállalt, hogy megfelelő körülményeket teremtsen a gyereknek és magához vette. Már jópár éve az anyjával él, ahol gondoskodnak róla és szeretve van. Néhány hónapja Kiderült, hogy gyógyíthatatlan beteg, Mostmár nem sok van neki hátra. A mostoha meglátogatta a kórházban és előadta neki, hogy mennyire szereti, ajándékokat is vitt neki. A gyerek elküldte és Közölte, hogy nem akarja látni, mert nem felejtette el mennyit szenvedett miatta. A mostoha pedig kiakadt, hogy ellene van hangolva a gyerek, aki annyira már nem is gyerek, 14 éves.

2016. jan. 30. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Engem jobban érdekelne, hogy az apuka hogyan tud elszámolni a lelkiismeretével, hogy az egyik gyereke az alagsorban lakott míg a másik kettő normálisan élhetett?
2016. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az apuka egy papucs, éjt nappallá téve azért dolgozott, hogy ne kerüljenek az utcára. Igen ő is hibás, de ez a kérdés szempontjából lényegtelen.
2016. jan. 30. 12:01
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon is lényeges. Az ő dolga lett volna megvédeni a gyerekét. Ugyanolyan bűnös mint a felesége.
2016. jan. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Én ismerek egy esetet. Egy ismerősöm megszületett 6-dik gyerekként a családba. Az anya gy gondolta, hogy nem tart igényt rá és árvaházba adta 1 évesen. Keresztszülei kérték, hogy ne adja árvaházba, inkább felnevelik ők csak a gyámságot adja át, szóval irjon alá egy papirt. Nem egyezett bele. Az árvaházba nevelkedett, utána mg rajta kivül született 4 testvére de őket mind megtartották. Keresztszülei támogatták pénzzel, és mehetett hozzájuk néha.


15 éves volt, mikor anyja felkereste a lányát. De a lány annyit mondott neki, hogy ha eddig nem kereste, akkor mostmár nem kiváncsi rá.


Mire 17 éves lett, anyja meghalt. Most meg azért furdalja a lelkiismeret, mert akkor nem ismerhette meg utólag és nem adott esélyt.


Lehet esetedben most esett le, hogy mit tett... És ezzel akarja kompenzálni

2016. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Engem a szülő anya lelkiismerete érdekel jobban,hogy ő miként számol el a lelkiismeretével,hogy a gyerekét otthagyja. Meg csak 2 hetente látja. "Nem volt pénze" kifogást hagyjuk. Nem tudnacolyan helyzet teremtődni,hogy a gyerekemet kiszolgáltassam egy vadidegen nő kénye-kedvének.

A szülő anyuka nem tudta,hogy a gyereke az alagsorban él?

Amennyiben nem tudta,kb annyit is foglalkozott vele,hogy semennyit,ha tudta,az erkölcsi felelősség jórésze bizony őt terheli.

Ez mellett a "kedves" apukáról is megvan a véleményem.

2016. jan. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Megmondom mit gondolok: Valami nagyon sántít a történetben. De HA igaz: Annak ellenére hogy elítélem az új asszonyt, valahol meg tudom érteni mi motiválhatta. Nem lehetett könnyű neki egy idegen asszony gyerekével. Az ilyen nő ne kezdjen gyerekes férfival, ez a véleményem.


De az apa viselkedése teljesen elfogadhatatlan számomra. Nincs az a nő aki többet érhetne az ember gyerekénél. Ennyire nem lehet fatökű, sem hülye hogy nem óvja a sajátját . Második válaszoló voltam.

2016. jan. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Csak a kérésre válaszolok: nincs mindenkinek lelkiismerete. Nekem sincs.
2016. jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%

azért ezt az alagsor dolgot nem úgy kell elképzelni, mint a horrorfilmekben, hogy bezárva van egy ablaktalan lyukban.

sok családi házban az alagsorban is tök jó szobák vannak kialakítva, én gyerekkoromban voltam egy ilyenben, onnantól én is ilyen szobát akartam, de nekünk nem volt alagsorunk. ezeknek is van ablaka, van fény, csak a annyi a különbség, hogy a földszintről nem felfele kell elindulni a lépcsőn, hanem lefele.


egyértelmű, hogy ha később születik még két testvér, és fent már nincs elég hely a szülői szoba mellett, akkor a kisebbek maradnak ott, akik éjszaka még felsírnak, bepisilnek. a nagyobb testvérnek kell leköltöznie, de könyörgöm, ne legyetek már ilyen korlátoltak, hogy erről a bezárás meg a fogvatartás meg az éheztetés jut eszetekbe!

nem kell mindennek bedőlni, ez baromság, ha nem kapott volna eleget enni, az meglátszik a fejlődésén, az iskola jelzi a gyámügynek, de az éves orvosi vizsgálaton is kiderül, meg ilyesmit nem lehet titokban tartani, ha éhes a gyerek. a kis barátok úgyis tudják, elmondják otthon, kiderül. még ha sokan homokba is dugják a fejüket, úgyis van olyan, aki lépéseket tesz.

a ruháknál szintén. kevesebbet kapott... de kapott, nem? volt miben járnia. ha szakadt, kinőtt dolgokban járt volna, az megint csak szemet szúr valakinek. én egyáltalán nem vagyok benne olyan biztos, hogy kevesebbet kapott, max. csak úgy élte meg. egy gyerek még nem látja át a dolgokat, az összefüggéseket.


egy 14 évest meg nem is kell hangolni, elég, ha csúnyán nézel rá, máris azt hiszi, az egész világ ellene fordult, neki van a legszörnyűbb gyerekkora, egyedül van minden bajával. szerintem ezen mind átestünk, ez egy ilyen kor. olyan dackorszak, mint a babáknál, csak ez már komolyabb. de semmi ellene hangolás nem kell, ne legyetek már vakok, hát ti nem voltatok gyerekek?

a sértődést, hisztit majd kinövi, nem ő az egyetlen, akinek szétmentek a szülei. a halál más dolog, nagyon szomorú, de sajnos megint csak nem ő az egyetlen, aki ezzel szembesül.

'a gyerek", aki a kérdező, hamarosan felnő, és remélhetőleg kicsit komplexebb lesz a gondolkodásmódja.

2016. jan. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egyértelmű, hogy mindenki követett el hibát a gyerek életében. Az édesanyja nem tudta magával vinni, mert egy szobát bérelt egy munkásszállón. Oda nem jelenthette be jogilag a gyereket. Nem lett volna pénze etetni, orvoshoz vinni ha beteg, stb. Szakma nélkül normális munkát se kapott. De próbálta helyrehozni a saját és a gyereke életét is. Sikerrel. A gyerek szereti az anyját, nem neheztel rá semmiért sem. Az apa is hibázott eleve nem kellett volna elvennie egy ilyen nőt. De az elején nem ilyennek mutatkozott, csak a második gyerek után kattant meg és vált ilyen gonosszá. Ha elválik, akkor a két picit hagyja cserben, ha marad akkor az első gyerekét. Két tűz között volt. A gyerekkel viszont már akkor rendeződött a kapcsolata, amikor az anyja magához vette. Anyagilag támogatta, munka után rendszeresen látogatta és közös programjaik is rendszeresen voltak. Ez persze nem tetszett a nőnek, de végre szembement vele és normális kapcsolata lett a gyerekével. Hibázott, de megpróbálta helyrehozni. De a mostoha 7 éve nem kereste a gyereket, folyamatosan gyűlölködott még akkor is, amikor már nem lakott ott. Tavaly kiakadt, amiért az apja befizette felesben az anyjával egy külföldi útra. Pedig a közös gyerekeivel is Elment a nyáron Olaszországba. Azzal fenyegette, hogy elválik és nem láthatja majd a gyerekeit. A karácsonyi ajándékozasból is mindig vita volt. Most meg úgy ment el a gyerekhez mintha semmi se történt volna. Még csak bocsánatot se kért. Csak beállított Ennyi idő után, mintha mindig is szerette volna.
2016. jan. 30. 13:48
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Itt kérem 3 szardarab emberről beszélünk, és egy gyermekről, aki jobb sorsra lett volna érdemes.
2016. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!