Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek valaha is megbocsá...

Szerintetek valaha is megbocsátanak ezek a gyerekek az anyjuknak? Ti megbocsátanátok az anyátoknak ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Rossz házasság. Két gyerek. Fiúk. Ikrek. Az apa egy diktátor. Szerinte az asszonynak a konyhában a helye, és követnie kell férje utasításait. (A feleség amúgy főiskolai tanár.) Erősen vallásos, keresztény férfi. Jómódú. A családban ő az atyaúristen. Ellent mondani neki lelki terrort von maga után mindenki számára. Fiai szemében megkérdőjelezhetetlen tekintély. Az anya csak cseléd. Az egész család szemében. A házasság menthetetlen. A gyerekek ezt érzékelik, hallják a veszekedéseket is, és az apával azonosulva ellenérzéseik az anyjukkal szemben egyre csak nőnek. Az anya elköltözik. A még csak 10 éves fiúk az apjukkal akarnak maradni. Az anya alig láthatja a gyerekeit. Az apa teljesen ellene neveli őket. Az anya össze van törve. Legszívesebben meghalna. Képtelen harcolni, de a fiúkat amúgy sem szeretné véres csatározások kereszttüzébe helyezni. Más lenne, ha a gyerekei szeretnének vele lenni. De nem szeretnének. Kérik, hogy hadd ne kelljen az anyjuknál aludniuk. A viselkedésük alapján haragszanak az anyára, elhagyva érzik magukat. Vajon megbocsátanak valaha is? Vagy világ életükben úgy érzik majd, hogy az anyjuk elhagyta őket? Ti mit éreznétek anyátok iránt, ha 10 éves korotokban elköltözött volna tőletek?
2016. febr. 14. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
A nemek nem érdekelnek, soha nem azonosulnék az agresszorral. Ha nem akarnak az anyjukkal menni, akkor mit kéne megbocsátani?
2016. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Ilyen esetben meg tudom érteni,hogy az anyuka otthagyott két gyereket a férje nyakán.Másképp el se tudott volna menekülni,a lurkók agya meg át van mosva.Mondjuk én nő vagyok,szóval lehet,ezért fogom jobban az anya pártját ebben a helyzetben.


22

2016. febr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Nos. Nem értem, hogy ha ilyen férfi mellett volt eddig, akkor miért tűrte? Talán hamarabb elkellett volna mennie, amikor még a gyerekeket nem nevelte ennyire elllenük. ( bár ezt sem igazán értem, hogy ez hogy sikerült.

Nekem is van gyerekem, de én nem tudnám ott hagyni, vinném magammal, nem hiszem, hogyha jót, szeretetet, kedvességet adok a gyerekemnek, akkor annak hogy lehet így átmosni az agyát? Mert ha nincs mellette, akkkor persze, sikerülhet, de aki nap, mint nap ott van a gyereke mellett, és törődik vele, azt nem hiszem, hogy lehet manipulálni, akár gyerek, akár nem.

2016. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
54%
Idővel a gyerekek is rájönnek,hogy mi az igazság,hiába neveli az apjuk az anyjuk ellen,hiányozni fog az a pillanat.Hiába van méreg,meg idegesség emögött.
2016. febr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Kedves Anyuka!A helyzet tragikus, de 10 éves gyerekek nem olyan kicsik már, hogy ennyire működjön az agymosás. Az én férjem sem egy szent, időnként nálam is elszakad a cérna, de a szintén tízéves fiam olyankor mindig az én páromat fogja. Persze próbálom leállítani, hogy ebbe nincs beleszólása. Az apját imádja, de hasonló helyzetben, bármelyikünk is próbálná a másikunk ellen uszítani nem érne célt vele.
2016. febr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 acelsziv ***** válasza:
81%

ekkora taplóhoz már hozzá se kellett volna menni, nemhogy két gyereket szülni neki. Keresztény mi? A szeretet egyháza. Csak a családon belül mintha nem igazán működna a dolog. És hogy állunk a tízparancsolattal a kölyköknél? "Szeresd és tiszteld szüleidet." Ja, kivéve, ha az anyát utálni kell.

Egyébként egyszer talán megjön akét gyerek esze és belátják, ki volt a hunyó a játékban.

2016. febr. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
"Erősen vallásos keresztény" Szóval hitgyülis vagy Jehovás. Szegény kölyköket is agymossa majd apuci kis szektája.
2016. febr. 15. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Először is,az apa egy primitív rohadt szemét,sajnos a Bibliának nem a hasznos részét sikerült felfognia.

Egy 10 éves gyereknek mindig az a bűnös, rossz szülő, aki ott hagyja,jelen esetben az anya.

Gondolom Kérdező te vagy az anya a történetben.

Sajnállak.:(

Egy 10 éves kölyök azért nagyban befolyásolható,szerintem idővel,ha nagyobbak lesznek a srácok,jobban át fogják látni,pontosabban fogják látni,milyen az apjuk valójában.

Az is kérdés, a gyerekekkel hogyan viselkedik ez a vadparaszt.

Ne aggódj Kérdező, szerintem a gyerekek megfognak neked bocsátani:)

2016. febr. 15. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

Aki azt írja minek szült két gyereket ennek a terroristának...annak fogalma sincs arról, hogy csúszik bele egy rossz kapcsolatba az emberlánya, nyilván az elején nem ilyen volt, hanem szerethető, és a legjobb oldalát mutatta a férj(ahogy mindenki teszi). Mire észre veszi, hogy baj van azaz nagy baj van, addigra már komoly erőfeszítés szétfűrészelni egy ilyen kapcsolatot, mert az áldozat (jelen esetben az anya) önbizalom hiányos, fél, szégyent érez(főleg egy anya) főleg, ha ezt nap, mint nap megerősíti egy rendíthetetlen személy, aki ráadásul a szeretett gyermekei apja...

Amit én tennék az anya helyében! Keresnék egy pszichológust, vagy egy olyan csoportot, ahhol lelki terrorra vannak specializálva az emberek, és megtanulnám ezt kezelni, csak úgy fog menni, ha lekileg rendben vagy... 2, minden alakalmat megragadnék, hogy lássam a gyerekeimet( szabályosan, ne találjon a férj támadási felületet)...ahogy nőnek a gyerekek úgy szép lassan visszanyerheted az önbecsülésed, és talán ők is meglátják ezt! Ez egy kőkemény küzdelem, de Rómát sem egy nap alatt építették fel... kitartás, és egy jó szakembert kívánok!

2016. febr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, gyerekként mit éreznék... de anyaként egészen biztos, hogy nem hagytam volna el a gyerekeimet.


Az meg elég szomorú, ga 10éves fiúk szemében is az anya csak cseléd volt :/

Nagyon rossz apa az, aki erre neveli a fiait.


Ezt így leírva és végiggondolva én az apának nem tudnám soha megbocsájtani, hogy megfosztott attól a lehetőségtől, hogy anyukám legyen.

2016. febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!