Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit szólnátok az alábbi...

Ti mit szólnátok az alábbi "rendszerhez"?

Figyelt kérdés

Most tekintsünk el attól, hogy a "gyereket" vagy a szülőket támogatjuk.

Az egyik fél megkéri a másikat, hogy havonta utaljon át neki valamennyit (hosszútávon), mert nem bírja a költségeket, a mindennapokat. Ennek az a fő oka, hogy mindenféle felesleges dolgokra költik el, mert minden azonnal kell.

A másik fél hajlandó erre egy kikötéssel: összeírják a fizetését a támogatást-kérőnek és hozzászámolják a havi X ezer forintot. Majd mindenről számlát kér. A csekkeket lefénymásolni/fotózni, a blokkokat is, ha nem kaptak, akkor az összeget felírni egy részletes listával, hogy mit vettek annyiból, dátummal.

Elsődleges cél, hogy ők is lássák mennyi marhaságra folyik el a pénz, a másik, hogy így látva az összegeket felismerik ezt.

Ha nem csinálják meg vagy nagyobb hiányok vannak (pl 10 ezer forint felett) amit nem tudnak elszámolni, akkor megszűnik ez.

Kérdésem: ti mit szólnátok ehhez?


2016. febr. 17. 20:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem tamogatnam se a gyereket, se a szülőt ilyen módon. Vagy adok neki és majd ő beosztja, vagy nem adok neki, de ha nagykorú, nem fogom elszamoltatni. Ez ritka megalazo
2016. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
Én élelmiszer küldenék, vagy kiszámolnám, mennyi kellene a megélhetéshez, ha jól gazdálkodna, és azt mondanám, nincs több, ha elszórja, így járt.
2016. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%

Szamomra, logika emberenek, tokeletesen hangzik. En penzemen vegyenek akar 100 forintert olyat aminek ertelme nincs???

igy ok is latnak es en is tudnam mennyivel kell kevesebbet adni legkozelebb.

2016. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó!

Aztán te milyen jogon határozod meg, hogy nekik mi a szükséges és mi a felesleges?

Vagy adj számonkérés nélkül, vagy ne adj, de ebbe az elszamolos marhaságba normális ember nem fog bele menni

2016. febr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én meg nem is értem ezt az egészet. Úgy utálom,mikor valaki E/3 személybe ír....

Miért nem lehet úgy leírni,hogy a gyerekem megkért arra, hogy utaljak át neki havonta x összeget,de az a piszok kölök elkölti hülyeségekre...szeretném most megnevelni,ha már eddig nem tudtam,ezért arra kértem,vezessen listát a kiadásairól,hogy lássa,menn yi baromságra megy el az általam verítékkel megkeresett pénz....stb stb stb

2016. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Én lennék a hálátlan "gyerek".

Szerintem felesleges megvenni még egy nyomorult kocsit 100-150 ezerért havonta (+ átírások), ami rossz, mert majd "meg lesz bütykölve". Ez kéthavonta, közbe kell bele ez meg az, majd nem tudja megszerelni, így eladja töredék árért. Majd jöhet az újabb.

Szerintem nem jó móka a megengedett sebesség felett száguldozni az utakon, majd utána bírságot fizetni.

Szerintem felesleges megvenni egyszerre 4 db szeletelő gépet, hisz most csak darabja 5000 ft és mi van, ha az egyik tönkremegy?

Szerintem elveszti a varázsát a torta, ha minden héten vesznek egyet a cukrászdából.

Szerintem havi 250 ezernek elégnek kéne lenni kajára + tisztálkodószerekre, ebben már nincs se rezsi, se bérlet (és káros szenvedélyük sincs).

2016. febr. 17. 20:47
 7/19 anonim ***** válasza:

Finomítanám:

Egy-három hónapig adnék neki pénzt, de kérném, közben írja a kiadásokat (így, ahogy írod, hogy úgy látod, valahol el kell folynia a pénznek, és jó, ha mindketten látjátok, mire megy el a pénz)

Aztán átnézném vele együtt a listát, és az alapján ajánlanék fel valamennyi támogatást, ha tényleg szüksége van kiegészítésre, de a továbbiakban nem számoltatnám el vele, hogy mire költötte.

2016. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Igazad van, kérdező, de továbbra is tartom, hogy vagy adsz nekik és majd ők eldontik, hogy mit csinálnak vele, vagy nem adsz
2016. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
A kiegészítésedet is figyelembe véve nem adnék pénzt, csak ha valami konkrét dologra kell (pl. egy elromlott tartós fogyasztási cikk, amit pótolni kell)
2016. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Sokunknak napi 1-2 ezer Ft kiadás is sok, nem hogy egy tucat szeletelőgép.
2016. febr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!