Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá magam arra,...

Hogyan vegyem rá magam arra, hogy harsgudjak az apámra és megmondjam neki hogy ha nem fejezi be a részegeskedést jelentem ofőnek? 13L

Figyelt kérdés
Amikor józan mindíg mondani akarom,de folyton eszembejut,hogya z apja alkesz volt aztán nincs szívem ilyesmival fenyegetni.13L
2016. febr. 19. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Beszélj inkább édesanyáddal. Alapvetően neki kéne kezelni apád problémáját.
2016. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nrm tud mit kezdeni vele,segítséget meg nem hajlandó kérni.Én meg nem vgyok hajlndó beleőrülni
2016. febr. 19. 18:38
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
Azzal nem érsz el semmit, ha az osztályfőnöknek jelented, csak megalázod apádat nyilvánosan. Na nem mintha pártolnám az alkoholizmust, de tényleg ez az egész nem a te hatásköröd. Inkább akkor a rokon felnőtteknek szólj, hogy próbáljanak rá hatni, bár szerintem veszett fejsze nyele.
2016. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus egy betegség, egy függőség, ami nem fog csak úgy elmúlni, ha ráijesztesz apukádra. Ez egy olyan dolog, amiből az emberek nagyon-nagy része egyedül nem tud kimászni, komoly segítségre van szükségük orvosok, pszichológus/pszichiáter szakemberek közreműködésével. Ha a nagypapád is alkoholista volt, még nehezebb a helyzet, hiszen így apád kvázi "megtanulta" az alkoholfogyasztást, mint megküzdési módot. Ezt a példát látta, ebből indult ki.

Inkább próbáld felnyitni a szemét! Amikor józan, ülj le beszélgetni vele arról, hogy mennyire fáj neked őt részegen látni! Hogy mennyire fáj neked, hogy nem tud igazán a része lenni az életeteknek (se neked, se anyukádénak), hogy megbánt téged ezzel, és nagyon félted is őt. Ezzel talán tudsz rá hatni, de persze az is kérdés, beismeri-e egyáltalán, hogy alkoholista, vagy szerinte ez teljesen normális és nincs semmi baja. Utóbbi esetben esélyetek sincs, hiszen önszántából kell akarnia a gyógyulást.


Az ofőnek szólni első gondolatra nem hülyeség, de szinte biztos, hogy nem fog tudni mit kezdeni vele. Nem tudjuk a háttért, de ha anyukád nem hajlandó kilépni ebből a helyzetből, vagy esetleg nincsen saját jövedelme és nem tudna téged egyedül eltartani, még az is lehet, hogy kivesznek a családodból, ha a gyámügyhöz kerül az eseted. Ahogy valaki írta, próbálj meg rokon felnőttektől támogatást kérni, olyanoktól, akiknek esetleg ad a szavára édesapád, és anyukádat is próbáld meggyőzni arról, hogy lépnetek kell valamit!

2016. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem lenne nagy bűntudatom attól,hogy apámat alázom meg.Ő is megtette,mondott olyat nekem,hogy "lesz@rja ha tönkreteszi az életem" már elhordott mindennek.Szerintem örüljön ha csak megalázom és nem szúrom le álmában.Max azért lenne bűntudatom,hogy anyát járatom le azzal hogy nem tud mit csinálni.
2016. febr. 19. 18:51
 6/10 A kérdező kommentje:
Már mondam neki normálisan de nem hiszi el hogs olyan.Normálisnak tartja magát.
2016. febr. 19. 18:52
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az enyém is az egyébként. Ha normálisnak tartja magát, akkor az égvilágon senki nem tud vele mit csinálni. Max. akkor szokna le, ha kidobnád egy lakatlan szigeten, és nem lenne ott mit inni. Innentől kezdve annyi választásod van, hogy 1. hergeled magad és ezzel magadnak is ártasz (+úgysem tudsz vele mit csinálni) 2. megpróbálod függetleníteni tőle a gondolataidat. Ennyi.
2016. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"jelentem ofőnek? 13L"


Csak ha az apád is az ő osztályába jár...

2016. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha többszöri próbálkozás után sem változik, vagy meg se próbálja... Minél előbb válj le tőle, Menj másik városba tanulni, koliba.
2016. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam a kolira,csak nem szeretek öt napon keresztül összezárva lenni senkivel.
2016. febr. 19. 19:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!