Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghúztam az autó oldalát,...

Meghúztam az autó oldalát, szerintetek kinek van igaza? Miért kellett ezt erőltetni?

Figyelt kérdés

Januárban lett meg a jogosítványom. Szeretek vezetni, azóta szinte mindenhová kocsival megyek, de csak itt a városban, szóval nagyobb távokat még nem mentem.

A nevelőapám összetörte a kocsiját, el kellett vinnie szervizbe, ment vele anya is. Fent maradtak most a hosszúhétvégén és nekem kellet értük menni. De ugye fogalmam sem volt, hogy merre, egyedül nem is akartam elindulni (több, mint 200 km), jött velem a mostohatesóm is.

De előtte nap közölte a nevelőapám, hogy ne az én kocsimmal menjek, mert ő abban nem fog nyomorogni, vigyem anyáét (az elég nagy, az enyém városi autó, egy háromajtós Fiesta). Odaértünk, felvettem őket és megúsztuk minden baj nélkül. Mondtam, hogy most akkor inkább vezessen vagy anya, vagy ő, mert elég tortúra volt nekem bejutni a Belvárosig. Erre elkezdte mondani, hogy biztos nem, később sem adhatom át senkinek a kocsit azért, mert elfáradtam, vezessek csak hazafele is, legalább lesz rutinom, vagy mit gondolok, majd jövőre mindig felhoz valaki, ha kezdem az egyetemet?!

Ezen kicsit összekaptunk és meghúztam az autót parkolás közben...

Azóta hallgatom, hogy így minek kellett nekem jogosítvány, járjak biciklivel, vagy taxival, így hiába van kis autóm, azt is ugyanígy összetöröm majd (mintha teljesen tönkrement volna...). Most is mondom, hogy majd este megyek moziba, erre beszól, hogy reméli nem én vezetek, mert akkor már rendelni kell a koporsókat.


De én mondtam, hogy nem szeretnék elmenni értük, ott is mondtam, hogy hazafele legyen más a kormánynál és nem is törtem ripityára az autót, hogy most azt adja elő, hogy nekem kb. a szerencse miatt lett jogsim.


2016. márc. 16. 17:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
pont ő mondja? Mikor ő tényleg összetörte az övét?
2016. márc. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ráadásul pont ő beszél, aki először az autó elejét törte össze, rá három napra pedig tolatás közben a hátulját úgy, hogy van parkolássegítő is a kocsiban...


A fia is összetörte, mikor friss volt a jogsija, akkor ránk volt parancsolva, hogy ezzel ne vicceljünk, mert meg is halhatott volna.

Igen, mert biztos a Jóisten súgta neki, hogy 110 helyett menjen sokkal többel a négysávoson... Ugyanígy viselkedik a lányával (egy fia és egy lánya van), mindenért szemrehányást tesz neki, közben a saját szemében a gerendát sem látja.

2016. márc. 16. 17:50
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

"később sem adhatom át senkinek a kocsit azért, mert elfáradtam"


Na ez nettó hülyeség. Felelős ember nem vezet fáradtan, pláne, ha lenne is, aki felváltsa. A nevelőapád szerintem egy idióta. Ne foglalkozz vele, és legközelebb állj a sarkadra, ha nem akarsz vezetni. Nem vagy a sofőrjük.


Teljesen normális, hogy aki nincs hozzászokva, az elfárad 200 km vezetéstől, pláne, ha még valamennyire kezdő. Baráti társaságok is úgy szokták csinálni, hogy ha messze mennek, váltják egymást, akiknek van jogosítványa. És az se viccből van, hogy a buszsofőröknek meg a teherautóvezetőknek kötelező a rendszeres pihenő. Nem szeretnék az utakon a nevelőapáddal találkozni, ha szerinte az a Jani, aki holtfáradtan is vezet...

2016. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Kezdö soför vagy, ezért jobban elfárad az ember, ez tejesen normális. Majd ha több rutinod lesz akor jobban fogot bírni.


Ìmadom az ilyen embereket akik ugy tesznek mintha ök elsöre mindenben világbajnokok lettek volna.

2016. márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Neked van igazad,friss jogsival,amikor még nem automatikusan megy minden,hanem keményen koncentrálni kell sok a 200 km .

Azzal egyetértek,hogy vezess többféle autót is,nagy előny lesz a későbbiekben.

És mutassatok egy embert a földön,aki sosem húzta még meg a kocsit ,ez komolyan mindenkivel előforudl előbb vagy utóbb,nem nagy tragédia,de ha a nevelőapádnak igen,akkor ne kötelezzen rá hogy más autójával menjél .

A beszólásait nem kommentálom,primitív gyökér ..

2016. márc. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Én biztos kidobtam volna út közben...felnőtt ember vagyok és te is még ha az apám is lenne akkor sem beszélhet így velem.

Szerintem keverj le neki egyet ha tovább ugat.

2016. márc. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza a nevelőapádnak. Kezdő sofőrként az ember előbb elfárad, főleg ha még idegesítik is. Kezdetben én is kétszer húztam meg a kocsi oldalát, főleg a nagyobb autóét. Azóta már semmi nem tud lefárasztani, és már úgy érzem mindenre odafigyelek, de kezdetben bármi megeshet. Sőt bármikor...
2016. márc. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy neked van igazad. Apád nagyon primitív
2016. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nincs igazad, mert a te felelősséged.

Ez olyasmi hogy ha fáradt vagy de hagyod magad rábeszélni a vezetésre, akkor ha elütsz valakit nyilván Te vagy a hibás.

Erkölcsileg nekik nincs igazuk, mert nekik a tapasztaltabb vezetőnek kellene tanítania téged mint tanulót.

Ez most egy lecke volt, szerencsére olcsón megúsztad nem sérült meg miattad senki.

A lecke lényege, ha te vagy a volánnál, akkor te vagy a felelős, de te vagy az ÚR is.

Nem véletlenül irtam nagy betüvel.

Ha volánnál vagy és ugy érzed fáradt vagy, akkor nem szabad másokra hallgatni, akár lehuzódsz az út szélére s alszol, ők pedig szabadon dönthetnek vezetnek, gyalog mennek haza vonattal, vagy várnak.

Fontos tudni nem tudom mennyire emlékszel, ha engedély nélküli embert hagysz vezetni te is felelős vagy. Még ez is van.

De van egy mondás, aki vezet az fél lábbal a sírban van, másik fél lábával pedig a börtönben.

Van ismerősöm, aki 20 éve halott, mert elaludt vezetés közben. Én magam is aludtam el egyszer, de én megusztam 50 000 kárral s más nem sérült meg. Szerencsém volt, olcsó leckét kaptam. Most Te is kaptál egy elég olcsó leckét.

A tanulóvezetőnek nem csak a vezetés technikáját kell megtanulnia hanem a felelősséget is.

Aminek a lényege, hogy ha a volán mögé ülsz akkor az van amit Te mondasz. Meg kell tanulni ellentmondani nálunk idősebbeknek nálunk okosabbaknak nálunk tapasztaltabbaknak is ha hülyeséget mondanak. Mert bizony Te vagy a felelős.

2016. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad, apukád pedig nagyon bután viselkedett.

Előttem már leírták többen is, hogy miért!

A másik meg, akárkivel megeshet, hogy meghúzza a kocsi oldalát, még egy rutinos sofőrrel is, aki évek óta vezet, nem értem miért kell ezt így felfújni.

2016. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!