Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nekem kellene megtartanom...

Nekem kellene megtartanom nagy fiam ballagását?

Figyelt kérdés

-- Trollok kérem kíméljenek! köszönöm! --

Sziasztok. Nagyon sok éve, hogy külön élet a feleségemtől. Igaz, hogy a ház, amiben él fél részben az övé, de én eddig nem kértem semmit, gondolván a gyerekekre, hogy tudjanak hova hazamenni címmel. A háború nem jó senkinek.

Fiaimmal minden héten tartjuk a (az igen jó) kapcsolatot.

Eljött az idő, hogy fiam ballag. Eddig még nem kaptam meghívót. Persze még akármi is lehet.

Kinek a dolga megszervezni a ballagás utáni ebédet, ceremóniát?

Az anyjának akinél él vagy nekem kellene külön?



2016. ápr. 21. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Az alapján, ahogy vázoltad a helyzeteteket, szerintem az anya dolga ez. De ha te úgy érzed, hogy szerepet vállalnál a dologban a fiad és közted lévő kapcsolat érdekében, akkor esetleg megteheted, hogy felhívod a fiad és érdeklődsz. Ha kifejezetten szeretnél a részese lenni a dolognak, ne várj a fiúra. Felajánlhatod, hogy amennyiben már szerveztek valamit, a költség felét szívesen magadra vállalod. Ha nem így van, akkor az is ok a részedről, de szerintem ha kapsz meghívót, ha nem, menj el a ballagásra egy csokor virággal, csináltass valami vagány fiúsat, és gratulálj a fiadnak. Ha olyan a helyzet, legfeljebb az ebéden v. vacsorán (összejövetelen) már nem veszel részt.

Remélem, sikerül úgy megoldanotok, hogy neked is és a fiadnak is jó érzések maradjanak a nagy nap után :)

2016. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs semmilyen íratlan szabály, ezt nektek kell megbeszélnetek.
2016. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a KELL kategória.

Ha annyira jó a kapcsolatod a fiaddal, ahogy írod, akkor leülsz vele és megkérdezed, mik a tervek a ballagás utáni ünnepléshez?

2016. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk beszéljétek meg, és fizessétek együtt.
2016. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda kérdés! Kérdezd meg a fiadtól. Jut eszembe: Hogy jön ide a ház fele? A másik fele kié?
2016. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Mindkét szülőnek közösen! A gyerek közös, a felelősség is, nem lakóhelyfüggő!
2016. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A férjem szülei elváltak. A diplomaosztóját úgy csináltuk, hogy anyósomnál volt egy ebéd, amire jöttek az anyai ágról a rokonok, este meg elmentünk apósommal vacsorázni, ő oda meghívta az apai ágról a rokonokat. Mondjuk itt nem jó a kapcsolat a két család között.
2016. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7! Sajnos itt se jó sok kapcsolat. Azért köszi a tanácsokat.
2016. ápr. 21. 20:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia nálunk az én és az öcsém ballagásán is úgy volt, hogy az ünnepségre eljött apa is,aztán utána elmentünk egy kávéra vele, utána ő hazament, mi otthon ünnepeltünk, vacsoráztunk anyáékkal, aztán következő hétvégén meg apánál voltunk. A meghívót mi küldtük ki apának és előtte én hívtam fel telefonon, hogy ez a program menet így jó lenne-e. Én a helyedben felhívnám a fiam és megkérdezném, hogy tervezik ők?
2016. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!