Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szidnak le, ha 4-est...

Miért szidnak le, ha 4-est hozok haza?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok fiú. 8osztályos gimibe járok.

Ha 4-est hozok haza leszidnak, pontosabban az anyám, aki azt mondja hogy nem tanulok elég figyelmesen... ez engem nagyon zavar, kérlek segítsetek!



2016. máj. 25. 21:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Engedd el a füled mellett, magadnak tanulsz, nem neki. 4-es is teljesen jó, nem lehet mindig a 100%-osan teljesíteni. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kell megpróbálni.
2016. máj. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
69%
Dettó, pacsi!
2016. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
19%
12 évesen 8.-os? Lol, elbaszott egy generáció ez, hát ha akarsz orvos ügyvéd tanár stb lenni, tanulj sokat, ahhoz kell az 5-s, én is hamar észbe kaptam és megmenrettem az életem azzal hogy tanultam, ügyvéd akarok lenni, ha nem jön össze, nem tetszik akkor a hobbimbol megélek, tanulj, lehet pont ezért szidnak le, mert tudják hogy okos vagy és nem használod ki azzal hogy szín ötös tanuló legyél, bár nem tudom hogy így 8. Év vége fele kell elkezdeni tanulni, bár ez már nem az én saram, próbálj kicsit többet, és lehet belőled 5-s is, ha akkor is leszidnak akkor már nem tudom mit kéne tenni :D
2016. máj. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy hogy rendes választ is írjak, én ilyenkor felvágok hogy 5 5-ös után 1 4-es ne akadjanak már ki... bezzeg ha egy ötöst kapok annak alig örülnek...
2016. máj. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
50%

12 évesen NEM 8-os, hanem egy 8 osztályos gimibe jár.

Ez olyan, hogy általános 4 után egy gimibe kerül, de ettől még NEM lesz gimnazista (annak ellenére, hogy kb. mindenki ezt hiszi).

Neki 4 év általános van, és 8 év "gimnázium".

Helyileg.


"Ha 4-est hozok haza leszidnak"


Nyilván azért tettek a szüleid 4/8-as suliba, hogy a lehető legtöbbet hozzanak ki belőled.

Tehát most egy 6-os anyagot tanulsz.

Érthető, hogy nem örülnek egy 4-esnek.


1-1 még belefér, de gondolom attól tartanak, hogy ezek után majd jön a 3-as és a többi.

Továbbá az sem mindegy, hogy miből kaptad azt a 4-est (4-eseket).

2016. máj. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
43%
#3.! Nem azt írta, hogy 8.-os, hanem 8 osztályos gimibe jár :D valószínű 6.-os. Amúgy ne stresszelj ezen Kérdező, ez most így sikerült. Másik szemszögből nézve valószínűleg azért szid le anyukád mert ismeri a képességeidet és tudja, hogy simán tudnál 5-öst is hozni csak figyelmetlen vagy, vagy szorgalmatlan, ezt nem tudom. Mindenesetre ne ess kétségbe. :D
2016. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell vele foglalkozni
2016. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
24%
Lehet nem Magyarországon élsz.
2016. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
56%

Ez nehéz ügy. Egyezz meg velük, hogy milyen tantárgyakból hányas átlagot hozz minimum év végén, nálam bejött pl.

A bioszt utálom, utálom a sok nevet meg fogalmat magolni, ráadásul jegyzetelni... uhh... Megegyeztem az anyámmal (aki amúgy agrármérnök), hogy bioszból minimum a hármas átlagot hozom. Te is szép lassan adagold be anyádéknak ezt. Gondolom még nem tudod, hogy mi akarsz lenni, de 9-10.ben (kb. 3-4 év múlva) már lesz elképzelésed, de akkor már nem fogsz mindenből minimum négyest hozni, ha meg is szakadsz bele. Próbálj mindenből legalább egy négyest összehozni, ha nem megy, és megtetted érte, amit meg kell, akkor meg ne hibáztasd magad. Nem csak tanulásból áll az élet.

2016. máj. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
72%
Mert aberráltak, és lövésük nincs arról, hogy mit jelent a négyes, az egészséges személyiségfejlődésről meg pláne nincs, arról meg végképp nem, hogy egy négyes mennyire nem lényeges, és hogy mennyire rosszat tesznek ezzel az agyatlan maximalista, negatív hozzáállásukkal. Mert ez előbb-utóbb megbosszúlja magát.
2016. máj. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!